Kanadietiškas milsimas pagal Robo Murray

Brolis Barzda, Master Jedi – Robo Murray (Rob) buvo pirmasis atsiliepęs į šio straipsnio temą. Esu jam dėkingas.

Robo Murray Canada

Robo Murray
Grafikos dizaineris. Airsofteris. Žmogus.
Instagram: @Robomurray
FB: Robotmurray
Youtube: AAOperatorsAirsoft
RoboApparel: Shop


Aš perskaičiau tavo intro pranešimą apie apibrėžimo ir suvokimo skirtumus tarp skirtingų žmonių ir grupių, susijusių milsim. Ir turiu pasakyti – remdamasis savo patirtimi, aš sutinku su tavimi: yra labai daug prieštaringų Milsim apibrėžimų.

Milsimas  Kanadoje paprastai nesiskiria. Ir nors aš sakyčiau, jog airsofte yra vietos kiekvieno Milsim apibrėžimui, taip pat norėčiau pasakyti, jog yra keletas funkcijų / formatų, kurie yra reikalingi, jog pasiekti Milsim apibrėžimą.

Kanadoje, žmonių ratuose kuriuose aš sukuosi (Aš dirbu Ontario, Kanada; didžiausia airsofto žaidėjų koncentracija visoje Kanadoje )… milsimas yra slidus reikalas. Nors dauguma renginių daro tikrai gerą darbą, suteikdami „milsim kontekstą“ (kai renginį pažymi milsim etikete), vis dar yra atvejų, kai paprasti susišaudymo renginiai užsideda milsim etiketę.

Mano Milsim suvokimą apibrėžia šie punktai:

  • Ženkliai didelis žaidimo plotas (tikrai ne reikalavimas);
  • Didelė žaidėjų bazė (ne visada reikalavimas);
  • Ilgesnis scenarijaus laikas (ekstremumai neįskaitomi, tačiau tokie renginiai turi būti ilgesni nei įprastai);
  • Vadovavimo struktūros buvimas / pilnavertiškas organizavimas / kovojančių pusių mažų dalinių struktūros buvimas;
  • Ribotas ar realistiškas amunicijos kiekis;
  • realistiškesnės nei įprastai veiksmų pradžios taisyklės, ginklų funkcijos pagal paskirtį (pvz. tik pavieniais, išskyrus LMG ar palaikymo ginklus. Amunicijos kiekį apsrendžia ginklas; m4 = 30 šoviniai – real-cap);
  • Realiame pasaulyje analogus turinčios užduotys ir scenarijaus struktūra;
  • Kuo daugiau scenarijų praturtinančių elementų, kurie padeda sukurti milsim kontekstą (dekoracijos, aktoriai, pirotechnika, garsai, transportas ir tt.)

Aukščiau pateiktas sąrašas nėra atskirų elementų sąrašas, jie visi turi dirbti kartu, siekiant sukurti milsim kontekstą. Kontekstas – orientacinis apibūdinimas. Milsim žaidimas – tai dalyvauti renginyje ir žaisti  „realaus pasaulio scenarijus“,  kurie atkartoja realias situacijas, kurias tu gali įtakoti ir tuo pačių pasinerti į supantį kontekstą.

Pavyzdžiui: tik dėl to, jog tu turi didelį žaidimo plotą ir didelį kiekį žaidėjų – renginio nedaro milsimu. Tai reiškia, jog be realaus pasaulio scenarijaus, tu esi didelio sklypo direktorius kuriame telpa daug žaidėjų.

Kitas pavyzdys: jei mūšio tikslas pagrobti oponentų vėliavą, tai dar nereiškia, jog tai yra realaus pasaulio scenarijus. Tai reiškia, jog šis paprasto susišaudymo renginys turi užduotis.

Kanadoje mes pakankamai gerai sumažinome po milsimo sąvoka užmaskuotų didelių susišaudymų skaičių, nors visiškai jais atsikratyti nepavyko. Tačiau, didžiąja dalimi tikrieji mūsų milsim renginiai pasižymi turininga patirtimi – gerai apgalvotos pusių užduotys su logiškomis pasekmėmis jas įvykdžius / neįvykdžius; profesionalūs organizatoriai; funkcionuojančia vadovavimo grandimi; amunicijos apribojimais bei realų pasaulį atkartojančiomis pusių vaidmenimis.

Jei bandyti sistematizuoti, mūsų milsim renginiai visgi šiek tiek skiriasi vienas nuo kito. Tačiau, pagrinde šioje Kanados dalyje milsim renginiai trunka nuo 16 iki 30 valandų (priklausomai nuo užduočių kiekio, dalyvių skaičiaus ir teritorijos dydžio). Nors kartais gali rasti ir dienos ilgio „smagių“ milsim renginių, kurie trunka 8-12 valandų. Šie renginukai visgi susiję su milsim tuo, jog jie yra didelių žaidimų užduočių atšaka arba juose atžaidžiame tik mūšio scenarijus (be platesnių pusių užduočių).

Priklausomai nuo renginio teritorijos dydžio, žaidėjų renginyje skaičius skiriasi. Kanadoje milsim reginio dalyvių skaičius prasideda nuo 90-100 ir paprastai remiasi į 350 dalyvių.

Renginio teritorija taip pat priklauso ir kinta nuo renginio temos ar tikslo. yra renginių, kuriems parenkamos atviro tipo teritorijos – organiška aplinka su turtingu lanšaftu bei gamtinėmis kliūtimis arba gamtiška aplinka su urbanistiniais elementais – pastatais ar ištisais kvartalais.  Paprastai visų milsim renginių scenarijų padiktuoja teritorija, kas tampa milsim renginio struktūros stuburu.

Linkėjimai,
Robo

Komentarai

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply