Sveiki draugai,
Senas mano bičiulis Morda (Airsoft Team Unity, Šiauliai) garsėja savo techninėmis žiniomis ir darbštumu – pirmas Lietuvoje (kad ir Pabaltijyje veikiausiai) sukonstravo miniguną. Dabar jis su skaitytojais dalinasi labai gera ir puikiai paruošta PTT patobulinimo instrukcija. Džiaugiuosi galėdamas ją paskelbti jums. Ačiū Mordai, gerų darbų!
Sveiki,
Daugelis naudojančių „pushtokus“, kitaip PTT (push to talk), susiduria su problematiškais kontaktais, kas neleidžia efektyviai naudotis stotele. Su šia problema susidurdavau dažnai ir ne aš vienas. Didžiausia šio PTT problema metaliniai kontaktai, kurie palinksta kišant taip vadinamą „military standard plug“ (liet. armijos standartinį kištuką). Kita problema – viduje esantis mygtukas, jis neatrodo labai patikimai. Nusipirkus šį PPT iškarto kilo problema, kad nereagavo mygtukas, išardžius paaiškėjo, kad bloga viduje esančios plokštelės padėtis. Plokštelę įstačius į vietą mygtukas pradėjo veikti, tačiau buvo nuspręsta pakeisti į kažką patikimesnio.
Nusprendžiau, kad būtų naudinga parašyti trumpą elementų keitimo aprašymą. Gal kažkam pagelbėsiu :)
Nuo pradžių…
Nuimame viršutinę apdailos detalę, ji nuimama atsukus varžtelį esantį ant „liežuvėlio“ (pažymėta 1 pav.).
Išsukus 7 varžtelius nuimame galinį PTT dangtelį (2 pav.). Kai kurie gamintojai ant nuotraukos kampe pavaizduotos dalies (1) užpila karštų klijų, juos nuimkite.
Nuimkite detalę 1 (2 pav.).
Kaip matote (3 pav.) vienas iš kontaktų palinkęs. Išsukame 2 varžtelius (pažymėta) ir išimame pagrindinę plokštę.
Perlituoti mygtukai (4 pav.). Nr. 1 – buvęs mygtukas, Nr. 2 – naujas (pirktas Lemonoje).
Išsukame du varžtelius laikančius laidą prie PTT korpuso ir išimame jį (5 pav.).
Sekantis darbas išpjauti/išgręžti/išimti pažymėtą vietą PTT korpuse (6 pav.) ir padidinti pažymėtą skyle (7 pav.) tiek, kad tilptų mikrofono jungties lizdas (toliau – lizdas).
Po keliolikos pjaustymo ir laužymo minučių gauname štai tokį rezultatą (8 pav. ir 9 pav.).
Montavimo darbai baigti, dabar pasiimame lituoklį ir pereiname prie kruopštesnio darbo.
Prie mikrofono lizdo kontaktų prilituojame 4 laidus (10 pav). Naudojamas 4 kontaktų lizdas, nes originalus kištukas turi 4 kontakto vietas. Galima naudoti ir daugiau kontaktų turinčius lizdus, tačiau užtenka 4 kontaktų.
Vietoje pagrindinėje plokštėje esančių kontaktinių plokštelių prilituojame 4 laidus nuo lizdo (10 pav.).
Ant mikrofono lizdo ir kištuko smulkiu šriftu yra sunumeruoti kontaktai, kad būtų patogiau atsekti galus. Mano litavimo eiliškumas parodytas 10 pav. ir 11 pav.
Po litavimo darbų surinkite viską į vietas (12 pav.).
Uždėkite ir prisukite galinį PTT dangtelį (13 pav. ir 14 pav.).
Šioje stadijoje pats PTT turėtų būti baigtas, dabar pereiname prie „military standard plug“. Iš pradžių išsiardome mikrofono jungties kištuką (toliau – kištukas). Išsukame mažą varžtelį esantį šone (15 pav.).
Nukerpate ausinių „military standard plug“ palikdami 1-2 cm kabelio prie kištuko (16 pav.). Patarimas – nukirpus laidą iškarto užmaukite mikrofono kištuko dalį ant ausinių laido. Nesumaišykite į kurią pusę jis turi žiūrėti :), teisinga kryptis 16 paveikslėlyje.
Pereiname prie jungties kontaktų litavimo. Multimetro pagalba patikriname kuris kištuko galas atitinka konkrečią laido spalvą (17 pav.). Atkreipkite dėmesį, kad skaičiai ant kištuko atitinka skaičius esančius ant pagrindinės plokštės (11 pav.), nesumaišykite eiliškumo.
Suradę tinkamą laido spalvą ir atitinkamą skaičių kištuke – sulituojame (18 pav.). Taip sulituojame ir likusius laidus (19 pav.).
Sujungiame kištuko metalinę ir plastikinę dalis varžteliu (20 pav.). Kištukas baigtas.
Galite sujungti kištuką ir lizdą ir patikrinti ar viskas veikia.
Sėkmės perdaryme!
Ant jungties blizgančios dalies galima užmauti termokembriko.
Nebus demaskuojančio blizgesio ir atodys labiau :) military.