(Lithuanian) G EB Made PCU Level 5 apžvalga

G EB Made PCU Level 5

Kadangi, vis daugiau ir daugiau kolegų klausia manęs apie šį produktą, manau bus logiška, jei po 5 mėnesių kasdienio dėvėjimo, savo įspūdžius sudėsiu vienoje, visiems pasiekiamoje vietoje.

PCU nusižiūrėjau dar pernai, ankstyvą rudenį. Ieškodamas patogios, universalios ir pigios aprangos airsoftui (matyt kaip ir jūs daugelis) radau PCU, anot mano supratingos merginos (atsiprašau jos už vienišus savaitgalius…) – koviniai treningai.. Kitaip, Special Operation Forces (SOF) seven layer Protective Combat Uniform (PCU) system. Kaip ir viskas šiame pasaulyje, taip ir ši sistema pasirodo paseno ir dabar yra gaminama kitos firmos (pagal patentą) kitu pavadinimu – Modified Combat Uniform (MCU). Originali PCU medžiaga vadinosi Epic Pretorian, o MCU – Ecology. Viena nuo kitos skyrėsi tuo, jog MCU medžiaga tapo lengvesnė, tampresnė bei atsirado rip-stop. Bet vargu ar tai jums įdomu… Grįžkime prie airsoftui aktualios tikros PCU.

Taigi, mano PCU pirkta iš Ebairsoft (kadangi kaina šokinėja, pasitikrinkite patys). Atkeliavo gana greitai ir pačiu laiku, kaip tik prie didžiuosius rudens vėjus. Kaip ir originalus gaminys, šis nėra skirtas apsaugoti jus nuo lietaus ir lyjant  TIKRAI permirks, tačiau nuo vėjo jus apsaugos puikiai. PCU medžiaga yra labai plona ir visiškai nešilta, tad skirtas nešioti kaip viršutinis , apsauginis sluoksnis ant uniformos. Pradžioje, PCU dėvėjau ant Helicon’o gaminamo marpat’o (kas jį turi, žino, jog tai yra tikrai šiltas rūbas, iš storos ir patvarios medžiagos), taigi toks derinys buvo tikrai šiltas. Tačiau, daugiau judant taip apsirengus darosi šilta, tad marpat’ą pakeitė paprastos sportinės kelnės ir plonas džemperiukas.

Medžiaga. PCU pagamintas iš, manyčiau, panašios į originalią medžiagos – taip pat atsparios vėjui, drėgmei bei menkiems krituliams. Spalva panaši į Alpha Green, gal šiek tiek šviesesnė. Esant žemai oro temperatūrai (dėvėjau esant -22°) medžiaga judant garsiai čeža. Pakankamai tvirta, nors ir neturi rip-stop… Bet, spėju, užkabinus aštresnį kampą tikrai suplyš. Audinys padengtas mikro pūkų  ir audimo kryptis yra vertikali, kas, mano manymu, ir padeda medžiagai kurį laiką atstumti vandenį. Nors medžiaga ir sintetinė, tačiau leidžia kūnui, iki tam tikro lygio, nugarinti prakaitą.

Visos nuotraukos darytos po 5 mėn kasdienio dėvėjimo, ir pateiktos taip kaip yra, neskalbta ir nevalyta.

Pasiuvimas. Rūbo siūlės tvirtos, nors dygsnių galuose ir kyšo nenukirpti siūlai., tačiau po tiekos nešiojimo jų nepadaugėjo, o siūlės išliko tvirtos ir nepasileido.  Kur reikia siūlės sudvejintos, medžiaga užlenkta, o ties keliais ir alkūnėmis medžiagos du sluoksniai.

Kelnių ir švarko kišenių vidinė medžiaga – tinklelis, už kurio kabinasi visi aštresni daiktai, įsipina raktai, laikrodis. Tokios kišenės ties krūtine labiau tinkamos ne daiktams laikyti, bet atsegus ventiliuoti sukaitusį kūną, bet kodėl ta pati medžiaga panaudota ir kelnių kišenėms ties liemeniu, sunku pasakyti…

Visą kitą pasiūta apgalvotai, su aiškia funkcija ir racionalumu. Vienas keistas elementas, į kurį sunkiai atsako ir internetinė erdvė, tai iš kelnių nugarinės pusės išsiverčiantis liežuvis, su keistomis medžiagos kilpomis. Paskirtis, man šovusi į galvą, tik viena – tvirtinti petnešoms… Nors tam jis lyg ir didokas.

Kelnių apačia apsiūta tvirta, kietesne, guma padengta medžiaga, jog vaikštant ir klešnėms vienai į kita trinantis, nesusidėvėtų… Taip pat, po pastarojo CQB žaidimo, pastebėjau, jog tokia medžiaga judant mažiau triukšmauja.

Švarkas su kapišonu! Kai nereikia, kapišoną galima paslėpti gudriai pasiūtoje apykaklėje. Kapišono dydis reguliuojamas, kaip ir visą kitą šiame kostiume.

Po 5 mėn nepastebėjau, jog medžiaga bluktų ar keistų spalvą. Tačiau, kaip ją skalbti, kol kas dar nesugalvojau… matyt, teks rankomis ir ūkišku muilu.

Velcro gan prastas… Kol kas dar nesiskundžiu, tačiau tai tikrai nėra tas nemirtingas velcro, kurį esame įpratę matyti ant Guarderio liemenių. Ties rankovių galais ir klešnėmis velcro lyg ir pakanka, ypač jo užtenka ant rankovių kišenių, tačiau stipriai mažoka ant kelnių ties liemeniu. Čia jis skirtas suveržti kelnes sutempiant velcro liežuvėlius ir juos priklijuojant.

Užtrauktukai nėra prasti, prastas nuo drėgmės saugantis gumos užliejimas ant jų. Naudojant esant minusui, ši guma ėmė trūkinėti,  luptis nuo užtrauktuko medžiagos ir strigti užsisegant. Domėjausi, pasirodo panaši problema persekiojo ir originalų gaminį, todėl daugelis naudotojų šiuos užtrauktukus persiūdavo į kitus, be šio gumos sluoksnio. Nepaisant to, šis gumos sluoksnis tikrai apsaugo nuo drėgmės, nors ir be perstojo lupasi. Žemiau rasite nuotrauką, kaip aš bandžiau spręsti šią problemą –  atgal prie užtrauktuką laikančios medžiagos atsilupusią gumą klijuodavau Momento (nemaišykite su Super, pastarieji dėl savo lakumo sugadins jūsų PCU) klijais. Dabar galvoju, jog veltui, kadangi ji ir toliau lupasi. Racionaliausias sprendimas būtų buvęs ją tiesiog nulupti, nors ir prarasčiau dalį atsparumo vandeniui, tačiau netektų rūpintis tokiais menkniekiais. Manau, jog dar šiek tiek pakentėsiu ir, kadangi šios gumos dėl klijų nulupti nebegaliu, nešiu į stovyklą pakeisti užtrauktuko.

Tiesa, visi kišenių užtrauktukai atsisega iš apačios į viršų. Švarko ir kelnių klyno (ačiū ačiū ačiū) užtrauktukai sudvejinti, tad patogu atsisegti net labai apsikrovus įranga. Kelnių šonuose ir klešnėse įsiūti milžiniški užtrauktukai, kuriuos atsegus galima patekti į po apačia dėvimų kelnių kišenes.

Gumos. Rankovių galų, kelnių klešnių ir liemens gumos mažai tamprios, šiek tiek kietos. Gal ir gerai, mažai tamposi mažai ir išsitampo. Kol kas laiko. Plastikiniai liemens, kapišono gumų užtempėjai kokybiški, kad nepasimestų, pritvirtinti medžiagine kilpele.

Šį kostiumą nešioju jau 5 mėn kiekvieną mielą dieną. Žiemą kasdien juo apsivilkęs kasdavau sniegą, kai sniego neliko, striukę dėviu kai išeinu į lauką, žodžiu, progų ieškoti nereikia. PCU dėvėjau poroje treniruočių ir poroje žaidimų ir esu labai patenkintas – labai praktiškas daiktas. Nors PMC tarpe PCU nėra labai populiarus, o mylimas SEAL ir DEVGRU, tačiau daugeliui S8 OP jis patiko ir ateitį planuojama įsigyti šių kostiumų daugiau.

Taigi, šį iš Ebairsoft pirktą G EB Made PCU Level 5 įvertinčiau 8. Vieną balą atima nekokybiškai guma padengti užtrauktukai, o antrą – visgi medžiaga nėra originali ir tai jaučiasi. Dar atimčiau vieną balą dėl aukštokos kainos, tačiau čia pat jį ir gražinčiau, kadangi originalas brangesnis N kartų.

Pagarbiai,

Uno.

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

2 Comments

  1. Wednesday March 13th, 2013
    Reply

    […] Chinese made PCU copies I have wrote before – TMC PCU and EC Made PCU. They are really quite good, maybe even very good. However, it is still  a copy […]

Leave a Reply