(Lithuanian) Kaip išsirinkti ginklą?

Įvadas.

AEG būdamas brangiausia ekipuotės dalimi yra sunkiausiai pakeičiamas. Tačiau, paradoksalu, dažniausiai keičiamas ir yra AEG . Taip nutinka todėl, nes pirmas ginklo pasirinkimas būna neteisingas. Tam, kad teisingai pasirinkti ginklą, reikia atsakyti sau (nemeluojant ir nevyniojant į rožinę vatą) į keletą pagrindinių klausimų. Sąžiningus atsakius į tuos klausimus, galima pradėti ginklo paiešką.

1.       Koks mano biudžetas?

Taigi, pirmasis klausimas, kuris iškyla beveik kiekvienam Lietuvos airsofteriui, tai pinigų klausimas. Reikia blaiviai ir sąžiningai įvertinti savo finansinę situaciją. Šitoje vietoje, reikia pažymėti, kad be 500 litų apie normalų AEG galite net nesvajoti. Taip, forume yra  piliečių, pardavinėjančiu šautuvus ir žemiau šitos krizinės ribos, tačiau jie kaip taisyklė nepasižymi dideliu patikimumu. Kitaip tariant – dažniausiai ši „haliava“ neverta tos rizikos.

Taigi, jei jūs turite sutaupę 500-800 litų, drąsiai galite  pradėti  tokių firmų kaip JingGogngCymaDboys  medžioklę. Savo balistinėmis ir techninėmis charakteristikomis šių firmų AEG paprastai nenusileidžia brangių firmų šautuvams. Kitaip tariant „they will do the job“.

Jei jums gyvenime pasisieke labiau nei kitiems ir kišenėjė turite 900-1500 lt, tokiu atveju, siūlyčiau, pasidairyti į brangesnių AEG pusę. Vien todėl, jog sėdint prie laužo, po paros intensyvaus mūšio, bus daug maloniau pasigirti, jog iš savojo G&G (ar kito brando) nušovet tūziną priešu. Bet tai ne viskas… Brangesnių firmų AEG gaminami iš kokybiškesnių medžiagų, daugiau dėmėsio skiriama detalėms ir užbaigimo darbams (finishing touch). Taigi, turtingesni atkreipkite savo dėmėsį į tokius airsoft’o industrijos gigantus kaip G&GG&PClassicArmyTokioMarui,VegaForceCompanySRC.

Atsakius vien į šį klausima, jūs iškarto atmetate pusę visų rinkos prodūktų, taip palengvindami savo paieškas. Ir sklandžiai artėjate prie sekančio klausimo.

2.       Kurios šalies ginkluotė mane domina?

Labai nenusiminkite jei į šį klausimą negalite dabar atsakyti. Tiesiog praleiskite šį punktą ir judėkite toliau. Na, o tiems, kas jau žino kurios šalies, ar šalių grupės ginkluotė jį domina, galiu pasakyti tik tiek, kad atsakymas į šį klausimą leis jums nufiltruoti dar du trečdalius to, kas liko po pirmojo filtravimo. Reikia suprasti ir tai, kad Lietuvos airsoft’e dabar dominuoja trys pagrindiniai ginkluotės tipai:

Reikia suprasti ir tai, kad ginklo pakeitimas yra labai inertiškas procesas. Todėl AEG pasirinkimas ateityje įtakos jūsų ekipuotės tipą ir pusę, už kuria žaisite dideliuose renginiuose.

3.       Kokioje pozicijoje noriu žaisti?

Čia patarimas gali būti tik vienas. Jeigu jūs tik pradėjote žaisti airsoft’ą, jūsų vieta šaulių grupėje. Tai ideali pozicija kojoms apšilti, kuri leidžia netik perprasti visą žaidimo dinamiką, bet ir įvertinti jūsų fizinius ir psichologinius sugebėjimus. Pažaidus paprastu šauliu, jau po keleto mėnesių supranti, koks tavo žaidimo stilius ir kokios ginkluotės tau reikia.

Trumpas pozicijų sarašas atrodytu taip:

Paskutinioji pozicija – dažniausias naujokų pasirinkimas. Kuris 90% atvėju būna klaidingas. Snaiperio vieta reikalauja didelių piniginių investicijų ir žaidimo patirties. Neužminkite ir jūs ant šių surūdijusių grėblių.

Taip pat, labai dažnai pozicijos pasirinkimą įtakoja biometriniai žmogaus parametrai. Ir tai mus priveda prie ketvirtojo klausimo.

4.       Kokio ilgio/svorio ginklą pasirinkti?

Ginklo ilgis ir svoris labai svarbūs parametrai. Užtenka prisiminti ganėtinai nuvalkiotą Holivudinių filmų frazę – “Susiliek su ginklu, tegul jis tampa tavo kūno dalimi”. Per ilgas ar sunkus ginklas niekada netaps jūsų kūno pratęsimu, o bus tik frigidiška atauga, kuri klius už visko ir trukdys mėgautis žaidimu.

         4.1 Ginklo svoris.

Ginklo svorio pasirinkimą visiškai įtakoja tik vienas žmogaus biometrinis parametras, tai kūno masė (tarkime, jog fizinis pasiruošimas yra vidutinis).  Kuo sunkesnis žmogus, tuo sunkesnę ginkluotę jis gali nešti. Todėl, jeigu jūsų svoris didesnis už vidutinio piliečio kulkosvaidžiai kaip tik jums. Ir atminkite, mažas MP5 arba trumputis M4-CQB jūsų rankuose atrodys geriausiu atveju – juokingai.

Jeigu jūs vidutinio kūno sudėjimo žmogus šaulio pozicija jau garantuota. Tai auksinis viduriukas. Tokios svorio kategorijos žaidėjas turi privalumą koreguoti savo ginkluotę. Kaip į mažinimo, taip ir į didinimo pusę. Bet dažniausiai tai būna pusiau ilgos arba ilgos sistemos.

Mažagabaritiniai žaidėjai (small frame) yra vikrūs ir greiti. Tai idealūs duomenys štūrmo pozicijai. Jų ginkluote turi būti atitinkama. Kaip taisyklė, tai būna trumpos arba pusiau trumpos sistėmos, kurios nevaržo judesių (pagrindinio šios klasės privalumo). Savaime suprantama – šiems žmonėms sunku operuoti kulkosvaidžiais.

4.2   Ginklo ilgis.

Ginklo ilgio pasirinkimą nulemia tik vienas faktorius – rankų ilgis.

Trumparankiams (dažniausiai žemo ūgio) žmonėms patarčiau pirkti AEG su teleskopine buožę – kurios ilgis yra nesunkiai rėguliuojamas. Užlenkiamos į šoną ir pilnos buožės netinka dėl savo nereguliuojamo ilgio. Ir netgi, jei parduotuvėje jums ji nepasirode per ilga, turėkite omenyje, kad vilkint taktinę liemenę viskas gali kardinaliai pasikeisti. Tokiu atveju nejučia imsite kelti buožę ant peties, arba remsite ją žemiau peties, kas labai vargina nugarą ir laikui bėgant virsta skausmais.

Ilgarankiams pasisekė labiau, nes jiems tiks ir teleskopinės ir fiksuotos buožės, o tai reiškia, kad aukštiems žmonėms perkant AEG reiktų saugotis per trumpų ginklų, kurie taip pat nepatogūs, kaip ir per ilgi.

Išvados.

Tai tik vienas iš daugelio AEG pasirinkimo būdo algoritmų ir jis tikrai nepadės jums visiškai atsikratyti abėjonių ir bemiegių naktų renkant savo pirmajį AEG. Tačiau, nuoširdžiai tikiuosi,  jog šis straipsnis jus užves ant teisingo kelio ir nukreips tinkama linkme. Nuoširdžiai atsakę į šiuos keturis klausimus, jūs palengvinsite savo ieškojimus per pus.

Taigi dar karteli:

  • Biudžetas – atsižvelkite į piniginę;
  • Šalis – atsižvelkite į savo simpatijas;
  • Pozicija – atitiks jūsų charakterį;
  • Gabaritai – ką iš tėvelių paveldėjote.

(c) 2010 Anatoly Savlov (a.k.a. -=Brainiac=-)

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

6 Comments

  1. RIP
    Sunday April 24th, 2011
    Reply

    “Taigi, turtingesni atkreipkite savo dėmėsį į tokius airsoft’o industrijos gigantus kaip SRC.”
    Nuo kada SRC prie industrijos gigantu ir geros kokybes ginklu? :)

  2. Monday April 25th, 2011
    Reply

    1. Prie industrijos gigantų ją priskyriau vien dėl to, kad SRC yra viena iš seniausių firmų. (nors ir nelabai žinoma Lietuvoje)
    2. Šios firmos gaminių kainos prasideda nuo 200$. Kai tuo tarpu “mažo biudžeto” ginklų kainos yra iki 200$.

    P.s. Bet šiaip iš esmės sutiku su jūsų pastebėjimu. SRC yra ant ribos, kurią su kiekvienais metais vis sunkiau ir sunkiau įžvelgti.

  3. Uno
    Wednesday April 27th, 2011
    Reply

    Anot tarnaujančių, SRC pagamino, kol kas, labiausiai realybę atitinkantį G36.
    Tai jau šis tas.

  4. RIP
    Saturday May 7th, 2011
    Reply

    Bent jau pries metus SRC Buvo visiskas low budgetas ir nesvarbu, kad tai yra senas gamintojas. Vien ju oficilia politika “tol kol pirks pigius ginklus, tol mes juos tokius gaminsime, neatsizvelgdami i kokybe”.

    Man vienas tarnaujantis sake, kad specnazas su kastuveliu atsparus M16 paleistom kulkom.

    • Uno
      Saturday May 7th, 2011
      Reply

      Kur gamintojas taip oficialiai pasisakė?

  5. Sunday May 8th, 2011
    Reply

    Pasikartosiu dar karteli “SRC yra ant ribos, kurią su kiekvienais metais vis sunkiau ir sunkiau įžvelgti”. Atkreipkite demesį į šios firmos produktų kainas “Airsoft Oksalis” parduotuveje. Jos svyruoja nuo 700 iki 1000 litų. Kaip matote unikalus/ribinis atvėjis.

Leave a Reply