Sveiki. Šiandien papasakosiu apie BattleAXE firmos žibintuvėlį/lazerį AN/PEQ-15. Jeigu esate įvairių/nebrangių ginklo aksesuarų mėgėjas , tai šis straipsniukas skirtas būtent jums.
Prieš pradedant patį aprašymą norėčiau pateikti keletą faktų apie šį gaminį:
- Gamintojas -BattleAXE (WFC klonas)
- Korpusas – Plastikinis
- Kaina ~ 50 $
- Svoris – 170 gr.
- Spalvos – BK, OD, Tan
- Maitinimas – LiPo 3.7 V 200 mAh (included) / CR123A x 1 (Not included)
- Baltos spalvos šviesos diodas
- Žalios spalvos lazeris
Pakuote:
Įpakavimas, sakyčiau, ganėtinai minimalistinis. Paprasta dėžutė iš rudo, vidutinio storio, gofruoto kartono. Iš skiriamųjų ženklų ant pakuotės galima rasti tik užrašą – AN/PEQ-15, BattleAXE logo, pačio prietaiso „kontūrinį“ piešinuką ir informacinį lipduką (su minimum info). Viskas, daugiau jokių ženklų, užrašų ar reklamų nėra. Pati dėžutė atkeliavo užklijuota siauru lipniosios juostos gabaliuku, kuris priešinosi nelabai ilgai ir gan greitai leido apžvelgti tūrinį. Viduje mes matome: AN/PEQ-15 (įvyniota į burbulinį celofaną), nuotolinio valdymo mygtuką, pakrovėją (220 v tinklui), instrukciją ir lipdukų rinkinį.
Norėčiau atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad pasirinkau variantą su integruotu akumuliatoriumi ir pakrovimo prietaisu. Yra galimybė rinktis ir CR123A baterijomis maitinamą variantą, kuris 5 $ pigesnis. Todėl priklausomai nuo pasirinkto varianto, dėžutės tūrinis gali skirtis.
Išvaizda:
Iškarto krenta į akis keistoka spalva. Patikėkit manimi, tai tikrai NĖRA TAN, kaip kad byloja informacinis lipdukas. Ir kas keisčiausia tai NĖRA DE, kaip kad teigia pardavėjas. Tai kas čia po velnių per spalva? Nežinau, spreskite patys. Tačiau galiu pasakyti tik tiek, kad ji rudesne už DE ir pilkesne už CB. Bandžiau palyginti su PCU spalva ir rezultatas gavosi labai panašus, tik PEQ-15 šiek tiek rudesnis.
Užteks apie spalvas, pakalbėkime gėriau apie išorinių detalių kokybę (finishing). Nepaisant to, kad aš žinojau jog perku kloną ir kad kaina nėra aukščiausia rinkoje, aš vistiek likau nemaloniai nustebintas. Liejimo siūlės siaubingos, apie kažkokį šlifavimą po atliejimo nėra ir kalbos. Dėl šios priežasties atskirų korpuso dalių tarpusavio padėtis nėra teisinga. T.y. kai kur lieka per dideli tarpai. Tačiau pats plastikas man pasirodė švelnus (matinis) ir pakankamai storas, kad atlaikytu mano svorį. Ir nuojauta manęs neapgavo, keletą kartų užminus ir visiškai pernešus visą svorį ant jo, plastikas atlaikė išbandymą.
Gumos kokybė mane nudžiugino. Aišku jos nėra per daugiausiai šiame prietaise, tačiau ji sukelia teigiamas emocijas. Švelni, minkšta ir lengvai tamposi. Visiškai netrukdo atsukti dangtelius, neužsikabina už korpuso ir nesipriešina nuimama nuo fiksatorių. Didysis pagrindinis mygtukas taip pat padengtas geros kokybės guma. Toks jausmas, kad jis gali atlaikyti milžinišką kiekį ciklų.
Metalo čia ne per daugiausiai. Dažniausiai tai varžtai (įvairių formų + – *), reguliavimo/fiksavimo mechanizmai ir elektronika.
Viduriai:
Viename korpuse sumontuotas baltos spalvos šviesos diodas (LED), žalios spalvos lazeris, režimų pasirinkimo mechanizmas, LiPo baterija, lizdas nuotolinio valdymo mygtuku ir lazerio “prišaudymo” mechanizmas. Iškarto pasakysiu, kad vidinių laidų storis man nepatiko. Jie atrodo silpni, ploni ir nesuteikiantys pasitikėjimo. Į visą tai galima būtų užmerkti akis (juk jie vistiek viduje ir jų niekas neliečia ir nemato), jeigu ne vienas, BET… Norint pakrauti tą stebuklingą vienos celes 3,7 volto 200 mAh bateriją, ją reikia atjungti nuo prietaiso ir prijungti prie pakrovėjo. Jungtis su laidais yra išvesta per baterijų įdėjimo angą ir norint pakrauti reikia, atsukti dangtį, ištraukti laidus, atjungti baterija nuo prietaiso ir pajungti krautis. Tačiau tie laidai tokie silpni, o jungtis tokia grubi, kad jau antra karta bandant atjungti baterija nutraukiau vieną laidą.
Funkcionalumas:
Šviesos diodas
Baltos spalvos LED, su reguliuojamu fokusu, plastmasiniu reflektoriumi bei dangteliu. Atvirai pasakius šviesos diodas nepasirodė labai stiprus. Pakankamai ryškus, kad atlikti žibintuvėlio vaidmenį pastatuose, tačiau kaip pagrindinį šviesos šaltinį naktiniam žaidimui jo nesirinkčiau. Fokuso reguliavimas man rodos čia aplamai padarytas dėl grožio, nes savo vaidmens praktiškai neatlieka. Na, o apsauginis dangtelis puikiai laikosi savo vietoje, lengvai nusiima ir netrukdo. Tiesa, dar yra butaforinis nukreipimo mechanizmas neatliekantis jokios funkcijos (dėl grožio).
Lazeris
Žalios spalvos, ganėtinai ryškus. Pagrindinė šio lazerio problema tai nesureguliuotas fokusas. Jau 5 metrų atstume vietoje „green dot“, gaunasi „green spot“. Mano manymu tai tik padeda, tačiau kai kuriems tai gali būti nepriimtinas dalykas. Skirtingai nei LED’o, lazerio „nukreipimo“ mechanizmas veikia. Neturėjau progos įsitikinti kaip veiksmingai jis atlieka savo funkcijas, bet jis yra – ir tai gerai. Apsauginis dangtelis veikia taip pat gerai, kaip ir jo kolega nuo prožektoriaus.
Nuotolinio valdymo mygtukas
Padarytas iš gumos ir plastiko, bei nudažytas atitinkamai. Laido ilgis 21 cm. Pats mygtukas veikia be priekaištu, tačiau iškyla dideliu problemų su lizdų. Blogas kontaktas, ko pasiekoje nukenčia funkcionalumas, patikimumas ir greitaveika.
Režimų perjungėjas
Padarytas iš plastiko. Vaikšto gan sunkiai ir nemaloniai. Užsifiksuoja nepatikimai ir gali sustoti tarpinėje padėtyje. Turi 5 režimus:
- Power Off
- Lazeris
- Prožektorius
- Lazeris
- Lazeris + Prožektorius
Taip, taip, nenustebkite. Jis tikrai turi 2 padėtis lazeriui. Nežinau kam tai yra padaryta, nes jokio skirtumo tarp jų nepamačiau.
Kita informacija
Tvirtinasi ant bėgių plastmasinių fiksatorių ir varžto pagalba. Varžto galvutė su grioveliais tam, kad gali būtu bandyti prisukti/atsukti pirštais.
Lipdukų komplekte yra 3 skirtingi pagrindinių lipdukų variantai.
IMHO:
Tai puikus aksesuaras ginklui už nedidelę kaina. Tačiau funkcionalumas jo yra ganėtinai ribotas. Na, o kokybei tikrai trūksta dėmesio iš gamintojo pusės. Ar pirkčiau dar karta šį produktą? TAIP. Ar rinkčiausi pakraunamą versiją? NE.
© Anatoly Savlov 2012
…..Jungtis su laidais yra išvesta per baterijų įdėjimo angą ir norint pakrauti reikia, atsukti dangtį, ištraukti laidus, atjungti baterija nuo prietaiso ir pajungti krautis. Tačiau tie laidai tokie silpni, o jungtis tokia grubi, kad jau antra karta bandant atjungti baterija nutraukiau vieną laidą…..
O gal verta pasidaryti antra jungtį tik įkroviklio prijungimui, kuri būtų po dangteliu. Tada nebereikėtų atsijunginėt vidinio akumuliatoriaus.
Mintis nebloga, tačiau aš esu “Atjunk grandinė prieš kraudamas akumuliatorių” teorijos šalininkas. ;)
Po komentaro man labai įdomu pasidarė pamatyti, kaip kolega įkraunate savo mobilujį telefoną :) (tarp kitko, grandinė realiai prijungta), naudojate nešiojamajį kompiuteri (akumuliatorius įkraunamas, net naudojant ) ir pan.
Tarp kitko, siūlomajame variante vartotojo grandinė įkrovimo metu yra pilnai atjungiama – šioje cackoje naudojamas mechaninis jungiklis.
Since you put it that way. :D Niekad nesusimastydavau apie tai. Ačiu, pagalvosim.