557 mirtis

Sveiki draugai,

prieš gerus metus ar du įsigijau EOTech 557 repliką iš ebairsoft.com. Ilgai rinkausi ir daug domėjausi, tad 557 pasirodė geriausias pasirinkimas – to tipo taikiklių tarpe didžiausias stiklas, praktiškai jokio ghost dot,  pirma linzė neatspindi aplinkos. Minusų buvo tik pora – žiemą labai greitai suėda baterijas, naktį ar prietemoje iš priekio silpnai, tačiau matosi taikiklio projektuojama holografija. Na to dideliais minusais aš nelaikau, kadangi žiemą žaisdavau su sauja geresnių baterijų, o tas, kas pamatydavo holografiją iš priekio, didelio pliuso negaudavo… Ir kaina nesikandžiojo – 65$ su siuntimu.

Po kurio laiko su Seniu (Gun Painting) pašnekėjome, jog šis taikiklis veikiausiai tiesioginio BB’s pataikymo neatlaikys. Todėl Senis pasiūlė gaminti jiems priekyje įstatomas organinio stiklo apsaugas. Tokią apsaugą aš įsistačiau, tačiau  557 taikiklį  gavau su dangteliais, ši apsauga prastai laikėsi. Įklijuoti nenorėjau, nes būtų tekę naudoti super klijus, o jie stiklus ir skaidrius plastikus balina… Tad per Guantanamo šią apsaugą aš pamečiau. Ne tik ją, bet ir abu dangtelius, kurie labai neatsparūs net ir menkiausiam užkliuvimui iš šono (nuotraukoje viršuje matote taikiklį jau su nupjautais dangtelių vyriais).

Taigi, šią vasarą per gerą Balų žaidimą Palangos poligone ant Masados naudojau 557. Poligonas vasaromis labai užželia ir tampa visiškos džiunglės, o ryški šio taikiklio raudona projekcija tokioms sąlygoms labai tinka. Tinka, kol sveikas… Stovėjau už nedidelio krūmelio priešo pašonėje ir klausiau ką šneka jų gynyba. Ginklą laikiau nuleidęs 45 laipsnių kampu, kad netyčia užmatytas per krūmus mano siluetas neatrodytu toks agresyvus. Staiga pyst pyst pyst ir aš nukautas. Pirmiausia kliuvo į nuleistą ginklą ir tiesiai į 557 ir jis pavirto į kaleidoskopą. Keisčiausia, jog sudaužyti lęšį pakako netiuninguoto ginklo ir gan didelio atstumo – 20-30 m.

 Kaleidoskopas.

Vakar nusprendžiau išlupti sudaužytą lęšį ir pažiūrėti, kaip šioje replikoje projektuojamas taikiklis, kadangi tikrame 557 taikiklyje priekinis stiklas jokios funkcijos neatlieka:

Internal light path of holographic Sight

Tikro EOTech taikiklio schema. 

Išlupti šukes nebuvo lengva, kadangi lęšis yra įklijuotas į lovelius.

Išlupus šukes, be priekinio lęšio, žiūrint per taikiklį matosi  – nieko, o nieko…

Žiūrint iš priekio ant pirmo lęšio atsispindi taikiklis. 

Taigi, kinai sugalvojo pakeisti originalią holografinio taikiklio konstrukciją ir veidrodžių atsisakė visai. Jie priekinėje taikiklio sienelėje įtaisė lazerį, kuris projektuojasi į taikiklio dugno vyturyje esantį stiklinį pimpį, o šis spindulį nukreipia į priekinį lęšį. Windage and elavation reguliuojama tą pimpį stumdant į šonus arba keliant aukštyn – žemyn.

Iš šukių matosi, jog priekinis lęšis yra kintamo storio ir dar išgaubtas, tad pakeisti jį paprastu stiklu nepavyks. Pridėjau stiklinių akinių lęšį prie taikiklio priekio – projekcijos nesimato, matyt atstumas netinkamas.

Galime daryti išvadas, jog be tokio paties lęšio (kad ir iš 55x šeimos donoro) sutvarkyti taikiklio nepavyks. Jei stiklas būtų tik skilęs, tuomet galima būtų užsakyti jog pagamintų naują, tačiau dabar iš šukių jo storio ar išgaubimo nustatyti neįmanoma. Pikta tai, jog užteko tiek nedaug, jog prašikti tokį gerą daiktą ir tokius pinigus. Dabar jis tinka tik durims paremti…

Visiems, kurie naudoja tokius taikiklius, labai rekomenduoju kreiptis į Senį iš Gun Painting ir užsisakyti taikiklio apsaugą, kitu atveju labai rizikuojate prarasti gerą daiktą.

Ps.: Jei kas turite panašų ar tokį patį neveikiantį taikiklį ir esate linkęs jį parduoti – susisiekite su manimi.

Pamainą esu nusižiūrėjęs, tačiau ji su dideliais trūkumais…

Komentarai

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply