Interviu su naujos airsofto įrangos parduotuvės 6-mm.eu savininku Deimos

Sveiki draugai,

jei dar nežinote, tai nesenai mūsų padangėje pasirodė dar viena airsofto įrangos parduotuvė www.6-mm.eu. Jos savininkas yra mūsų bendruomenės narys – Deimos. Mums parūpo pakalbinti jį ir sužinoti daugiau apie naująją parduotuvę ir patį jos direktorių iš pirmų lūpų. Taigi, gero skaitymo, o Deimos linkime sėkmės, kantrybės ir gerų idėjų.

Pirmiausia, mūsų bendruomenė norėtų sužinoti apie patį naujosios parduotuvės savininką – papasakok šiek tiek apie save – vardas, iš kur esi, kuo šiuo metu užsiimi?

– Mano vardas Dmitrijus, bet airsofto bendruomenėje mane pažįsta kaip Deimos‘ą. Man 36 metai, esu iš Vilniaus, vedęs, turiu 10 mėn. sūnų. Dirbu dvejose įmonėse, vienoje esu direktorius, kitoje direktoriaus pavaduotojas. Užsiimame sandėlių nuoma bei kitais nekilnojamojo turto projektais. Kaip matot, laisvo laiko pertekliumi tikrai pasigirt negaliu :)

Paprastai, airsofto įrangos pardavėjai yra glaudžiai susiję su šiuo hobiu, o tu – ar senai žaidi airsoftą? Iš kur apie jį sužinojai?

– Taip, šiuo atveju aš ne išimtis, žaidžiu airsoftą jau pusantrų metų. Anksčiau dažnai lankiausi parduotuvėje „armijai ir civiliams“ ir vis pasižiūrėdavau į ten iškabintus airsofto ginklus. Galvojau, kad tai suvenyriniai ar deaktyvuiti koviniai ginklai kolekcionavimui. Bet vieną kartą pakalbinau pardavėją ir jis man „atvėrė akis“.

Šiuo metu Lietuvoje yra trys airsofto įranogs parduotuvės, dvi iš jų yra dideli šios rinkos banginiai. Kodėl nusprendei atidaryti ir savo parduotuvę? Pastebėjai tam tikros įrangos stoką vietinėje rinkoje, ar tam buvo kitų priežasčių? Kai kas dar pamena, jog prieš kokius 5 metus mes turėjome gal 4-5 virtualias ir realias parduotuvės, iš kurių vėlgi, liko tik dvi. Tokia istorija negąsdina? 

– Manau su airsofto įrangos pasiūlą Lietuvoje viskas tvarkoje. Ir dviejų likusių po natūralios atrankos šios rinkos banginių buvimas tai patvirtina. Kuriant parduotuvę nesiekiau tikslo užpildyti kažkokios nišos ar panašiai. Tiesiog patogu visada po ranka turėti įvairių atsarginių dalių, ekipuotės, o kartais ir ginklų. Ypač tai aktualu, kai esi komandoje. Tada jau apsimoka bendrų poreikių tenkinimui pirkti didesnius prekių kiekius, o pertekliams realizuoti – įkurti parduotuvę.

Organizavau šį verslą minimaliomis išlaidomis. Viską dariau pats, įmonės registravimas, parduotuvės sukūrimas, net įsigijau buhalterinės apskaitos programą su kuria dabar dirbu. Viską dariau ir darau iš savo lėšų. Jokių kreditų ar pan. Taigi, labai didelių nuostolių neturėsiu jei nepavyks šis projektas, bet vis tiek tikiuosi padirbėti šioje rinkoje kurį laiką.

Kiek šiuo metu yra žmonių „parduotuvės komandoje“?

– Kol kas aš ir esu „parduotuvės komanda“. Kadangi susitvarkau pats, nors laiko tikrai trūksta, artimiausiu metu neplanuoju kažko samdyti. Tuo pačiu ir taupymo sumetimais.

Rinkos poreikiai formuoja pasiūlos asrotimentą, bet ne retas atvejis, kai pasiūla gali stipriai įtakoti rinką, o ypač tokią ribotą kaip mūsų. Vienu metu rinkoje buvo pasirodę pigių le* snaiperinių ginklų, o ne už ilgo pamačiau komandą su penkiais snaiperiais ir atitude – Duokite mums spec užduotį! Ar šiuo klausimu turi parduotuvės viziją – ji bus orientuota į milsimą, sportinį airsoftą, profesionalius žaidėjus ar pradedančiuosius?

– Airsoftas egzistuoja Lietuvoje jau ne pirmus metus, rinka jau tikrai nusistovėjusi ir „pasidalinta“. Dauguma žaidėjų jau apsiginklavo. Tam kad, išjudinti „Status Quo“ reikėtų rimtų pastangų. Nesiekiu tokio tikslo, bei neturiu tam galimybių. Jeigu pasiseks, ateityje norėčiau apsistoti ties biudžetinių ginklų ir kuo platesnės atsarginių dalių asortimento pasiūlos. Ginklai – pradedantiesiems, dalys – visiems.

Kokį prekių asortimentą šuo metu galime rasti tavo parduotuvėje? Jis nėra didelis, tačiau minėjai, jog lauki didelio papildymo – kas tai bus?

– „Didelis papildymas“ gal per stiprus išsireiškimas :), tiesiog kai kurios prekės, kurių statusas buvo „pagal užsakymą“ , dabar turiu vietoje. Kas liečia asortimento, jis yra standartinis (t.y. nieko egzotiško) – keletas ginklų, keletas atsarginių dalių. Iš vienos pusės norisi pasiūlyti kuo daugiau visko, o iš kitos – nerimta turėti parduotuvėje vieną ginklą, vieną dėtuvė, vieną dėklą ginklui, vieną liemenė ir t.t. Taip pat, baisu nuo pat pradžių sukišti visus pinigus į sunkiai parduodamas prekes. Reikia stengtis išlaikyti balansą. Šiaip rimtai užsiimti tokia veikla reikia nemažų investicijų. Kalba eina apie dešimtis tūkstančių litų.

Kiekviena parduotuvė turi savo išskirtinių bruožų (kaina, asortimentas, personalas) kurie formuoja nuolatinių klientų ratą, kuo tavo parduotuvė bus ar yra išskirtinė, kuo viliosi pirkėjus?

– Neatrasiu Amerikos jei pasakysiu, kad pirkėjus domina kokybiškos prekės už gerą kainą. Į tai ir nukreipsiu visas pastangas. Kas liečia personalo. Kadangi, pasikartosiu, visas personalas kol kas esu aš vienas, stengsiuosi nusipelnyti ir išsaugoti nepriekaištingą savo vardą ir reputaciją Lietuvos airsofto bendruomenėje.

Ar galime tikėtis naujovių, kurių ne dažnai pasirodo Lietuvoje? Suprantama, jog kiekvienai naujovei reikalingas pirkėjas, tačiau kartais labai kažko norisi, o pačiam siūstis tą prekę be galo brangu. Tarkime, iki šiol Lietuvoje nėra M4 mod, jokio gamintojo, nekalbant apie modelį… Nors žinau, jog buvo laikas, kai šio ginklo geidė daugybė žmonių. 

– Žinoma, pagal galimybės stengsiuosi nudžiuginti Lietuvos airsofto mėgėjus kuo nors neįprastu, bet, norėtųsi, kad tai būtu potencialiai realizuojami daiktai.

Kokių gamintojų produktus galėsime rasti parduotuvėje? Tai lems tiekėjo siūlomos kainos, ar, pvz. prekės kokybė, asmeninė patirtis ar konkrečios užklausos?

– Šiuo metu parduotuvėje galima rasti „Cyma“, „ JG“, „SRC“, „KJ Works“, „Guarder“. Lietuvoje visiems gerai žinomi pavadinimai. Manau, kur kas lengviau parduoti keletą pigesnių ginklų, nei laukti kol atsiras Magpulo ar Tanakos gamybos ginklų pirkėjas. Taip pat nesinori, kad potencialus pirkėjas gaištų laiką ieškodamas internete informacijos pvz. apie kokį „Dytac“ gamintoją.

Kolega prašė paklausti, ar bus parduodama apranga ir kokia? Manau, jis turėjo omenyje – ar bus tik marpatas, multikamas ir woodlandas? :)

– Artimiausiu metu apranga prekiauti neplanuoju. Manau, tai nėra airsofto pirmo būtinumo prekė kaip ginklai ir pan., tačiau ateityje tikrai tokios galimybės neatmetu. Vėl gi norėtųsi, kad tai butu originalus ir kokybiški daiktai.

Dažnas naujokas skundžiasi, jog airsofto įrangos prekės Lietuvoje brangios, tačiau jie nežino, kokios jos buvo 7 metus atgal. Palyginus su dabartinėmis – šiuo metu viskas per pus pigiau (tuo metu vamzdelis kainavo tiek, kiek šiuo – pistoletas). Ar gali paaiškinti skaitytojui, iš ko susideda, tarkime, AEG kaina ir kodėl ji tokia, o ne 3 kart pigesnė.

– Taip, forume kartais tenka matyti naujokų post‘us tipo „o vat tas ginklas ten kainuoja 100 dolerių, o pas mus 800 litų, na Lietuviai ir spekuliantai“ ir t.t. Dažniausiai naujokai pamiršta apie pristatymą. O būna taip, kad už pristatymą tenka sumokėti ko ne ginklo kainą (kalbant apie pirkimą iš JAV ar Azijos šalių). Nepamirškim dar PVM, kuris uždedamas ant prekes su pristatymų kainos, ir muito. Taip, pavieniais atvejais praeina bajeriai „a le gift“, t.y. siuntėjas deklaracijoje užrašo kad tai yra „dovana“ ir pirkėjui nereikia mokėti mokesčių (PVM ir muito), bet tai liečia tik fizinius asmenys ir ne visada suveikia. Perkant iš Europos Sąjungos šalių, pristatymas yra žymiai pigesnis, bet prekės kaina yra brangesnė. Na ir nepamirškim, kad Lietuvos pardavėjui irgi reikia užsidirbti. Jis moka pvz. už patalpas, atlyginimą darbuotojams, mokesčius ir pan. Visa tai prisideda prie galutinės prekės kainos.

Tavo parduotuvė yra internetinė, o planų atidaryti gyvą ar turi?

– Reikia palaukti ir pažiūrėti kaip seksis. Jei turėsiu pakankamai investicinių lėšų, tai gal ir atidarysiu. Bet mano manymu geriau nusipirkti prekių, nei leisti tuos pinigus patalpų išlaikymui.

Daugelis renkasi vietines parduotuves dėl garantijos – esant reikalui, ja lengviau pasinaudoti. Tavo atveju, kas atliks ginklų garantinį taisymą?

– Kol kas, esant galimybei, ginklų garantinį taisymą planuoju atlikti pats. Jeigu nesusitvarkysiu, teks ieškoti žmogaus, norinčio ir sugebančio tą daryti.

Ar tavo parduotuvė padės / tarpininkaus užsisakant ir pargabenant įrangą iš užsienio parduotuvių? Ar bus tokia paslauga?

– Jeigu iš to gausis daugiau naudos nei rūpesčių, kodėl gi ne.

Kuriame mieste yra tavo parduotuvė? Ar bus galima prekes apžiūrėti sandėlyje ar jas ten atsiimti.

– Kai parduotuvė yra virtuali, sunku atsakyti į tokį klausimą. Kadangi aš esu vilnietis, galima sakyti, kad mano parduotuvė yra Vilniuje, bet kažkur užeiti ir „paganyti akis“ nėra galimybės. Šiuo momentu aš labiau orientuojuosi į pirkėją kuris tiksliai žino ko jis nori. Žinoma, tai šiek tiek susiaurina potencialių pirkėjų ratą, tačiau įsimesti porą daiktų į bagažinę ir susitikti mieste apžiūrėti prekės ne problema.

Laisvas baigiamasis žodis:

– Pabaigai norėčiau pacituoti Eugenijų Kasperskį („Kasperskio laboratorijos“ įkūrėją):

„Nebijokite suklysti, nebijokite eksperimentuoti, nebijokite daug dirbti. Gali būti, kad jums nieko nesigaus, gali būti, kad aplinkybės bus stipresni už jus, bet jeigu jus nepabandysit, vėliau gailėsitės, kad nepabandėte. Jeigu pabadysite, galimi du variantai: arba pavyks, arba ne. O jeigu nieko nedarysite, variantas tik vienas. Tad nebijokite. Darykite! Bandykite! Dirbkite! Mokykitės! Ieškokite teisingų žmonių, kurie jums padės. Ir dar kartą dirbkite!“

Ačiū.

Parduotuvės kontaktai:

Adresas: www.6-mm.eu

Tel. nr.: +37068629188

El. paštas: shop@6-mm.eu

Komentarai

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

2 Comments

  1. 2012/10/25
    Reply

    Nei vizijos, nei misijos, nei rinkos. Don’t quit your day job.

  2. Speedle
    2012/10/26
    Reply

    Teleskopai, nereik sitoj vietoj to vadovelinio marketingo. Bent jau kas liecia misija/vizija. O laisvu nisu sitoj rinkoj dar yra :)

Leave a Reply