HELIKON-TEX gaminamos PCU level 5 apžvalga

HELIKON PCU review S8 PMC

Sveiki draugai,

Skelbti šią apžvalgą šiek tiek uždelsiau. Nors Helikon-Tex® PCU gavome pernai gruodį, tačiau nebuvo tinkamos progos jas išbandyti mūšio lauke. Tad po labai žiemiško Talwisota žaidimo, mes skelbiame savo išvadas apie Helikon’o PCU.

PCU yra mūsų Kompanijos privalomos ekipuotės sąraše. Jis neilgas ir gan liberalus, tačiau jis toks yra. Šiemet vyrai komplektuodami privalomą ekipuotę netikėtai rado Helikon’o gaminamą PCU. Nesenai gavome vieną komplektą, tad šiame straipsnyje ją apžvelgsime.
Perkant PCu iš Helikon’o tiesiai, ji jums kainuos 470niasdešimtkažkiektai litų… o užsakant per AIC – 370niasdešimtkažkiektai litų, jei pasinaudosite 20% nuolaidos kortele.
Komplektas parduodamas atskirai, kelnės – trečios kartos, striukė – antros.

HELIKON PCU review S8 PMC

HELIKON PCU review S8 PMC

HELIKON PCU review S8 PMC

Apie kinietiškas PCU kopijas jau esu rašęs – TMC PCU ir EB Made PCU. Jos tikrai neblogos, o gal net ir labai geros. Tačiau, tai visgi yra kopijos…

HELIKON’as į PCU pažiūrėjo savotiškai, nors tai nereškia, jog neteisingai.

Medžiaga atrodo hidrofobiška. Tačiau, tokias savybes, tokiems gaminiams išlaikyti, juos dėvint, labai sunku, kadangi  medžiaga yra plona ir dėvint visą laiką guli ant kūno. Turbūt gerai žinote, jog esant krituliams rūbai pirmiausia ima šlapti tose vietose, kur liečiasi prie kūno ar su kitu rūbu (o šiuo atveju – liemene). Jog pilnai apsaugotų nuo lietaus, ji turi būti gaminama gumos pagrindu, tačiau tokiu atveju ji bus nelaidi orui ir drėgmei iš vidaus.
Todėl tokių gaminių didžiausi pliusai yra puiki apsauga nuo vėjo ir greitas medžiagos džiuvimas sušlapus.

Aiškiai matoma medžiagos tekstūra. Jei kinietiškų kopijų medžiagos neturėjo praktiškai jokios tekstūros, tai ant šios aiškiai matomi vertikalūs dryžiai. Nepanašu, jog jie suteikia medžiagai elastingumo, veikiausiai, tai tik toks medžiagos audimas.

HELIKON made PCU

HELIKON made PCU

PCU spalva teisinga. Esu matęs ne vieną šio modelio spalvinę interpretaciją, tačiau Helikon’as toli nenuklydo. Jie pasirinko RG atspalvį kurį, šiek tiek, atskiedė žalia spalva.

DĖMESIO: noriu atkreipti jūsų dėmesį, jog fotografuojant Macro rėžimu didesniu atstumu nuo daikto, nuotraukose skiriasi gaminio spalva. Pastebėjau tai, kai jau buvau gražinęs PCU jos savininkui, todėl perdaryti nuotraukų nebeturėjau galimybės. Teisingiausiai spalva matoma pirmosiose nuotraukose, kur PCU dėvi pats savininkas.

Pirmiausia, ką pastebėjau paėmęs šį gaminį į rankas, tai, jog jis sunkokas. Anaiptol, jis tikrai nėra toks sunkus kaip pvz. Hard Shell’as, tačiau už kinietiškas kopijas jis tikrai sunkesnis.

HELIKON made PCU

HELIKON made PCU

Antra, kas krito į akis, tai striukės priekyje esanti laipsnio – skiriamųjų ženklų tvirtinimo platforma su uždangalu. Dar dvi platformas be uždangalų, skirtas identifikavimo ženklinimui tvirtinti, rasite krūtinės šonuose.
PCU yra skirta dėvėti po liemenėmis (chest rigais, armor plate, soft armor ir t.t.) ir originaliame PCU modelyje ant krūtinės nieko nėra, tam, kad apsaugoti karį nuo nepatogumų, kai šie elementai ims trintis į liemenę. Taip pat, kadangi tai yra Special Operation Forces (SOF) seven layer Protective Combat Uniform (PCU) system ir paprastai naudojama užduotyse, taip pat žinote jog SOF laipsnių ženklinimu pasigirti ne mėgėjai, tad mano nuomone šis Helikon’o priedas yra visiškai be reikalo.
Manau Helikon’as neįsigilino į daikto paskirtį ir su šiai patobulinimais paskubėjo…

HELIKON made PCU

HELIKON made PCU

Man nepatiko šios PCU pasiūvimo būdas. Taip Helikon’as gaminius siuvo prieš keletą metų –  siūlės kreivos, jų užbaigimo mazgai suvelti ir užbaigimo siūlas dažnai paliktas išorėje, yra vietų kur nesuprasi kas buvo daryta, atrodo jog buvo siūta ant siūlės ir vėl persiūta… velcro iškirpti kairia ranka.
Maniau, jog tokią siuvimo madą Helikon’as jau buvo išgyvendinęs, tačiau esu nemaloniai nustebintas su ja susidūręs vėl…

HELIKON made PCU

Nors, nepaisant to baisaus vaizdo, pasiuvimas atrodo tvirtas – vietomis naudoja užraktus siūlėms sustiprinti.

HELIKON made PCU

Nė vienas šios PCU užtrauktukas nėra apsaugotas nuo drėgmės tinkamai. Jie tik užpinti siūlu, tačiau tai labiau apsaugo nuo vėjo, nei kritulių. Suprasdamas tai, gamintojas pagrindiniam striukės užtrauktukui įrengė medžiagos klostę su velcro užsegimu. Tai situaciją šiek tiek gelbsti, tačiau tai nėra teisingas būdas. Nors kinietiškose kopijose, laikui bėgant (o ypač naudojant esant didesniems šalčiams), apsauginė guma nuo užtrauktukų ima luptis, net ir atsilupusi ji vis dar saugo nuo kritulių geriau nei ta pynė.
Krūtinės dalyje yra dvi kišenės. Atsisega lengvai į apačią. Jų pamušalas akyta medžiaga. Vienintelis skirtumas kurį pastebėjau, tai šios kišenės pasiūtos gan aukštai. Galima būtų spėti, jog Helikon’as taikosi prie naujesnių liemenių modelių, kurios gaminamos vis aukštesnio profilio. Kitu atveju, jei kišenės būtų pasiūtos žemiau, jas pasiekti būtų sunku.

HELIKON made PCU

Pats užtrauktuko mechanizmas atrodo tvirtai, nors neatrodo išskirtinis. Pliusą dėčiau už tai, jog nepasivargino nudažyti tinkama spalva. Pagrindinis striukės užtrauktukas dvigubas – galima atsegti iš apačios, kai striukė užsegta iki viršaus.

HELIKON made PCU

Užsegti striukę galite ne tik užtrauktuku, bet ir velcro, taip pat metaline šponke. Pastaroji padės sustiprinti užtrauktuką ir apsaugos nuo sugadinimo.

HELIKON made PCU

Striukė su gobtuvu. Gobtuvą sumažinti galite su viršugalvyje ir ties kaklu esančiais guminiais užtempėjais.

kurtka-helikon-tex-soft-shell-level-5-ver-ii-zelyonaya

Gobtuvo konstrukcija.

HELIKON made PCU

HELIKON made PCU

Identiškus užtempėjus rasite ir striukės apačioje. Kad nepamesti, prie striukės jie pritvirtinti medžiagine juostele, taip pat, ant guminės virvės užvertas plastikinis žiedelis, kuris neleis šiai gumai išsineri iš užtempėjo. Dešimt balų.

HELIKON made PCU

HELIKON made PCU

Vidinis striukės ir kelnių pamušalas tinklelis (ne per visą gaminį, tik tam tikrose vietose) atrodo kokybiškai. Ženkliai kokybiškesnis už kinietiškus – ten tiesiog įsiūtas tinkliukas, kuris, nors ir tvirtas, kimba prie visko kas laikoma kišenėse.

HELIKON made PCU

Atkreipkite dėmesį, jog striukės pažastyse yra užtrauktukai. Tai labai patogu kai dėvint liemenę pasidaro karšta. Paprastai padeda atsegti dvi šonines kišenes, tačiau jos ne visada gelbsti. Tai buvo malonus netikėtumas už kurį, Helikon’ui, mes dedame didelį pliusą.
Virvelės ant užtrauktukų rankenėlių ne pririštos,  o prisiūtos. Tai labai praktiška, kadangi pvz. aš nuo kopijos, kur jos tik pririštos, kelias jau pamečiau.

HELIKON made PCU

Ant abiejų rankovių, ties pečiais, rasite po kišenę su užtrauktuku. Kišenė nemaža, joje esančius daiktus galime lengvai pasiekti ir dėvint pirštines. Ant kišenių yra kokybiškos velcro platformos. Panašu, jog jos ne tik prisiūtos, bet ir priklijuotos. Platformos kampai užapvalinti, o siūlė yra prie pat jos krašto. Tai apsaugos platformą nuo sugadinimo kai keisite antsiuvus.

HELIKON made PCU

Medžiaga ties alkūnėmis – dviguba. Tai apčiuopti gan sunku. Rūbo konstrukcijai įtakos praktiškai neturi – ta vieta nesitempia, nesiraukšlėja. Šie dvigubi lopai prasideda ties alkūne iki pat riešo. Tai dviguba apsauga nuo drėgmės, kurios naudą pajusite, kai teks šliaužti ar šaudyti gulint iš stacionarios pozicijos.

HELIKON made PCU

Rankogaliai užsegami velcro juostomis. Galėtų būti šiek tiek platesnės…

HELIKON made PCU

HELIKON made PCU

Šie 98% nailono ir atlieka visą juodą darbą – apsaugo nuo vėjo, apsaugo nuo žvarbos, sušlapę greitai išdžiūva. Per Talwisota žaidimą teko landžioti po tankius eglynus ir apledyjusius jaunuolynus. PCU buvo draskoma šakų ir suledėjusio sniego, dar žaidimo metu daugelis manė sugadinsią gerą daiktą. Tačiau po visko, apsižiūrėjome ir nustebome, jog PCU šiuos išbandymus atlaikė puikiai.

HELIKON made PCU

Labai įdomus kelnių klyno užsegimas – idėja gera, išpildymas prastokas.

HELIKON made PCU

Tas pats užsegimas itk iš vidinės rūbo pusės. Atkreipkite dėmesį, jog ant kelnių yra petnešų tvirtinimo kilpos.

HELIKON made PCU

Kelnių nugarinėje dalyje yra plati ir tampri guma. Kelnių susiveržti labai nereikia, kadangi ši guma puikiai kompensuoja visus judesius.

HELIKON made PCU

Tai yra šoninis kelnių liemens atsegimas. Skirtas patogiai užsidėti kelnes ant apatinio rūbo, pasiekti apatinių kelnių kišenes arba prasivėdinti sušilus. Šie atsegimai man labai padėjo per ilgą naktinį žygį Pabradėje. Kai labai sušilau, aš juos atsegiau ir žygio metu jaučiausi komfortabiliai.
Viršutinės kelnių kišenės taip pat tinkliniu pamušalu. Kraštai sustiprinti persiūtomis medžiagos klostėmis. Viduje kartais kimba aštresni daiktai, tačiau kitoks pamušalas čia būti negali – rūbas džiūtų daug lėčiau.

Medžiaga ties kelias – dviguba. Tai tikrai nemažas dvigubos medžiagos lopas kuris taip pat geriau apsaugos nuo drėgmės ir susidėvėjimo. Lopo kraštuose yra paruoštos raukšlės, kad lankstant kelius, medžiaga neišsitampytų, neplyštų. PCU labai patogu dėvėti su išoriniais antkeliais. Jei keliai po žygio suprakaituoja, tai apsaugas nuėmus medžiaga išdžiūva per kelias minutes.
Blauzdų šonuose yra aukšti užtrauktukai (apie juos – žemiau), tad segantis antkelius šiuos užtrauktukus reikia sudėti į klostes kas netrintų kojos. Normali praktika…

HELIKON made PCU

Šoninės kelnių kišenės sukonstruotos kokybiškai – jos talpios, be velcro dar užsegamos ir saga, ir užtempiamos guma. Tokios konstrukcijos dažnai pasigendu ir paprastesnėse kelnėse…

HELIKON made PCU

Čia laisvai telpa nedidelis šuo ar žmonos rankinė :) Man labai patiko, jog nukirpo kišenės dangtelio kampus – jie ilgiau dėvint atsivynioja, o kartu ir visas dangtelis.

HELIKON made PCU

Klešnių apačia sustiprinta stora gumine medžiaga. Kiniškoje ir originalioje versijoje ji juoda, o čia – tinkamo PCU atspalvio. Tiek, kad kiniškoje versijoje ir originale šis lopas yra vientisas, be siūlės viduryje ir prisiūtas po PCU, ne – ant (PCU kraštai užeina ant gumos lopo). O visą tai geriau apsaugo nuo drėgmės. Į tai Helikon’as nesigilino…

HELIKON made PCU

Kelnių apačios užsegamos segtukais (zakliopkėmis, niekaip nerandu lietuviško analogo) ir užtrauktuku. Kiniškoje ir originalioje versijoje apačioje yra velcro, tai nepatogu žiemą, kai jis atsisegęs apledija (kartais taip nutinka), tačiau velcro niekada nesurūdys, susidėvėjusį galima bus persiūti (ypač tokioje kankinamoje vietoje)…  5.11 Tactical šią problemą išsprendė puikiai – įsiuvo ir velcro, ir segtuką. Tiesa, Vilkas Talwisotoje užkliuvo už šakelės ir toks užsegimas išplyšo. Helikon’ui derėtų sumažinti etatus savo Genialių idėjų skyriuje.
Kaip matote, kelnių klešnės užsegamos ir aukštais užtrauktukais. Šie užtrauktukai yra iki kelių. Labai patogu kai sukaisti, taip pat lengviau užsimauti kelnes, pasiekti žemesnes kišenes ar brendant per vandenį aukščiau pasiraitoti kelnes. Užtrauktuko bėgiai plastikiniai, apipinti siūlu.

HELIKON made PCU

Klešnių vidinėje dalyje įsiūta guma, kuri labai gerai laikosi ant bato, o geriausiai ant bato iš verstos odos. Galėtų būti šiek tiek tampresnė, turint omenyje, jog užsegimo pozicijos tik dvi…

Celebration of the Restoration of Lithuania’s Independence March 11

Išvaduosime jus nuo išvadų :)

Gaminys tikrai neblogas, stipriai nekimbant prie kai kurių patobulinimų. Pasiuvimo kokybė gan aukšta. Medžiagos tvirtos, kokybiškos, velcro turėtų tarnauti kelis sezonus, o gal ir ilgiau. Jei barzdotos siūlės nepaves, tai bus labai gera, kokybiška ir legali alternatyva kiniškoms kopijoms ir pačiam originalui.
Šio rūbo universalumas yra didžiausias jo pliusas. Ar tai bus karšta vasara, ar šalta žiema, visada bus proga jį apsivilkti. S8 vyrai šį PCU pamilo iškart – apsivelka ir į mūšio lauką ir per laisvalaikį.
Labai gerai, jog nusipirkti šį gaminį galima lengvai ir greitai. Jei užsakysite iš Helikon’o – gausite per porą dienų. Jei užsakinėsite per AIC ir netyčia negausite dviejų švarkų, teks palaukti ilgiau, tačiau gerokai sutaupysite.
Jei gamintojas atsisakytų tam tikrų sprendimų, kurie tikrai nėra būtini, gal galima būtų sumažinti gaminio kainą. Nes 370 Lt yra šiek tiek brangoka, jei vertinti kokybės ir kainos santykį. Manau, tikroji šio gaminio kaina turėtų remtis į 300 Lt.

Sėkmės.

Komentarai

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply