LBT 1961a apžvalga

LBT 1961

Sveiki draugai,

šiandien svečiuose B20 iš airsofto komandos US Navy Seals su puikia rig’o LBT 1961a apžvalga. Noriu paraginti ir kitus papasakoti apie savo naudojamą įrangą!

Gero skaitymo!

Sveiki, pamatęs mūsų draugų S8PMC puslapyje temą „RIGS!“, nusprendžiau aprašyti mano paties naudojamą LBT 1961a chest rig‘ą.

Realybėje šiuos rig‘us naudoja U.S. Navy Seals, kuriems specialiai jie ir buvo sukurti (kai kuriose airsofto parduotuvėse šie rig‘ai tiesiog vadinami Seal chest rig 1961). Kovos lauke jie atsirado nuo 2005 metų ir naudojami iki šiol. LBT 1961 yra trijų modifikacijų: LBT 1961a old gen., LBT 1961a new gen. ir LBT 1961g. Visos modifikacijos yra labai panašios, jas skiria tik keli patobulinimai. Bet apie juos vėliau. Originalius rig‘us gamina LBT (London Bridge Trading), tačiau jie yra ganėtinai brangūs, todėl airsofto žaidimam dauguma naudoja Pantac, Flyye Industries, TMC ar kitų gamintojų gaminamas replikas. LBT 1961a plačiai naudojamas tarp U.S. Navy Seals pajėgas atkūrinėjančių komandų, ne išimtis ir mūsų komanda. Šie rig‘ai gaminami įvairių spalvų ir marginimų, nuo Khaki ar OD iki AOR1 ar Multicam.

Aš naudoju Flyye Industries LBT 1961a Khaki spalvos chet rig‘ą, kuris pagamintas iš tvirtos 1000D Corduros. Pats chest rig‘as yra labai talpus, jam nereikia jokių papildomų krepšelių ar kišenėlių. Ant jo nėra prisiūta šiuo metu populiarių Molle juostelių, taigi papildomiems pouch‘ams prisegti galimybės nėra (šiaip ir nereikia ).

as2315

Dabar smulkiau apie kiekvieną šio rig‘o skyrelį. Priekinėje dalyje matomi dėtuvių krepšeliai, į kuriuos be didelio vargo sutalpinsite 8 vnt. M klasės ar panašias dėtuves. Du skyreliai 9 mm pistoleto dėtuvėms, kurie užsegami plačiomis juostomis su velcro, taip pat trys papildomi skyriai, į kuriuos galima dėti GPS imtuvą, maskavimo dažus, lipnią juostelę ir t.t., jie užsegami siauromis juostelėmis taip pat su velcro.

Už dėtuvių krepšelių yra „slaptas“ skyrius, kuriame galima patalpinti žemėlapį, užrašus ar kitus „vilko popierius“, taip pat specialų pistoleto dėklą. Skyrius užsegamas su velcro, patogesniam atidarymui prisiūtos trys guminės kilpos, kurias galima panaudoti kaip racijos laido prilaikymui ar panašiai. Seal‘ai kovodami miesto sąlygomis būtent į šį skyrių įsidėdavo armor plate‘ą, kuris dalinai apsaugodavo nuo priešo kulkų iš priekio.

Šonuose yra po vieną dėklą granatoms, kurie užsegami plastikinėmis sagtimis. Taip pat dvi kišenės į kurias galima įdėti raciją ar pistoletą, bei kitus jums reikalingus daiktus, juos pritvirtinti dirželiu su sagtimi. Abiejuose šonuose yra po vieną didelį krepšį smulkiems daiktams. Dažniausiai vienas iš jų naudojamas medikamentams. Juose daiktai patikimai saugomi, nes yra dvigubas užsegimas: vienas pagamintas iš dviejų guminių juostų (per plyšį galima nesunkiai išimti ir įdėti jums reikalingą daigtą) ir pritvirtintas su „šponkėm“, kitas užlipinamas ant pirmojo su velcro.

Rig‘o petnešos šiek tiek paminkštintos, iš viršaus dviguba medžiaga su velcro, kurios pagalba galima patikimai pritvirtinti racijos laidus ar Camelback‘o žarnelę. Kai kuriuos aksesuarus prie petnešų Seal‘ai tvirtina paprasčiausiomis gumomis.

Petnešų ilgis ir tarpas tarp petnešų reguliuojamas už nugaros. Per juosmenį rig‘as susegamas sagtimis. Diržai tikrai nėra trumpi, taigi šis daiktas puikiai tinka naudoti ant soft armor liemenės, taip pat puikiai tinka ir didesnių apimčių „kovotojams“. Dėka esančių sagčių, ant nugaros galima uždėti Camelback gertuvę – kuprinę. Sagtys išdėstytos taip, kad užsidėjus „rimtesnę“ kuprinę, ji jums nespaus nei šonų nei pečių. Rig‘ą dėvint be kuprinės, puikiai vėdinasi nugara ir šonai, ko pasekoje praliesite mažiau prakaito karštą vasaros dieną. Petnešos ir diržas už nugaros visiškai nevaržo judesių, netrukdo mėtyti granatas ar kaip nors kitaip laisvai judėti. Tiesa, kas liečia šliaužiojimą, tai čia susiduriame su ta pačia problema kaip ir su kitais rig‘ais ar body armor‘ais, pas kuriuos dėtuvės sudėtos priekyje. Patogiausia šiuo atveju Y arba H formos petnešos arba mūsų komandoje naudojama LBV.

LBT 1961a old gen. nuo LBT 1961a new gen. skiriasi tuo, kad užsegimams vietoj velcro panaudotos plastikinės sagtys, o ant petnešų yra guminės kilpos, puikiai tinkančios racijos antenai tvirtinti. Pas new gen. nebėra sagčių ant petnešų priekyje. Bet mano manymu tai nėra problema. LBT 1961g versija turi užtrauktuką priekyje, dėl kurio galima greitai ir patogiai nusiimti rig‘ą.

Taigi apibendrinant pateiksiu savo rig‘o pliusus ir minusus.

Pliusai:

  • Patvarus ir patikimas pasiuvimas;
  • Panaudotos aukštos kokybės medžiagos;
  • Užima mažai vietos spintoje;
  • Nevaržo judesių;
  • Galima naudoti ant neperšaunamos liemenės;
  • Patogu išimti daiktus iš bet kurio krepšelio;
  • Ant nugaros galima pritvirtinti kuprinę – gertuvę;
  • Pakankamai vietos viskam ko reikia šiuolaikiniam kariui;
  • Tinkamai sureguliavus petnešas, gerai „sėdi“ bėgant;
  • Greitas nuėmimas.

Minusai:

  • Šiek tiek nepatogu užsidedant (tai negalioja LBT1961g);
  • Pas LBT 1961a old gen. nėra guminių kilpų ant petnešų (tai ištaisoma paprastos gumos pagalba);
  • Nėra Molle, todėl neina uždėti papildomų pouch‘ų (nors jų ir nereikia).

Taigi savo LBT 1961a esu visiškai patenkintas ir jokių minusų nematau, vieni pliusai .

Ką, kaip ir kur susidėt, turėtų pagalvot kiekvienas naudotojas individualiai. Mes su komandos draugais kaip ir tikrieji Seal‘ai dedamės daiktus taip, kad juos būtų galima greitai ir patogiai pasiekti bet kokioje situacijoje. Neimkite su savimi nereikalingų daiktų, kurių jums neprireiks žaidimo metu. Tai tik trukdo judėt ir sukelia bereikalingus nepatogumus. Tiems kas naudoja Ciras ar kitokią šarvinę liemenę, kuri jums labai patinka, nerekomenduoju pirkti šį rig‘ą, nes jūsų mylimas šarvas liks dulkėt spintoje

Pagarbiai,

B20

Airsoft Team|

US NAVY SEALS

Komentarai

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply