(Lithuanian) Fenix PD30 žibintuvėlio apžvalga

DSC_0002

Kompanijos ginklininkas Sainter tęsia žibintuvėlių temą. Šį kartą taikiklyje – Fenix PD30.

~

Fenix PD30 tampa pirmuoju žibintuvėliu iš brangesnių daržo, kurį nagrinėsime iš arčiau. Bet prieš lendant giliau į gaminius, šiek tiek apie pačią Fenix žibintuvėlių seriją.

Fenix gamina aukštos kokybės ir didesnių galimybių produktus. Įmonė pasižymi labai įvairiu gaminių asortimentu. Jeigu kalbėti apie rankoje laikomus prietaisus, yra šios linijos:

TK serija – ypač didelio galingumo žibintuvėliai, turintys labai daug vietos baterijoms, kas leidžia šviesti ilgai. Didelio diametro reflektoriai leidžia užpildyti šviesa didelią erdvę, tačiau turi geras savybes ir šviesos srauto nuotoliui. Naudoja nuo AA, D baterijų iki CR123 ar 18650 ličio akumuliatorių.

PD serija – galingi ir maži žibintuvėliai skirti kasdieniniam naudojimui. Reflektorius mažas, todėl didelio užpildymo negarantuoja, atstumas taip pat yra mažesnis. Naudoja CR123 ar 18650 ličio akumuliatorius. Tai suteikia didelias galimybes žemos temperatūros atveju.

LD serija – maži žibintuvėliai tinkantys kiekvienos dienos naudojimui. Reflektorius panašus į PD serijos. Ši linija skiriasi nuo kitų naudojamomis baterijomis – AA bei AAA. Paaukojant švietimo laiką bei žibintuvėlio galią, laimimas patogumas – kadangi pakaitines baterijas galima įsigyti kiekvienoje prekyvietėje. Taip pat jie yra plonesni.

E serija – Puikus kainos ir galimybių santykis. Žibintuvėliai skirti nenorintiems išleisti daug, tačiau svajojantiems apie patikimą kompanioną. Naudoja nuo AA, AAA baterijų iki CR123 ar 18650 ličio akumuliatorių. Už mažesnę kainą teks atsisakyti daug funkcijų (Strobe, SOS, daugelis turi tik 2-3 švietimo lygius).

RC serija – Didelės galios bei gero apšviesto atstumo žibintuvėliai. Didžiausias pranašumas (priklausomai nuo naudojimo pobūdžio) – pakraunami akumuliatoriai sumontuoti viduje. Pakrovimas vykdomas pajungiant patį žibintuvėlį, kas suteikia didesnę talpą bei pagreitintą įkrovimą.

DSC_0006

Mano patirtis su PD serija prasidėjo nuo PD30. Šis žibintuvėlis jau nebegaminamas ir yra pakeistas į PD32, apie skirtumus tarp šių modelių šiek tiek vėliau. PD30 su manimi kiekvieną dieną jau du metus, todėl pasakyti apie jį turiu ką:

Dydis ir svoris –  118 mm ilgis leidžia jį patogiai nešioti kišenėje, o dėl ypač mažo svorio (53 g be baterijų) kartais pamiršti, kad jis pas tave yra. Dėl savo matmenų tinka ir į išgyvenimo rinkinius (vadinamus bug-out bag). Baterijos pridės dar 44-49 g (priklausomai kokias naudosite).

Pagaminimo kokybė – šioje srityje labiausiai pasijus skirtumas tarp pigių ir kokybiškų žibintuvėlių. PD30 kaip ir kiti Fenix gaminiai turi IPX-8 vandens atsparumo standartą (2 m vandens gylyje dirbti pritaikytas produktas). Tai užtikrinti padeda kokybiški sriegiai bei „o“ tipo tarpinės. Kadangi žibintuvėlis sudarytas iš 3-jų dalių (galvos, korpuso bei mygtuko), toks sandarinimas įdiegtas dvejuose vietose. Pats korpusas gaminamas iš anoduoto aliuminio. Padengimo kokybė labai aukšta, po dvejų metų kasdieninio intensyvaus naudojimo beveik neliko jokio žymės.

Ergonomika -palyginus patogu naudoti viena ranka, išskyrus linijų perjungimą (apie linijas detaliau prie vartotojo sąsajos). Paėmus į ranką, neslysta (dėka rašto aliuminio paviršiuje). Žibintuvėlis komplektuojamas su klipu, kuris turi tikrai gerą prispaudimo jėgą bei visiškai nesilpsta su laiku. Mygtuko zona turi du plokščius paviršius, vertikaliam pastatymui.

Ryškumas bei švietimo atstumas -žibintuvėlis nėra didelio galingumo (sąlyginai, kadangi lyginant su pigesniais gaminiais jis yra daugiau nei pranašesnis) mažas reflektorius šviesą išskleidžia mažai. 257 Lumenai didžiąja dalimi yra fokusuoti į priekį (gamintojas mini 127 m atstumą, nors naudingą pašvietimą įvertinčiau iki 80-100 m). Skleidimo problemos sprendimą siūlo pats Fenixas. Uždedami difuzoriai leidžia naudoti jį tiek kaip šviesą užpildantį (flooder) tiek kaip žvakę. Mažiausias švietimo galingumas 10 Lumenu šiektiek didokas, bandant šviesti paviršių be raudono filtro gali strigdyti prie tamsos pripratusias akis. Žibintuvėlis turi 6 rėžimus: 10, 67, 124, 257 Lumeno bei Strobe (mirksėjimas 15 Hz) ir SOS galimybės.

DSC_0013

DSC_0012

Švietimo laikas – gamintojų teikiama informacija: 257 Lumenu- 2h 37min. ; 124 Lumenai 7h 45min. ; 67 Lumenai 17 h ; 10 Lumenų 126 h (virš penkių dienų). Praktikoje rezultatai apie 10-20 % skiriasi (į mažesnę pusę), bet tai gali įtakoti naudojami akumuliatoriai. Vieno rinkinio akumuliatorių naudojant kas dieną, man užtekdavo 2-3 savaitėms. Viskas priklauso kaip dažnai ir kokiu galingumu naudoti.

Valdymo sąsaja – visi protingi žibintuvėliai turi vienu ar kitu būdu persijungti tarp švietimo galingumų ir/ar tarp papildomų funkcijų.  Senesnės kartos Fenixai (PD30) tai daro dviem būdais. Yra naudojamos dvi linijos, tarp jų persijungiama pilnai prisukant ir dalinai atpalaiduojant žibintuvėlio galvą. Kiekviena linija turi, nuo modelio priklausantį, funkcijų skaičių. Tarp skirtingų funkcijų perjungiama greitai įjungiant ir išjungiant žibintuvėlį. Šis būdas nėra vienas patogiausių, todėl naujam PD32 funkcijų perjungimui įdiegė atskirą mygtuką. Ypatingai naudinga funkcija – apsauga nuo netyčinio įsijungimo. Ji įjungiama šiek tiek atlaisvinus žibintuvėlio mygtuką (galinę dalį kuria reikia atsukti, kad įdėti akumuliatorius).

Panaudojimo galimybės – kaip jau rašiau, žibintuvėlis tinkamiausias kada aktualus mažiausias svoris. Kiekvienos dienos, turizmo ar išgyvenimo rinkiniuose jis tinkamiausias ne tik dėl svorio, bet ir dėl patikimumo. Atsparumas smūgiams leis nesibaiminti netekti vienintelio savo šviesos šaltinio. Naudojami akumuliatoriai išgyvena esant net žemiausiai temperatūrai (bandyta prie -30 laipsnių C).

Naudojimo istorija – asmeniškai naudoju jau ne vienerius metus ir per visą laiką nebuvo sutrikimų nei įjungiant, nei perjungiant švietimo stiprumus. Kritęs yra iš 1-2 metų aukščio, ant korpuso nėra nei žymės. Naudojant kiekvieną diena po 10-20 kartų, mygtuko guma nenusitrynė, nesuplyšinėjo.Klipasneprarado stiprumo. Pas kolegą iš S8Pmc teko matyti tą patį modelį kurio priekis šiek tiek užlinko dėl ypač didelio smūgio – žibintuvėlis veikia puikiai. Tačiau reikia prisiminti, jog kiekvienas įtaisas turi būti prižiūrimas. Fenix žibintuvėliams priežiūra būtų tokia: nuvalyti sriegius nuo metalo dulkių (sukiojant jos susidaro), kartas nuo karto priveržti galinio jungiklio veržlę, sutepti sandarinimo žiedus. Štai ir viskas, trys žingsniai daromi kas 2-3 mėnesiai ir žibintuvėlis niekada nepaves.

DSC_0007

Komplektacija ir galimi priedai – atidarę dėžutę pirmą kartą, viduje rasite: komplektą papildomų sandarinimo gumų (o-ring), jungiklio gumelę, bei dėklą su dirželiu. Pigesni žibintuvėliai net jeigu ir turės sandarinimo žiedus, niekada neduos papildomo komplekto (nors po ypač ilgo naudojimo jie sudyla), o atitaikyti kaip tik tokio dydžio ir nusipirkti- dažnai būna labai sudėtinga. Papildomai įsigyjami priedai, mano nuomone, yra Fenix įmonės išskirtinumas. Galimybė uždėti ant žibintuvėlio difuzorius, šviesos skleidimo konusus (tampa puikus stalinis žibintas), raudoni filtrai ir netgi raudonas konusas (tinka eismo kontrolei ar kitiems darbams kur reikia būti pastebimam ir suprastam iš judesių). Naujausias priedas- antgalis skirtas paversti jūsų žibintuvėlį į puikų stovyklavimo žibintą, kadangi šviesą išsklaido 360 laipsnių kampu bei turi pakabinimo kilpą. Taip pat galima rasti ir labai patogių diržų sistemą, kuri leis PD30 naudoti kaip ciklopa (ant galvos nešiojamą) žibintuvėlį (komplekte yra netgi talpa papildomiems akumuliatoriams). O specialiai dviračiams pritaikytas laikiklis, leis patogiai pasišviesti kelią.

DSC_0011

DSC_0010

DSC_0014

DSC_0015

DSC_0008

Vertė – apžvalgos metu, žibintuvėlio kaina yra 210Lt. Ši kaina yra tikrai sąžininga už kokybę bei galimybes kurias suteikia įrenginys. Papildomai įsigyjant atgalius ar laikiklius galima pritaikyti visiems poreikiams. Žinoma, bus žmonių sakančių – ne valia dėti visų kiaušinių į vieną terbą, tačiau jei terba gera, visai nebaisu. Tai ir yra pagrindinė šio žibintuvėlio vertė -patikimumas, jog neskaitant visko, šviesa sklis ir rodys jums kelią.

Ačiū

Sainter maza
Sainter
PMC Klaipėda
Lithuania

 

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply