(Lithuanian) Armytek Predator Pro žibintuvėlio apžvalga

Armytek Predator Pro

Kompanijos ginklininkas Sainter pristato profesionalų žibintuvėlį Armytek Predator Pro.

~

„- Ne ponas, šito kepsnio negalim pateikti be bulvyčių…“ Nemanau, kad kam patiktų toks aptarnavimas. Įpratę gauti tai ko norime ir kaip mėgstame. Naudojame mobilius telefonus, kurie leidžia keisti skambėjimo muziką, ekrano užsklandą, bei visus kitus nustatymus, kurie ne prie širdies.

Tai galioja ir taktinei ekipuotei. Visur paplitusi MOLLE tvirtinimo sistema, kadangi ji leidžia visus krepšelius prisitaikyti pagal poreikį. Nedaug rasite žmonių, bėgiojančių su prisiūtais krepšeliais. Ginklai taip pat ne išimtis – priekinės rankenos, optiniai, reflektoriniai taikikliai, diržų tvirtinimo taškai, pistoletinės rankenos, ergonomiški apsodai… Nuomonių kaip geriau yra tiek pat kiek žmonių.

Tačiau, šių dienų žibintuvėliai nesuteikia jokio lankstumo. Iš gamintojo atkeliavę įrenginiai turi tas programines galimybes, kokios buvo sugalvotos kitų žmonių ir pritaikytos prie jiems, atrodytų, gerų sprendimų. Jeigu turėjo tris švietimo stiprumus, tai tiek ir liks. Iškyla poreikis turėti po žibintuvėlį kiekvienam darbui.

Pasišviesti darbo vietą (lendant po mašina ar dirbant tamsioje patalpoje) užtenka 120 Lumenų, o daugiau akintų ir trugdytų dirbti. Veržiantis į patalpą šturmu – kuo daugiau, tuo geriau ir žinoma geriau būtų Strobe rėžimu (mirksėjimas 10-30 hz). Paieškos metu reikalingas tolimas spindulys ir didelė galia ilgam laikui. Vaikščiojant tamsoje miške – kaip įmanoma mažesnis galingumas yra didelis pranašumas (5 lumenai jau per daug, kadangi be filtro trukdo akims priprasti prie mažo apšviestumo).

Šiandien aptariamas žibintuvėlis apjungia visas reikiamas galimybes ir daugiau. Tai Armytek Predator linija.

Armytek Predator Pro

Dydis ir svoris – 155 mm ilgis yra per didelis, jog patogiai nešioti kišenėje, o 39,5 mm galvos diametras tik patvirtina, kad jis skirtas nešioti prisegtas prie diržo ar įdėtas į dėklą. Korpusas – 25,4 mm diametro storumo puikiai telpa į taktinių žibintuvėlių laikiklius. 165 g be akumuliatorių (apie 210 g pilnai paruoštas darbui) neapsunkins nei ekipuotės, nei ginklo.

Pagaminimo kokybė -Fenix žibintuvėliams prilygstanti kokybė nestebina – juk Armytek Predator į kariuomenę orentuota gaminių linija. Korpusas aliuminio su Type III danga – toks pat kaip ir visų aukštos kainos žibintuvėlių. Išskirtinumai yra viduje. Visa elektroninė dalis kad apsaugoti yra įdėta į aliuminio kapsulę ir užsandarinta, o papildoma schema užtikrina žibintuvėlio veikimą mažiausiu stiprumu, sugędus pirmąjai. Užsukamas mygtukas turi ypatingai stiprią spiruoklę (apsauga nuo šviesos trukčiojimo šaudymo metu). IP68 standartas užtikrinamas net dviguba o-tarpinių (o-ring) sistema, jos įdėtos abiejuose baterijos cilindro pusėse. Naudojamas stiklas specialiai sukurtas kuo didesniam skaidrumui (98-99 %). Gamintojo pateikta informacija, Preditor linija yra pritaikyta atlaikyti šaunamūjų ginklų atatranką (iki 12 gauge medžioklinio kalibro) ir puikiai susitvarko su kritimais (atlaiko kritimus iki 10 m aukščio)

Ergonomika – siekiant sukurti didelį spindulio nuotolį, žibintuvėlio galva yra stora, tačiau neilga (palyginus su kitais modeliais). Baterijų cilindras trumpas (kadangi naudoja tik dvi CR123 ar vieną 18650 ličio akumuliatorių) pilnai telpa į ranką. Nykštys lengvai pasiekia įjungimo mygtuką. Viena ranka perjungti linijas (prisukant ar atpalaiduojant, 1/8 pasukimo, galvą) nėra legva, nebent žibintuvėlis pritvirtinta prie gimklo. Klipas patogus, lengva užkabinti už kilpų.

Armytek Predator Pro

Ryškumas bei švietimo atstumas – Predator Pro tikrai turi kuo pasipuikuoti. 670 Lumenų (Cool White 5500K) tokiuose žibintuvėlio gabarituose – daugiau nei pakankama. Strobe, SOS, bei švyturio (sumirgsėjimas kas kelias sekundes) funkcijos prideda papildomos naudos. Apie švietimo rėžimus šiek tiek žemiau, kadangi žibintuvėlis gali išduoti nuo 0,1 iki 670 Lumenų priklausomai kas suprogramuota. Daugeliui gali atrodyti, kad 0,1 Lumeno visiškai nereikalinga funkcija, tačiau tokio mažo galingumo privalumas išryškėja naktį, kai norisi pasišviesti kelią (kalbu apie apsiniaukusia naktį be mėnulio) ir neatpratinti akių nuo tamsos. Taip pat, labai sunku šviesą pastebėti iš šono. Reflektorius suprojektuotas mažai šviesos srauto sklaidai (net 40 laipsnių kampas), kas leidžia puikiai dirbti esant mažam atstumui (iki 10 metrų). Kas labiausiai stebina, neprarastas ir metimo į tolį sugebėjimas (5 laipsnių kampu). 92 metrų atstume (300 ft), spindulio diametras yra 8 metrai, tai padeda gerai apžiūrėti ne tik taikinį, bet ir jį supančią aplinka. Gamintojo teigimu, maksimalus darbo atstumas yra 400 metrų, bet taip toli nukeliavusi šviesa, jau būna labai išsisklaidžiui ir apšvietimo stiprumo neužtenka (kadangi spindulio diametras 34 metrai). Tačiau 200 -300 metrų atstume, Predator Pro tikrai atlieka savo darbą.

Armytek Predator Pro

Švietimo laikas – gamintojo pateikta informacija 670 lumenai/ 1h 20 min.; 200 lumenų/ 7h; 70 lumenų/ 20h; 6 lumenai/ 155 h; ir firefly (0,1 lumeno)/ 3120 h (130d.). Visi švietimo laikai pateikti naudojant 18650 ličio jonų 3100 mAh akumuliatorių. Taigi, turint dvi baterijas ir naudojant tik naktį, Firefly rėžimu žibintuvėlis gali veikti 1,4 metų. Išgyvenimo fanatikams tai turėtų būti neįkainuojama.

Valdymo sąsaja – štai ir prasideda įdomiausia dalis, kadangi būtent valdymo galimybėmis Predator ir išsiskiria nuo daugelio kitų žibintuvėlių. Kaip perjungti įvairias galimybes rasite video medžegoje artimoje ateityje. Tačiau pirma aptarkime kokios jos yra. Žibintuvėlis turi dvi linijas (perjungiant žibintuvėlio galva) ir kiekvienoje linijoje gali būti nuo 1 iki 10 švietimo rėžimų (nuo 0,1 iki 670 lumenų, Strobe (nuo 1 Hz iki 50 Hz), SOS ar Švyturio (žybtelėjimas kas kelias sekundes) ir gali turėti 3 skirtingas konfiguracijas tarp kurių galima persijungti: Military(gamykloje įprogramuotas) Pirma linija: 670 lumenų > 6 lumenai > 108 lumenai; Antra linija Strobe 15 Hz > Firefly 1,5 Lumeno. Outdoor (gamykloje įprogramuotas) Pirma linija 540 Lumenai > 108 Lumenai; Antra linija Strobe 15 Hz > 6 lumenai > Firefly 1,5 lumeno. Military ir Outdoor rėžimams padaryti pakeitimai atstatomi į gamyklinius po konfiguracijos keitimo, tačiau galima laikinai prisitaikyti jau sukurtus nustatymus. Vartotojo sukurta Pirma linija nuo 1 iki 10 rėžimų; Antra linija nuo 1 iki 5 rėžimų. Šiuos rėžimus galima užpildyti bet kokiu stiprumu, o antroje linijoje galėsite naudoti visas papildomas galimybes. Verta paminėti, jog daugelio žibintuvėlių naudojamas Strobe dažnis (apie 10-15 Hz) nėra optimaliausias dezorientacijai, Predator leidžia pačiam pasirinkti blyksėjimo dažnį. Šiek tiek paeksperimentavus, galima susikurti labai įdomių dalykų. Kas svarbiausia, persijungiant tarp konfiguracijų, vartotojo sukurtas komplektas išlieka.

Armytek Predator Pro

Tačiau, švietimo rėžimų nustatymai tai tik pradžia. Pakalbėkim ir apie kitas galimybes. Žibintuvėlis gali naudoti CR123, 18650 tiek ličio jonų tiek LiFePO4. Daugelis įtaisų privalo naudoti 18650 akumuliatorius TIK su įmontuotu iškrovimo/pakrovimo valdikliu (kadangi valdiklis akumuliatoriuje užima vietos, sumažėja jo talpa, bei pakyla kaina), tuo tarpu Armytek naudojamas S-Tek valdiklis pats susitvarko su šiuo darbu. Tai leidžia naudoti didesnės talpos akumuliatorius. Be to, įvairios baterijos palaikomos ne tik techniškai, bet ir programiškai. Į žibintuvėlį yra įvedamas naudojamų baterijų modelis, kas leidžia teisingai jas iškrauti bei prailginti švietimo laiką.

Žibintuvėlis įsimena paskutinę naudotą švietimo rėžimą, tačiau šią funkciją reikalui esant galima išjungti. Taip pat galima pasirinkti ir akumuliatorių silpimo kompensavimo būdą. Naudojant akumuliatorių, jo įtampa po truputį krenta, todėl pigesni žibintuvėliai su laiku pradeda vis silpniau šviesti, kol visiškai išsijungia. Brangesni – stengiasi išlaikyti vienoda švietimo lygi visą laiką, kol akumuliatoriai nepasiekia visiško iškrovimo. Armytek žengia dar toliau: čia galimi trys būdai: Pilnas kompensavimas (FULL) – šviesos lygis išlaikomas viename lygyje iki išsikrovimo; Palaipsnis kompensavimas (SEMI) – senkant akumuliatoriui švietimo lygis palaipsiui mažėja iki 60-70 % maksimalaus galingumo kol pradeda drąstiškai kristi; Laiptuotas (STEP) kompensavimas – veikia taip pat kaip palaipsnis, tačiau yra matomi šviesos sumažėjimo žingsniai, kas leidžia įžvelgti tamsėjimą, bei išlaikyti švietimą pastoviame lygyje ilgiau (kaip tai įtakoja švietimo laiką, galite pamatyti diagramoje žemiau). Šie kompensavimo pasirinkimai leis pritaikyti žibintuvėlį prie situacijos. Visada naudojant maksimaliai pakrautus akumuliatorius (taktinė situacija) yra naudinga FULL stabilizacija, kadangi švietimo laikas nėra aktualus (trumpas misijos laikas), SEMI bei STEP leis laimėti laiko esant gamtoje.

Armytek Predator Pro chart

Taip pat verta paminėti ir šias galimybes: senkant akumuliatoriams (artėjant prie kritinio lygio) ar didėjant temperatūrai (iki pavojingos įrenginiui ribos) žibintuvėlis apie tai praneša (3 katus kas 60 s sumirksi). Kad netektų sėdėti miške be šviesos visiškai, priartėjęs prie išsijungimo ribos, Predator persijungs į FireFly lygį. Taip pat yra galimybė bet kuriuo metu patikrinti akumuliatorių įtampą (žibintuvėlis sumirksi pagal skaičius pvz. 3 mirktelėjimai, pauzė, 6 mirgtelėjimai reiškia 3,6 V)

Panaudojimo galimybės – vienintelis žibintuvėlio apribojimas – dydis. Tai nėra super mažas ar kompaktiškas įrenginys. Taigi einant į ilgus žygius, kuriuose skaičiuojami gramai gal ir nerasime Predator, tačiau vidutinio nuotolio, išgyvenimo (bug out) rinkiniai, paieškos, ar ginklo žibintuvėlio fukcijos yra jo daržas. Dėl IP 68 standarto bei naudojamų akumuliatorių, Predator netinkamų sąlygų reiktų gerai paieškoti (darbo temperatūra nuo -25 iki 40 laipsnių C).

Naudojimo istorija – bandymams Predator Pro buvo tampomas ir naudojimas tris savaites. To pilnai užteko funkcijų išnarpliojimui bei prisijaukinimui. Daugelio galimybių nešama nauda atsiskleidžia pradėjus jas naudoti. Panašus jausmas buvo, susidūrus su protingu telefonu. Iš pradžių neaišku kam tiek funkcijų, vėliau darosi patogų jas turėti, o galų gale nemalonu gyventį be naujai įgytų patogumų. Ateityje nusimato ne vienas ekstremalus Predator išbandymas (labai laukiama žiema), o apie jų pasekmes būtinai išgirsite.

Komplektacija ir galimi priedai – Armytek savo Predator į mūšį vieno nepaleidžia, kartu siunčia ir priedus, toliau išplečiančius jo galimybes. Papildomai įsigyjami: raudonas, žalias bei mėlynas filtrai, lengvai uždedami bei turi kilpą jų pritvirtinimui prie žibintuvėlio (kad nepamesti). Taip pat yra galimybė naudoti difūzorių (įrenginys paverčiamas į plačiai šviesą skleidžiantį žibintą). Nuotoliniai jungikliai (jų yra dų: trumpu laidu bei vyniotu ilgu) palengvins naudojimą su ginklu. Uodegėlė, nesuteikia grįžtamojo ryšio (neturi gilaus įspaudimo, bei nesukliksi paspaudus), tačiau pastovus suveikimas prie to pačio spaudimo, leidžia „suaugti“ su ja bei žinoti ko tikėtis ja naudojantis.

Pat žibintuvėlis atkeliauja su dėklu (tvirtinamas ant diržo ar MOLLE sistemos), klipu, dirželiu, guminiu žiedu (pagerina sukibimą su ranka, neleidžia Predator nusiridenti nuo paviršių), pakaitine mygtuko sandarinimo guma, bei dviem papildomais o-žiedais (o-ring).

Armytek Predator Pro

Vertė – straipsnio išleidimo dieną, iš aic.lt žibintuvėlį galima gauti už 325 Lt. Perskaičius visą informaciją, manau mažai kam dar turėtų kilti klausimas ar verta. Mano nuomone – Taip. Papildomos galimybės leis žibintuvėliui keistis kartu su jūsų poreikiais, o suteikiamas galingumas nenuvils dar daugelį metų. Kaip ir visi kokybiški daiktai – Armytek Predator Pro pareikalaus didesnių investicijų pradžioje, tačiau skūpas juk moka du kartus.

Ačiū

Sainter maza
Sainter
PMC Klaipėda
Lithuania

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply