Modulinės šarvinės liemenės techninės specifikacijos

The Technical Specification of a Tactical Bullet Proof Carrier

Sveiki draugai, dalinamės puslapio kontributoriaus Anthony McGrath / SafeGuard CLOTHING™ straipsniu apie modulinės šarvinės liemenės technines specifikacijas.

~

Modernią modulinę šarvinę liemenę sudaro atskiri, iš kulką stabdančių medžiagų pagaminti, elementai, skirti apsaugoti labiausiai pažeidžiamas kūno dalis. Kaip galima nuspėti iš pavadinimo, modulinę sistemos komplektaciją galima keisti, atsižvelgiant naudotojo poreikius, sistemos naudojimo aplinką ar rizikos faktorius.

Modulinės šarvinės liemenės dalys

Priekinis Skyrius ir Nugaros Skyrius sujungti petnešomis: Pastarieji pagaminti iš minkštų ir kulką stabdančių medžiagų ir skirti talpinti savyje standžias balistines plokštes. Šarvinių liemenių gamintojai, tokie  kaip safeguardclothing.com, yra sukūrę  šiuos minkšto šarvo nešėjus glaudžiai bendradarbiaudami su vartotojais – kariuomene, apsaugos kompanijomis, policija. Šios plokštės apsaugos pareigūną nuo prieššarvinių kulkų (apie tai vėliau).

Apykaklė arba kaklo apsauga: Ši apsauga tvirtinama kilpos ir sagties pagalba prie viršutinės priekinio ir nugarinio skyrių dalies. Ši modulinis elementas apsaugo kaklą nuo traumų, tačiau turi būti greitai nuimamas nešiotojui įkritus į vandenį.

Kirkšnies ir apatinės nugaros dalies apsauga: Tai pasirinktiniai moduliai, skirti apsaugoti kirkšnies zoną bei apatinę nugaros dalį. Tvirtinami prie priekinio ir nugaros skyrių apatinės dalies.

Šoninės plokščių kišenės: Pastarosios tvirtinamos prie kamerbando ir skirtos apsaugoti šonus; į jas dedamos standžios šarvinės plokštės, pagamintos iš molio arba kompozito.

Kamerbandai ir kamerbando panelės: Užtikrina patogų ir saugų liemenės dėvėjimą – užsisega priekinėje skyriaus dalyje.

Greito išardymo sistema:  Ypatingais atvejai, šios sistemos pagalba – patraukus raištį ar rankenėlę – liemenės sistema greitai išardoma į modulius.

Yib Yab dirželis: Gali būti tvirtinamas peties sagties vietoje. Skirtas palengvinti ginklo nešiojimą ant petnešos.

Atskiros plokštės ir šoninės SAPI plokštės: Šios atskiros plokštės gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, tokių kaip keramika, plastikas ar netgi plienas. Jos specialiai sukurtos taip, kad atlaikytų kinetinę didelio greičio kulkos jėgą. Visos šios medžiagos ir šarvo tipai turi tam tikras specifikacijas ir naudojimo prioritetus. Keramika paprastai yra pigesnė, storesnė ir sunkesnė, tačiau gali būti pažeista jei su gaminiu elgiamasi netinkamai. Plienas yra gera apsauga (3 lygmens) tačiau padidina rikošeto riziką. SAPI (small arms protection inserts / mažo kalibro apsaugos įdėklai ) apsaugo jūsų šonus ir paprastai yra pagaminti iš tos pačios medžiagos iš ko priekio ir nugaros įdėtinis šarvas.

Modulinės taktinės liemenės veikimo principas

Modulinės šarvinės liemenės sistema naudotojui leidžia pasirinkti kuriuos modulius jis naudos bei užtikrinti apsaugą tiek, kiek jos reikia ar pasirenka pats naudotojas. Kai naudojami visi moduliai, sistema tampa ganėtinai sunki (iki 16 kg), tačiau užtikrina geresnę apsaugą – kaklo, šonų, nugaros ir priekio, taip pat kirkšnies.

Principas, kuriuo veikia minkšto ir kieto šarvo kombinacija: kieta keramikos šarvo plokštė sudūžta, kai į ją atsitrenkia atskriejusi kulka. Po šio, kulką stabdančio proceso metu, nukritus kulkos greičiui ją „pagauna“ minkšta Kevlaro apsauga.

Modulinės liemenės sistemos naudojimas specialiosios paskirties grupėse

Specialiosios paskirties komandos pasižymi išskirtinais poreikiais, kai tenka rinktis neperšaunamas liemenes. Jie turi būti pasiruošę įvairioms situacijoms, tokioms kaip aktyvus susišaudymas, įkaitų vadavimas, antiteroristiniai veiksmai ar pastato šturmas. Tokiose situacijose dažnai pasitaiko, jog nėra žinoma kaip gerai yra ginkluoti priešininkai, tad vienintelė operatyvininko apsauga lieka jo pasirinkta liemenė.

Modulinės šarvinės liemenės suteikia tai, ko reikia specialiosios paskirties komandos – mobilumas ir žemas triukšmo lygis. Liemenės sukurtos taip, jog tolygiai paskirstytų svorį ant jūsų pečių ir netrukdytų pareigūnui judėti.  Specialiosios paskirties komandos turi būti labai mobilios, kad tinkamai laiku galėtų reaguoti.

– Anthony McGrath

Komentarai

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply