5.11 Tactical: Screen Ops Tactical Gloves apžvalga

Sveiki draugai,

prieš porą savaičių paskelbiau Screen Ops pirštinių apžvalgos anonsą.  Tuo metu jas buvau išbandęs viename renginyje, tačiau nusprendžiau neskubėti ir išbandyti jas labiau. Tad dar po poros renginių galiu teigti, jog pirštinės išbandytos kaip reikiant!

JAV įmonė parėmė mūsų „daug žadantį airsoft blogą“ pavyzdžiais  – už tai mes jai esame labai dėkingi. Tai mums labai svarbus įvertinimas!

Šias pirštines gamina 5.11 Tactical. Ši kompanija įkurta 2003 metais Jugntinėse Amerikos Valstijose  ir kilusi iš lauko ir kelionių drabužių prekinio ženklo Royal Robbins, kurie 1977 m. pradėjo gaminti originalias 5.11 Tactical kelnes, o pastarosios tapo Nacionalinės FTB akademijos standartine apranga.

Šiuo metu 5.11 Tactical gamina pilną profesionalią specialių drabužių, avalynės, darbo bei apsaugos priemonių liniją, skirtą teisėsaugai, kariuomenei bei gaisrininkams. 5.11 Tactical devizas – kurti inovatyvią produkciją, kuri viršija klientų poreikius. Tiesa, ar žinote ką reiškia „5.11“? Veikiausiai ne. Alpinistai tokią koduotę naudoja apibūdinti reikalingiems įgundžius kopti į uolą – 5.0 reiškia lengvą kopimą, 5.10 – sunkų, o 5.11 žymį ypač sunkų, praktiškai neįmanomą, kopimą. Oficialiai „5.11“ kodas naudojamas tada, kai kopimo metu norimas atlikti veiksmas yra neįmanomas… Tačiau, visgi atsiranda sėkmingai šią ribą peržengiančių profesionalų. Taip „5.11“ tampa sutartine taktinės įrangos apybraižą.

Taigi, grįžkime prie apžvalgos. Pirmą kartą pirštinės pristatytos Shot Show 2012 parodoje, o prekyboje pasirodė nuo kovo mėnesio. Šiuo metu tai vienintelės tokio tipo pirštinės rinkoje (Im lucky bastard!).  Šios pirštinės gaminamos Coyote ir Juodos spalvos, jų kaina nurodyta  5.11 Tactical puslapyje – 89.99  EU, o panašios Screen Ops Patrol Gloves – 49.99 EU.

Screen Ops Tactical Gloves pirštinių viršutinė dalis pasiūta iš Kevlar® medžiagos – atsparios pjovimui. Pradžioje tuo nepatikėjau, kadangi medžiaga plona, lengva ir akyta. Tad paėmęs peilį ir padėjęs pirštines ant malkos bandžiau pjauti – neperpjoviau. Medžiaga tikrai atspari pjovimui.

Krumpliai ir pirštų sąnariai apsaugoti paminkštintu akytu odos sluoksniu. Po juo taip pat Kevlar medžiaga.

Ties riešu pirštinės užtempiamos ir užsegamos odiniu liežuvėliu su velcro. Velcro kokybiškas, ypač barzda – tanki, stora, gerai prisiūta. Ties vidine riešo dalimi ant pirštinių prisiūtas odos lopas, skirtas užtempti pirštinę ant rankos. Labai praktiška, paprastai šioje vietoje įprastos pirštinės gerokai išsitampo arba pradeda plyšti. Riešo kraštai perimetru apsiūti oda, taip užtvirtinant medžiagą ir suteikiant standumo.

Pirštinių delnas pasiūtas iš vientisos ožkos odos. Oda neversta, minkšta, nestora, geria išdirbta. Labai gerai jaučiasi visi liečiami paviršiai, ypač gerai ranka priglunda prie ginklo rankenos. Ilgiau panešiojus oda jau įgauna šeimininko rankos formą, tad priglunda dar labiau. Nustebsite, tačiau ši oda yra pakankamai tvirta. Žemiau skaitykite ką ji ištvėrė.

Pirštų galuose – sidabrinės spalvos medžiaga, skirta liesti jautrius ekranus. Spėju, jog joje yra metalo gijų, kurios perduoda kūno šilumą ir kūno magnetinį lauką. Šie medžiagos lopai besūliai, vidinės siūlės netrukdys liesti ekrano, taip pat nelįs į panages. Ši įnovatyvi medžiaga tikrai veikia, kadangi  išbandžiau ir su iPad, ir su iPhone, ir su Samsung, ir su GPS, ir dar su begale lietimui jautrių aparatų.

Visos pirštinių siūlės įverstos į vidų, tačiau nėra nė vieno aštraus kampo kuris dirgintų odą. Siūlės tankios, tvirtos, galuose užtvirtintos keliasi persiuvimais  bei raktais, daug kur sudvejintos, o poroje vietų – sutrejintos. Tiesa, ties riešo užsegimo vidine dalimi kevlaras galėtų būti labiau apkirptas – palikta nemažai rezervo jau už siūlės. Pačiam apkirpti nepavyko :)

Turiu pastebėti, jog pirštinės labai labai lengvos.

Prieš rašydamas apžvalgą pirštines išbandžiau tikrai nuoširdžiai:

  • Per pirmąjį žaidimą visą naktį turėjau šliaužot ir ropinėti po šlapią žolę bei miško paklotę, dieną karstyti per pastatų langus, kurie pastatyti  iš neobliuotos, pilnos pašinų medienos. Maniau pirštinių delnų oda suplyš, apšiurs ar nuo drėgmės pertekliaus ir kūno šilumos ims trauktis ir kraipytis, klydau. Grubi pastatų mediena odos nesuplėšė;
  • Antrame žaidime gynėmės pastate, tad visą dieną pirštinės saugojo mano rankas nuo grubaus betono bei stiklo dūženų. Oda liko sveika;
  • Trečiame renginyje daug dirbome su ginklais, tad buvo proga jas išbandyti su ekipuote. Naudojau ginklą su neuždengtomis ginklo pavažomis, kolegos dar paklausė – ar negailiu pirštinių, tačiau pirštinės liko sveikos.

Taigi trys intensyvūs žaidimai, kuriuos šios pirštinės atlaikė tiesiog puikiai.

Tiesa, turiu kelias pastabas:

  • Ilgiau dėvint šis pirštines ypač esant drėgnam orui, versta oda nežymiai dažo delnus;
  • Nors sidabrinės spalvos pirštų galai ilgiau nešiojant patamsėja, tačiau, norėtųsi, jog jie būtų tamsesnės spalvos. Taip pat, galbūt nebūtinas toks pirštų galų apsiuvimas ant visų pirštų, užtektų tik ant pirmų trijų;
  • Pirštų galų lopų siūlės sidabrinės spalvos medžiagą verčia raukšlėtis, nors pirštai ir remiasi iki pat galo. Manau, reiktų ir horizontalaus persiuvimo.

Aš nesu didelis 5.11 produkcijos fanas, nors šio gamintojo produkcijos turiu ir ją naudoju. Tačiau, galiu tvirtai teigti, jog  Screen Ops Tactical Gloves pirštinės kol kas yra geriausios pirštinės kokias esu turėjęs – jos lengvos, tvirtos ir patogios, jaučiamas dėmesys net mažiausioms detalėms, ypač džiugina tai, jog nebetenka kramtyti pirštinių norint jas nusiimti ir naudotis mobiliuoju telefonu.

Pagarbiai,

Uno

Komentarai

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

3 Comments

  1. 2012/07/08
    Reply

    Norėčiau pasidalinti savo patirtimi, liečiančia 5.11 pirštines. Pirmosios, kurias turėjau, buvo TAC-A, bet apie jas nerašysiu (tik trumpai – įspūdis nėra teigiamas), nes jos su šioje apžvalgoje aprašytomis neturi nieko bendro, tačiau taip pat turiu TAC AK2, kurios turi bendrų bruožų. Neigiamų bruožų.
    Tac AK2, kaip ir apžvalgoje aprašytos pirštinės, turi tvirtą odinį delną ir tokią pat kevlarinę antrą pusę. Aišku jos yra kitokių spalvų ir neturi liečiamiems ekranams draugiškų galiukų, bet kiti konstrukciniai elementai labai panašūs.
    Mano nešiojimo patirtis neapsiribojo keletu atskirų epizodų, maniškės TAC AK2 buvo kasdieninės pirštinės visada gyvenančios kažkurioje kišenėje, arba nešiojamos ant rankų. Rudenį/ankstyvą žiemą ir pavasarį buvo naudojamos kaip kasdien nešiojamos pirštinės, ir toli gražu nebuvo drožiamos. Daugų daugiausia – panaudotos važinėjant dviračiu, motociklu ir taktikos treniruotėse. Bet net pirmo šaltojo sezono nepabaigus, pradėjo lysti negerovės.
    Visų pirma – taip, kevlaras yra (ribotai) atsparus pjovimui. Problema tik tame, kad kevlaras bijo UV spindulių, nuo jų ši medžiaga praranda savo savybes. O kur dažniausiai būna pirštinės? Gal ant rankų? ir tikriausiai lauke?
    Antra negerovė – nors gamintojas deklaruoja, a le šios pirštinės atsparios liepsnai – jis pamiršta paminėti, kad turima galvoje, jog esant kontaktui su liepsna pirštinių antra pusė neišsilydys ir neprikeps prie rankos. taigi “atspari liepsnai” Bet tai jokiu būdu nereiškia, kad pačios pirštinės po tokio kontakto liks apysveikės.
    Konkrečiai – maniškių nykščio antra pusė netyčia susidūrė su elementaria žiebtuvėlio liepsna prideginėjant kažkam cigaretę. Rezultatas – kevlaras toje vietoje iš pradžių parudavo, o po kelių dienų – iširo. Tam kartui reikalas išspręstas užadant skylę medžiagoje kevlariniu siūlu.
    Bet kaip minėjau, baigiantis šaltajam sezonui jau gerai įpavasarėjus pastebėjau, kad kevlaras šerpetojasi, visai kaip review nuotraukose. Tas buvo ne prieš gerą, nes dar po poros mėnesių nešiojimo medžiaga pradėjo plyšti didžiausios apkrovos vietose ŠALIA siūlės.
    Oda taip pat ne be trūkumų. Ilgiau nešiojant ir naudojant, nusitrynė siūlai kai kuriose pirštų galų vietose. vėlgi vakaras su adata rankose šitą reikalą tam kartui išsprendė. Pati oda nepradilo.
    Tačiau kadangi suplyšo antra pusė, ir pirštinės pasidarė tinkamos tik į bomžų sueigą dėtis, nusprendžiau pratestuoti jas kaip turi būti.
    Ir teisybės dėlei turiu pasakyti, kad delnas jų tikrai labai tvirtas. atlaikė nemažai plytų krovimo ir mėtymo, darbo su malkomis ir kitų namų ūkio darbų. Oda nepradilo, siūlės neiširo.
    Tačiau visiškai suplyšo antra “kevlarinė” pusė, ir pirštines teko išmesti.

    Reziumė – jeigu galit sau leist pirt pirštines už 150+ kas pusė metų – šios (TAC AK2, bet d4l konstrukcijos panašumo galiu daryti prielaidą, kad ir šios review aprašytos taip pat.) kaip tik jums.

    Jei ne – imat mechanixus už 60, atidrožiat negailėdami metus ir ramia sažine išmetat.

    • Uno
      2012/07/08
      Reply

      Man visas sezonas dar prieš akį. Žiūrėsim kaip dėvėsis.

Leave a Reply