Žalias lazzzeris apžvalga

ps.: vakar (2011 10 21) gavau draugišką pastabą, jog lazerinį taikiklį Lietuviškai teisingiau vadinti – lazerinis taikinio žymeklis.  

Sveiki draugai,

esu senas lazerinių taikiklių mėgėjas. Kai kas dar primena pirmuosius Vismaliukų gyvavimo laikus, kai bėgiodavau dūmuose mosikuodamas raudonu šviesos kardu. Tai atrodė efektingai ir oponentai sakė jog psichologinis spaudimas tikrai didelis. Tiesa, dar sėkmingai lazerį panaudojau per kelis Klaipėdos didžiuosius žaidimus, kai taip pat esant dūmams, naktį šviesiau į priešo įtvirtinimus ir jų gretose sėjau kraują stingdančia baimę.

Šiandien pristatau kiekvieno Džedajaus svajonę, reguliuojamos krypties žalią lazerį iš Airsoftpark.com.

DĖMESIO!

Niekada nešvieskite lazeriu žmonėms ar gyvūnams į akis! Nenukreipkite lazerio į lėktuvus, automobilius ir kitas transporto priemones! Neteisingai naudojamas lazeris gali būti potencialiai pavojingas.

  • Gamintojas: LXGD;
  • Kilmės šalis: HonKongas (?);
  • Pavadinimas: JG-016 532nm 20mW Tactical Green Dot Laser;
  • Galingumas: 35mW;
  • Energijos šaltinis: 1 x CR123A 3V Lithium Battery;
  • Projektuojamo taško diametras: 1,5mm;
  • Medžiaga: Aliuminis;
  • Matmenys: ilgis 113mm, skersmuo 25mm;
  • Spalva: spindulys žalias, korpusas juodas;
  • Tinka: visoms 20mm pavažoms;
  • Kaina: ~44,59$ su siuntimu iš Airsoftpark.com.
Taigi, išpakuojame. Viduje randame patį lazerinį taikytoją (taip gražiai išsiverčia – pointer), nuotolinis jungiklis (su užrašu „laser“), nenutrūkstamo veikimo jungiklis (always on switch), žiedas lazeriui tvirtinti ant pavažos, šešiakampis raktas, LXGD 3V CR123A baterija. Dėžutėje viskas sudėta tvarkingai, viskas telpa ir kelionės metu nesiblaško.

Pirmas įspūdis. Lazerinis taikiklis sunkokas, metalas kokybiškas. Surinktas teisingai ir patvariai. Visas lazerinio taikiklio korpusas reljefiškas, dėl to dažai laikosi neblogai – peilio testą atlaikė puikiai. Dažai galėtų būti matiškesni, nors atspindėjimas sąlyginis dėl paviršiaus reljefo.

Nuotolinis jungiklis neblogas, sakykime standartinis, nors veikia nepriekaištingai. Viduje jaučiami 4 mini jungikliai. Nuspaudimui jėgos naudoti nereikia, nusispaudžia lengvai ir tiksliai. Laidas iki jo kietokas, bet nemanau jog turėsite problemų su tuo. Ištempto laido ilgis – 350mm.
Užtaisius lazerinį taikiklį dėžutėje esančia baterija, dangtelis užsisuka iki galo. Už sriegio yra nedidelis gumos žiedelis apsaugosiantis taikiklio vidurius nuo drėgmės kai užsukamas antgalis. Sunku pasakyti ar šis taikiklis išardomas, greičiausiai ne. Kadangi atsukti kitos, kaip antgalio, dalies nepavyko… Galima būtų nurakti lazerio krypties reguliatorių dangtelius, tačiau tai padaryti tektų per prievartą. Reguliatorių dangteliai laikosi tvirtai ir užtikrintai. Atrodo, jog visas taikytojas yra sandarus, vienintelė atvira vieta yra nuimtas dangtelis.
Priekinėje lazerinio taikiklio dalyje yra du reguliatoriai (nesugalvojau kaip kitaip normaliau pavadinti). Matyt, kol kas vienintelis lazerinis taikiklis už tokią kainą, kuris turi numatytą patogią galimybę reguliuoti lazerio spindulio kryptį – aukštyn ar žemyn. Tai labai pravartu, kadangi kito patogesnio būdo prišaudyti spindulį – nėra. Turiu raudoną lazerinį taikiklį pirktą prieš 5 metus, tai pastarasis neturi numatytos galimybės reguliuoti spindulio kryptį. Tą tenką daryti klijuojant ant korpuso lipnią juostą :) Čia toks išsidirbinėjimas nereikalingas. Sukasi reguliatoriai aiškiai, su užkirtimu, panašiu į meškerės ritę.
Atkreipkite dėmesį, ant priekinės lazerio dalies rodyklėmis parodyta kaip teisingai su orientuoti lazerį AEG atžvilgiu. Lazerį prišaudyti yra pakankamai paprasta, tiesiog AEG turi būti stacionariai įtvirtintas. Manau, jog optimaliausias atstumas airsoftui kuriame derėtų prasišaudyti lazerį iki 30m. Esant didesniam atstumui šūvio paklaida tampa tikrai nemaža ir mažesnio atstumo kontakte lazeris jau rodo stipriai žemiau smūgio vietos… Lazeris yra CQB ir CQC mūšiams skirtas įrankis padedantis greitai prisitaikyti. Tokiu būdu ginklo nebūtina kelti iki skruosto, taiklus šūvis gali būti atliktas ir nuo klubo :) Bet kas taip šaudo?
Nuoširdžiai patariu, tiems, kas žada naudoti lazerinį taikiklį susireguliuoti taip, jog smūgio vieta būtų žemiau lazerio taško. Dar, būtina žinoti savo lazerio optimaliausia panaudojimo atstumą. Tarkime, mano visi lazeriai prišaudyti 20m kontaktui, tad smūgio vieta visada yra -15 cm žemiau projektuojamo taško. Taip saugiau. Niekada nesitaikau žmogui į galvą, net jei kyšo tik ji  (ir jums to patariu nedaryti), stengiuosi prieiti arčiau kol šūvis gali būti atliktas saugiai.
Dėžutėje su lazeriu rasite ir nenutrūkstamo veikimo jungiklį (always on switch). Numaunate nuo nuotolinio jungiklio aliumininį dangtelį, uždedate ant šito ir užsukus lazeris švies nenutrūkstamai. Išjungti galima tik atsukus. Nesu susidūręs su situacija kai to reikėtų. Galbūt tai būtų naudinga, tarkime nurodant taikinį, kai lazeris padedamas ir pastoviai šviečia į tą patį tašką, arba įjungtas ir nukreiptas į debesis kaip šviesos stulpas matomas iš toli… Sunku pasakyti kam tiksliai numatytas toks panaudojimas.
Tvirtinimo žiedas, skirtas lazeriui talpinti ant standartinių 20mm pavažų niekuo neišsiskiria. Tai aliuminio gaminys, kuris atliks savo paskirtį užtikrintai. Dažai ant šios detalės laikosi silpnai, tvirtinti ant pavažos nebuvo labai lengva, kadangi atsukus kojeles jas teko praplėsti, kad užslinkti ant pavažos. Tiesa, pastarasis naudoja to apties diametro šešiakampius vidinius varžtus. Tas labai patogu. Mano senasis lazeris ir žibintuvėlis prie pavažos tvirtinami vieno diametro šešiakampiu varžtu, o pats aparatas į kilpą – kitu. Labai nepatogu.
Viršuje matote nuotrauką, kaip lazerio projektuojamas taškas matomas šviesią dieną, kai saulė šviečia tiesiai per langą į plokštumą į kurią nukreiptas lazerinis taikiklis. Kaip matote, matosi tikrai gera. Galiu užtikrinti, jog esant ir didesniam nei 5 cm atstumui žalią tašką jūs tikrai matysite ;)
Taškas ant beržo fotografuojant su blicu naktį ;) Tro lo lo
O čia lazerio spindulys projektuojamas ant žėmės visiškoje tamsoje ir fotografuojant be blico paprastu fotoaparatu. Kaip matote, kai kuriais atvejai tai veikia kaip žibintuvėlis :)
Taigi, apibendrinant. Gaminys neblogas, ypač imponavo jo kaina – 44,59$ su siuntimu iš Airsoftpark.com. Prieš penkerius metus pirktas mano pirmasis lazeris kainavo du kart brangiau ir yra raudonas, ir šviečia silpniau, ir baterija laiko trumpai… Šis yra žalia, šviečia ypač gerai, koreaguojama spindulio kryptis.
Gaminys surinktas kokybiškai, neatrodo jog greitu laiku subyrės. Norėtųsi minkštesnio nuotolinio jungiklio laido, tačiau pastarasis savo kietumu yra atsparesnis.
Tvirtinimo žiedas man žavesio nesukėlė, tačiau tai ne tas elementas dėl kurio labai sau sukčiau galvą.
Pats lazerinis pointeris nudažytas juodai, tačiau galėtų būti labiau matiškesnis.
Bendruomenėje dažnai kyla diskusija, ar reikalingi – naudingi lazeriai. Mano nuomone, panaudoti juos sunkiau nei žibintuvėlius, tačiau tai tik asmeninio nusistatymo reikalas, jei surandi jam vietą ant savo ginklo, tai gali tapti žymiu pranašumu kai kuriais atvejais. Tiesa, naudokite lazerį saugiai :)
Pagarbiai, UNO

Komentarai

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

3 Comments

  1. Arūnas Barutis
    2011/10/28
    Reply

    Žalias lazeris ant žalio beržo. 20 sec ieškojau kol radau.

    Tro lo lo has been successful!

    • Uno
      2011/10/28
      Reply

      :)))

Leave a Reply