(Lithuanian) Aš esu Airsoftas. Balu.

balu1

Sveiki draugai,

jei prisimintume, kaip airsoftas pajūrio krašte atrodė 2008 metais ir palygintume su dabartimi – matytume didelį skirtumą. Dabar žaidimai dažnesni, jie tapo kokybiški ir dideli. Nebetenka važiuoti į Kairių poligoną ir kautis 4 prieš 4. Dabar savaitgaliai surenka didžiąją dalį komandų kokybiškam susitikimui, o ir arbatos visada gauname pabaigoje. Kam už tai dėkoti? Turbūt, vienas kitam, jog esame aktyvūs, bendruomeniški ir draugiški. Taip, tačiau yra vienas žmogus, kuriam verta padėkoti kas kart jį sutikus – tai Balu. Jo organizuojami žaidimai tapo stipria atsvara veiksmo centrui Vilniui, tad užsibaigė kelionės į sostinę ir bičiuliai iš jos atvyksta pas mus. Dabar galime rinktis, tarp organizatorių, vietos ir kokybės. Tiesa, šio žmogaus nuopelnai ne tik organizuojami žaidimai, jis visada padės, patars ir nukreips naujokus, visada priims į svečius komandas pasitarimui, ar aukos savo laisvalaikį mūsų bendram tikslui.

Taigi, pristatau jums Klaipėdos Gintarinį Meškiną – Balų.

Gero skaitymo.

Vardas: Laimonas

Gimimo metai: 1979

Profesija: Juvelyras

Miestas: gimes auges Kretingoje, dabar gyvenu ir dirbu Klaipėdoje

Airsofte nuo: 2008 m.

Komanda: B coy 1/6 Marines 

Visi tave žinome kaip įdomių ir inovatyvių žaidimų organizatorių, tačiau viskas juk prasidėjo nuo paties dalyvavymo žaidimuose. Tai kaip ir kada sužinojai apie airsoftą?

– Apie airsoftą sužinojau per seną bičiulį Donatą (nikas Akela), kuris mane ir užkrėtė šia venerine liga, vadinama airsoftu :)

Kokie buvo įspūdžiai po pirmojo žaidimo? Ar jame dalyvavai jau komandos sudėtyje?

– Pirmas žaidimas buvo miškelyje, šalia Kairių poligono. Žaidėme 2 prieš 2. Žaidimas paliko didelį įspūdį , nežiūrint į tai, jog žaidžiau su skolintu pistoletu, skolinta DPM striuke , daniškomis kelnėmis ir raudonais kedais :D 

Dabar esi komandos B Coy 1/6 Marine skomandos narys. Kodėl tokia komandos koncepcija?

– Komandos rekonstrukcijos tikslas – kiek įmanoma priartėti prie realių jūrų pėstininkų ne tik ekipuote, tradicijomis, ginkluote, bet ir komandos pavadinimu:

komandos pavadinimas reiškia, kad esame Bravo kuopa 1 bataliono kuris yra vienas iš trijų 6 jūrų pėstininkų pulko batalionų. 6 pulkas yra sudėtinė 2 jūrų pėstininkų divizijos dalis. Pati divizija yra 2 ekspedicinio korpuso sausumos pajėgu elementas.

Vienas iš kriterijų, kodėl batalionas yra pasirinktas : 1/6 marines yra lengvųjų pėstininkų padalinys. Tai pasirinkta, kad butu arčiau įmanomos rekonstrukcijos nei rekonstruojant tankų pulką :)

Bataliono istorija labai plati ir įdomi, manau tai trumpai aprašysiu, kai paruošiu komandos pristatymą jūsų puslapyje. 

Kas tau yra komanda, kaip savoka? Kas į tai telpa? Kokia yra komandos reikšmė airsofte?

– Komanda – tai žaidėju junginys, kurį vienija komandos koncepcija, požiūris į hobį, atsakomybė vienas už kitą, draugystė. Daugelis galėtų pasakyti, kad draugystė nebūtina, bet turiu gan griežtą nuomonę šiuo klausimu. Manau ji būtina. Aišku, jog gyventi kartu nebūtina, viskas turi savo ribas :)

Airsoftas – komandinis hobis. Žiūrint iš organizatoriaus pusės vien iš laisvai samdomu karių nėra įmanomas geras ir kokybiškas žaidimas. Nebus komadų- nebus airsofto.

Jei gerai pamenu, tavo pirmoji įranga buvo ganėtinai pilnai sukompelktuota. Pirmasis ginklas SCAR, toliau M249. Kuris vis dar mieliausias širdžiai?

– Pats mieliausias yra dabartinis statutinis jūrų pėstininkų ginklas – replika GP M16A4 . Nuostabus ginklas. Už tai didelis dėkui Lukošenkai, kad rekomendavo. Dynia iš B.C.W. yra suteikęs ginklui vardą: „B.C.W. žudikas” :)

Buvusios komandos ir dabartinės ekipuotė labai nuosekli ir gausi. Ar naujokų tai neatbaido? Ar tai padeda atskirti pelus nuo grūdų?

– Manau kad neatbaido. Žmogus, kandidatuojantis į komandą, galų gale, supranta, kad tas nuoseklus privalomos ekipuotės sąrašas yra vien dėl to, kad kandidatas neleistų savo pinigų vėjais. Prieš ketvertus metus žmogaus, kuris padėtų nenukrypti nuo rekonstrukcijos, neturėjau. Teko per klaidas nukraujuoti finansiškai, todėl stengiuosi būti tuo žmogumi – patarėju dabar.

Nustebinsime visus atskleidę paslaptį (anokia ji…), jog esi tarnavęs. Matyt ne maiše ir ne pre preivartą tave nuvežė tarnauti. Ar potraukis militarizmui jau nuo vaikystės?

– Kad ir kaip nuobodžiai ir banaliai tai skambėtų, nuo pat vaikystės norėjau būti karininku. Mylimiausios raidės vaikystėje buvo K ir T – Kareivis ir Tankas. Bet alternatyvus kelias pasirodė perspektyvesnis :)

Kur tarnavai ir kokie įspūdžiai? 

– Tarnavau VRM Vidaus tarnybos 1-jame pulke 9 kuopoje (Prieš DMB ji pervadinta į 8). Prisiminti tikrai yra ką :) Disciplina ir tarnybos rutina tikrai išvaikė nereikalingą vėjavaikiškumą iš jaunos galvos. Vidaus tarnybos pulkai, kuriame viename iš jų tarnavau, yra reorganizuoti į Viešojo saugumo tarnybą. Todėl toliau tiesiog nekomentuosiu įspūdžių :D

Jaunimui priminsime, jog buvai vienas iš viešos fotografijų parodos  apie airsoftą  Klaipėdoje organizatorių (pataisyk mane jei buvai pagrindinis ištaosysiu klausimą). Iki to laiko mūsų bendruomenėje airsoftas, kaip užsiėmimas, buvo laikomas tik savaitgaliniu ir lokaliu hobiu, kai apsiribojama tik žaidimais. Tačiau, savo parodą įrodei, jog jis gali įgyti ir kitą veidą. Ar planuoji pakartoti šią parodą, o gal turi kitų planų ateičiai?

– Planuose yra foto paroda, bet ja nesinori daryti taip spontaniskai. Ateis laikas – bus brandi paroda . Kita veikla, susijusi su airsoftu ir su manim, pasirodys sekančiais metais. Nenorėdamas užleisti pradininko pozicijų, nutylėsiu.

Socialinis airsofto veidas Lietuvoje yra gan ribotas.  Prisipažinsiu, jog komandos S8 bolgas buvo užvestas su iniciatyva jį praturtinti… Jei pameni 2009 m. iniciatyvinės grupės planus aktyviau ir kokybiškiau populiarintį šį hobį – rengti naujokų muges su komandų lyderiais, pažintinis internetinis puslapis, aktyvesnis dalyvavimas viešuose renginiuose – kokia tavo nuomonė apie tai, ar to mums vis dar  reikia? 

– Tai yra būtina. Pajūryje labai gražiai visi sugyvenam dėka to susirinkimo 2009 metais:

S8 PMC turi populiarų internetinį blogą, organizuoja atviras treniruotes, noriai dalyvauja visuomeninėje veikloje. Amfibijos ir B.C.W.  organizuoja mil-sim žaidimus. Jie pirmieji pradėjo tai daryti Lietuvoje viešai.  Bravo 1/6 nariai suorganizavo Klaipėdos krašte prieinamą nuomą, organizuoja įvairaus lygio žaidimus – nuo 1 lygio iki tarptautinių BIG GAME. Be to socialinė veikla. Esame galima sakyti pavyzdingiausias airsofto regionas Lietuvoje.

Kaži, ar daug kas žino, jog esi juvelyras ir dailininkas. Tai gerokai skiriasi nuo šio hobio. Ar galima teigti, jog airsoftas tampa savotiška atsvara profesinei veiklai? Ar tai padeda pabėgti visiškai kita kryptimi nuo kasdienio darbo ir pailsėti užribyje?

– Ir atsvara ir poilsis ir tiesiog  savęs realizavimas visai kitu kampu. Airsoftas man yra gyvenimo būdas, o meninė veikla – darbas.

Hobis yra tapyba, ar airsoftas. Ar abu?

– Abu. Hobis mano manymu yra veikla, kuri leidžia pabėgti nuo kasdienybės.

Esi didelis Klaipėdos krašto patriotas – to niekas nepaneigs. Iš kur ta meilė begalinė? :)

– Esu sėslus žmogus. Beveik visas gyvenimas sukosi pajūryje ar Žemaitijoje: užaugau Kretingoje, studijavau Telšiuose, dabar gyvenu Klaipėdoje. Tik tarnyba buvo Kaune. Turint tiek daug draugų ir pažįstamų menininkų ir airsofterių terpėje, meilė gimė savaime.

Kada ir kodėl nusprendei organizuoti žaidimus? Tai pakankamai sunkus ir atsakingas darbas, kuris pats sakei, jog absoliučiai nepelningas, o atima labai daug brangaus laiko. Tai kur tas gaunamas pasitenkinimas ir pasiryžimas juos organizuoti kasmet?

– Man tai tapo sunkus narkotikas. Iš karto po žaidimo pasakai sau: „viskas, gana – atiduodi visa save, o čia dar kritikuoja”. Bet praeina dvi savaitės – jau galvoje kaunasi dalyviai naujame žaidime. Taip yra, gali paliudyti žmona (tikime – s8).

Dėl pelno :D Kiekvienas gali paskaičiuoti ar bent numanyti, kiek gaunama lėšų ir kiek yra investuojamaįi rekvizitus, laiką ir į motyvaciją fotografui, muliažistams ir t.t. Prieš kasmetinį tarptautinį žaidimą asmeniškai mano laiko yra skiriamas vieno mėnesio visas laisvalaikis, o savaite prieš žaidimą paliečia ir darbo laiką. Ar verta?  Taip. Matosi rezultatas. Žaidimas kokybiškėja. Dalyviai noriai priima naujas idėjas. Pripažinsiu – tai glosto mano ego.

Jau kuris laikas tavo ir komandos organizuojamuose žaidimuose jaučiamas tam tikras kokybės charakteris – geras servizas ir dėmesys detalėms. Tai sąmoningas pasirinkimas, ar tai kyla iš juvelyrinio kruopštumo? :)

– Dalyvis nėra aklas. Nesvarbu suma kurią jis moka už žaidimą, jis mato ir jaučia pastangas ir žaidėjo „krepšelį” žaidimo metu. Manau, kruopštumas niekam nepamaišė.

Kokius žaidimus organizuoti tau labiausiai patinka? Kurie iš organizuojamų serijos tau labiausiai prie širdies? Visgi, po tiekos jau jaučiama ir tematika ir charakteris. Esi minėjęs, jog mėgsti remtis tikrais įvykiais ir istorija.

– Labiausiai patinka organizuoti su komanda kasmetinį tarptautinį Big Game’ą. Visų serijų žaidimai artimi širdžiai. Bet išskirti norėčiau:

Kambodža 4. Grėsmės šešėlis;

Balkan conflict. Operation 2011;

Banana Wars 3.Panama’89.

Tikri įvykiai, užslėpti tam tikromis variacijomis – gero siužeto ir legendos garantas.

Organizuojamuose žaidimuose gali stebėti vyksmą iš šono, visos komandos kaip and delno ir mūšio lauke ir safe zone, be to ir šaunioji GM komanda įpūdžiais pasidalina. Manau, būtų teisinga, jei atsižvelgdamas į žaidimų patirtį, išsakytum bendras pastabas ar patartum komandoms. Panamoje safe zone tvarka buvo įdeali (neskaitant etatinio šūdų demono), taip pat žaidėjai nuosekliai laikėsi siužeto – turbūt taip būna ne visada?

– Būna visko :) Bet jei gerai suplanuotas ir paruoštas žaidimas – nesąmonių procentas labai sumažėja. Rekomenduočiau komandoms labiau bendrauti su organizatoriais. Pasidalinti lūkesčiais (aišku ne paskutinę savaitę prieš žaidimą). Įsijausti į scenarijų. Atkreipti dėmesį į organizatorių rekomendacijas. Laikytis žaidimo taisyklių ir bendros tvarkos Safe zonoje, nes MP (karo policija) pareigos nėra numatytos žaidimo organizatorių biure.

Panama ’89 buvo eksperimentinis. Kartais eksperimentuoji su mediko taisyklėmis. Ar laukti nauovių ir sekančiuose žaidimuose?

– Galiu pasakyti tik tiek, kad eksperimentai, naujovės, tikrai nesibaigė ;) Neatskleisiu paslapties skraistės anksčiau laiko.

Išduok paslaptį, koks bus artimiausias tavo ir komandos organizuojamas žaidimas?

– Jei šnekame apie kasmetini žaidimą – Banana Wars 5. Nuclear Voodoo – 2013 metai. Paskutinis žaidimas iš BW serijos. Žinoma, bus keliatas1 ir 2 lygio žaidimų.

Ar vis dar norisi pačiam dalyvauti žaidimuose kaip žaidėjas, ne organizatorius?

– Priklauso nuo žaidimo koncepcijos. Nuo pat karjeros pradžios nemėgau žaidimų kuriuose pagrindinis akcentas buvo fragai. Taip, vis dar esu žaidėjas.

Naudodamasis proga, komandos vardu noriu padėkoti visai jūsų organizatorių grupei, už jūsų jūsų laiką skirtą kokybiškam mūsų lasivalaikiui!

– Dėkui už gerą žodį. Be jūsų – dalyvių nieko nebūtų. Tvirtai galiu pasakyti, kad kokybiškas žaidimas yra mūsų visų bendras darbas. Manau, ateityje tobulėsim kartu: ir dalyviai, ir organizatoriai. Kalbu nuo visos organizacinės grupės. Dar kartelį ačiū.

Neseniai vedei. Tavo šaunioji žmona,  kurią mes visi žinome kaip Zdanę, taip apt juvelyrė ir taip pat aktyviai užsiima airsoftu. Daugelis turbū pavydėtų šio derinio. Bet ar pasidalinate ginklus ir dildes? Zdanė yra gera lyderė su nemaža patirtimi, taip pat tvirto charakterio – ar ryte esi keliamas trimito?

– Jei žmona nebūtų airsofterė, turbut veikla vardan airsofto tektų labai stipriai apriboti. Už tai galiu padėkoti Laimai. Rytmetinis trimitas senai išlydytas į medalius „UŽ MEILĘ IR PAGARBĄ” :)

Pabaigai,  nuo savęs tark laisvą žodį :)

– Ačiū Uno už klausimus. Ačiū kolegoms už Pasitikėjimą ir Įvertinimą. Viskas jau kaip ir apšnekėta, tad einam Uno alaus? (eisim – Uno)

balu2

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply