(Lithuanian) Bachilai – Blauzdinės

Sveiki draugai,

Senas mano bičiulis Barzdžius Džeimsas iš Žaibas Rangers komandos (Kaunas) parašė gerą apžvalgą, kuri, manau, bus labai aktuali daugeliui jūsų. Mūsų bendruomenėje ne daug kas naudoja bachilus, kadangi apie tokius matyt nežino, nors tai yra labai naudingas ir praktiškas daiktas.

Taigi, didelis ačiū Džeimsusi, apžvalga žemiau, gero skaitymo ir patogių bachilų!

Sveiki,

kadangi pats naudojuosi, tačiau praktiškai neteko užmatyti ką nors dėvintį blauzdines žaidimų metu, tai ir nusprendžiau šiek tiek paeskaluot temą apie blauzdines. Taigi nusprendžiau išsakyti savo subjektyvią nuomonę šiuo klausimu. Tikiuosi kam nors tai gali būti naudinga, tad padarysiu trumpą apžvalgą pačio naudojamų blauzdinių. Taigi mano naudojamos blauzdinės (ang. gaiters, leggings; bachilai liaudiškai).

Tai britų armijos blauzdinės SNOW, MK II

Štai kaip patys britai pristato šias blauzdines, (tekstas pateikiamas originalo kalba):

Gore-tex breathable gaiters Are the Snow MKII Models

With draw cord at the top to pull tight

Full Length Zip with Velcro Fastening Storm Flap

Adjustable Rubber Foot Strap with Metal Buckle

General Service Gaiters are Waterproof, Adjustable and Hard wearing.

They will keep Water, Mud and Dirt out of your Boots and Trousers.

One Size Fits Most.

Colour: Olive Green.

Charakteristika:

Modelis- Snow MK II

Medžiaga- Gore-tex

Spalva- Žalia alyvinė

Dydis- Universalus

Ilgis- 45 cm

Plotis- 50 cm

Dirželių ilgis- 42 ir 27 cm

Realybėje blauzdinės atrodo taip:

Taigi kaip matome blauzdinės pasiūtos iš patvaraus Gore-tex membraninio audinio, neleidžiančio drėgmei prasiskverbti į vidų, tačiau galinčio praleisti drėgmės garus į išorę (“kvėpuojantis audinys”).

Greitam ir patogiam užsidėjimui ar nusiėmimui yra ysiūtas kokybiškas YKK užtrauktukas einantis per visą blauzdinių ilgį.

Užtrauktukas apsaugotas nuo drėgmės, uždengiant jį Velcro lipduku.

 Blauzdinių viršuje įsiūta guma su “spaustuku” gale, ko pagalba galime greitai ir tvirtai suveržti viršutinę dalį, kad per čia nepatektų vanduo, sniegas ar purvas.

Apatinė blauzdinių dalis sutvirtinta papildomu nailono audiniu, kraštuose apsiūtas apvadėlis, kad medžiaga neirtų bei neatspurytų.

Armuotos gumos (primena automobilinės padangos gamybos principą) dirželiai ne tik prisiūti prie blauzdinių apatinės dalies, bet dar ir papildomai sutvirtinti imušta kniede.

Dirželiai susisega metaline sagtimi.

Viskas išbaigta, patikima ir ilgaamžiška.

Kadangi blauzdinės pasiūtos ne cilindro formos, tai esantis snapelis dengia ir didelę dalį pačios avalynės. Blauzdinių tvirtinimas prie avalynės:

Bendras vaizdas atrodytų maždaug taip:

Pavyzdyje pateiktos naujos blauzdinės iš armijos sandelių kainavo ~ 30-40 lt. Alternatyvų apžvelgtoms blauzdinėms galime rasti ir LT parduotuvėse. kaip pvz.:

Nuoroda # 1

Nuoroda # 2

 Deja medžiagų ir kokybės bei kainos santykio čia nesiimsiu vertinti…

Taigi, blauzdinės tai puikus daigtas apsaugantis Jūsų kojas žemiau kelių tiek einant, bėgant, šliuožiant, kopiant, jojant ar kitaip keliaujant visais metų laikais ir įvairiausiomis sąlygomis. Puikiai saugo nuo vėjo, drėgmės, šalčio, purvo ir sužalojimų. Žinoma, kaip ir bet kuri apsauga nuo lietaus taip ir blauzdinės gali šiek tiek čežėti nuo trinties, esant gausiam sniegui blauzdines segiojant gali apsinešti velcro lipdukas, tačiau jų suteikiama nauda atsveria šį faktorių.

Pagarbiai,

Džeimsas

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply