(Lithuanian) Vilkų vaikai

Sveiki draugai.

šis postas nebus tiesiogiai susijęs su airsoftu, tačiau žinau, jog turime nemažai užsislaptinusių WWII mėgejų, kuriems tai bus įdomu. Turite leidimą trolinti – manau rasite daug istorinę tiesą paminančių gliukų :)

Kaip žinote vokiečiai labai pamėgę Klaipėdos kraštą, ir taip yra nuo seno, kodėl – manau pasakoti nereikia. Tad jie dažnai čia atvyksta filmuoti meninių ir dokumentinių filmų. Šis kartas neišskirtinis – šį kartą jie kartu su LKS filmavo meninį filmą apie Vilkų vaikus – vaikus kurie Raudonajai armijai išstūmus vokiečius iš Klaipėdos, liko čia be tėvų. Šių vaikų tėvai arba žuvę arba pasitraukę į Vokietiją, tad mažyliai klaidžioja po kaimus, bando prasimanyti sau maisto, kartais jais pasirūpina vietiniai. Vienas kartu besifilmavęs bičiulis papasakojo, jog jo močiutė tokį vaiką buvo priglaudusi.

Šilutės kraštas pilnas autentiškos architektūros ir įdomių, istorijoje savo vietas radusių vietovių. Kadrui kuriame filmavausi, labai tiko Priekulės miesto geležinkelio stotis. Ši stotis ir jai priklausantys komplekso pastatai- tiesiog architektūrinis saldainis.  Nepastebint kelių tarybinių lietvamzdžių ar televizijos kabelio – tai gyvas atvirukas iš praeities.

Taigi, atvykę gavome autentiškas uniformas (ne muliažus ar kopijas) ir tikrus, deaktyvuotais vamzdžiais, ginklus. Batai ne itin patogūs, visada per dideli, plono pado ir kieto kulno odiniai auliniai, diržas odinis o uniforma – brezentinė. Apatinė maikė– labai šilto audinio, ilgomis rankovėmis. Pilotė taip pat originali. Gavau Mosino-Nagan M1938 carabiną, ’43 metų gamybos. Serijinio numerio nepamenu :) Koks kaifas paspragsėti tuščiais šūviais! Metalo garsas užtraukiant spyna – pasaka. Ginklais sutepti, prižiūrėti, medis sveikutėlis, nors lakas jau ir apsilupęs. Mūsų le Komandyr (Eiamntas) gavo  Mosino-Nagan M1891 / 30, Vaska gavo tokį koks ir mano, o ilgšis Aleksandrrr – PPD-34. Pastarasis be forward grip‘o – labai nepatogus aparatas :)

Filmavimo aikštelėje susipažinome su mūsų kliuškos ekipažo vairuotoju – Šafior. Ramūnas, tikrasis jo vardas. Jis yra Retromobile klubo – asociacijos prezidentas ir didelis automanas. Šaunus vyrukas. Turi didžiulę retro automobilių kolekciją, pats jų ieško, juos perka, rekonstruoja. Su šiais automobiliais dalyvauja mūšių rekonstrukcijose, renginiuose ir filmavimuose. Tiesa, daugelį automobilių galite išsinuomoti visoje Lietuvoje. Klubą rasite adresu – RetroMobile.Lt

Kada pamatysime šį filmą – neaišku…

Taigi siūlau pasigrožėti atvirukais iš praeities, o už nuotraukas dėkoju RetroMobile klubo prezidentui – Ramūnui.

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply