(Lithuanian) Simonas apie multitūlus

Radau puslapio spamo dėžutėje ir labai nustebau, kaip toks daiktas ten galėjo atsidurti!? Todėl paskelbiu čia kaip gerą skaitalą!

Ačiū Simonui!

Pirmiausia, Ačiū Sainter už straipsnį!

Multi-tool’ai labai įdomi tema.

Pirmasis mano MT buvo dar 2004 m. JAV pirktas Gerber Recoil. Didelių ieškojimų nedariau, tiesiog aptikau Wall Mart’e, ka

ina buvo palyginus nedidelė – apie 40 USD. Tačiau tenka konstatuoti faktą, kad Gerber prekės tikrai nėra tokios kokybiškos kaip Leatherman ar Victorinox. Tiek surinkimo prasme, patogumo ir kitais aspektais. Aišku, jų ir kaina mažesnė. Kiekvienas renkasi ne tik pagal kokybę, bet ir pagal kišenę.Turiu įprotį prieš perkant rimtesnį daiktą surinkti apie jį kuo daugiau info. Ir ne vien iš pardavėjo, labiau iš žmonių kurie naudojasi planuojamu pirkti daiktu.

EDC (Every Day Carry) multi – tool’ą rinkausi gana ilgai. Forumų neskaičiau, labiau mėgstu peržiūrėti video “review” Youtube puslapyje. Paieškoje įvedu ieškomo daikto pavadinimą ir pridedu “review” pvz. “Leatherman Charge TTi review”. Video apžvalgų tikrai daug, tačiau reikia atsirinkti kurios yra kritinio (kiek įmanoma objektyvaus) pobūdžio. Labai daug subjektyvių video apžvalgų, maždaug “kad jau nusipirkau, tai dabar girsiu kiek įmanoma”.

Pirmasis MT (po nusivylimo naudojantis Gerber Recoil), kurį nusprendžiau įsigyti buvo Victorinox daugiafunkcinis kišeninis peiliukas. Senai svajojau apie šveicarišką kišeninį peiliuką su didesniu funkcionalumu. Dirbu ofise, tad didesnis MT (pvz. Leatherman) nelabai tiko kasdieninėje veikloje. Neieškojau pačio pigiausio. Nusprendžiau pirkti mano galva geriausiai kainos ir funkcijų santykį atitinkantį peiliuką. Taip įsigijau “Victorinox Swiss Champ”. Pirkau “Rovana” žvejų parduotuvėje. Kaina apie 200 Lt. Prie peiliuko per eBay nusipirkau originalų odinį dėklą (vis dėlto kišenėje jį nešioti nėra labai patogu). Peiliukas pasitarnavo “N” kartų. Tenka pripažinti, kad dalį funkcijų naudoju itin retai arba visai nenaudoju, tačiau supratau, kad viskas priklauso nuo improvizacijos. Tenka ir pjaustyti, karpyti, pincetą naudojau erkės traukimui, atsuktuvą kompiuterio korpuso bei durų spynos ardymui. Odiniame dirže papildomą skylę irgi pramušiau pasinaudojęs “šveicarišku čempionu”. Trumpai drūtai, turint šveicarišką peiliuką prie savęs, kad ir kaip keistai nuskambės, svarbiausia NEPAMIRŠTI, kad turi puikų pagalbininką, kuris pagelbės įvairiose situacijose (MT turi “dirbti”). Žinoma, naudojant dažnai reikia fantazijos ir improvizacijos.

Tačiau mano pažintis su MT tuo nesibaigia. Supratau, kad MT neatsiejamas įrankis ne tik eilinės dienos bėgyje, bet ir aktyviame laisvalaikyje (pvz. airsoft’e). Taip pradėjau dairytis didesnio kalibro MT. Vėlgi, pagrindinis pagalbininkas išsirenkant buvo apžvalgos Youtube. Rinkausi iš dviejų gamintojų Victorinox (Swiss Tool) ir Leatherman (Charge TTi,brangesnis Wave analogas). Po užsitęsusių paieškų nusprendžiau įgyti Leatherman Charge TTi. Svarbu žinoti, kad MT nėra tokio pat patvarumo, kaip įprastos replės, vyresniems skaitytojams geriau žinomos “plostkių” pavadinimu. Tuo įsitikinau jau pirmoje rimtesnėje užduotyje bandant sulenkti – susukti storesnės geležinės vielos gabalą. Charge TTi (tiek ir Wave modelio) replės plonesnės, preciziškos, su rimčiausiais uždaviniais, ypač lankstant, susitvarko sunkiau. Tad prieš naudodami MT įvertinkit įrankio galimybes. Aš reples sulanksčiau t.y. išsikraipė replių galvutės – suspaudus reples abi dalys žiūri į skirtingas puses (įdomu ar gamintojo garantija padengtų šį defektą). Tačiau airsoft’o mūšio lauke gelbsti dažnai – nuo ginklo remonto ir konservos atidarymo miške. Šiek tiek nusvyliau dėklu. Nailoninis dėklas tikrai nepatogus, tiesiog tabaluoja ant diržo. Vėl išgelbėjo eBay – radau originalų odinį dėkla, kuris tvirtai prisitvirtina prie diržo. Tiesa pasakius, net nejaučiu, kad su savimi nešioju MT (patogiau nei Victorinox Swiss Champ dėklas!). Charge dažniausiai lydi mane kelionėse, savaitgalio išvykose. Tiesa pasakius, jei po darbo dienos ofise tenka kur nors išvykti, Swiss Champ’ą pakeičia Charge’as.

Tačiau ir tuo mano pažintis su MT nesibaigia. Įsitikinau, kad su dalimi sunkių užduočių Charge’as tikrai nesusitvarko, arba tiesiog nenoriu “privesti” įrankio prie lūžimo ribos pvz. , darbuose sodyboje. Vis dėlto Leatherman Charge TTi yra “middle duty” multi-tool’as. Tad sunkesniems darbams įsigijau tikrą “darbinį arkliuką” “Victorinox SwissTool”. Šis MT priskiriamas prie “heavy duty” MT. Gal nėra taip lengvai prieinami pagrindiniai įrankiai (peilis, pjūklas), kaip Charge TTi, tačiau susidoroja su visomis užduotimis, kurios Charge būtų per sunkio. Deja, odini dėklas irgi nuvylė – pakankamai laisvas ant diržo. Įtariu vėl bus reikalinga eBay.

Apibendrinant, kasdieniniam nešiojimui mieste (jei nedirbate sunkių darbų) pilnai pakanka turėti šveicarišką kišeninį peiliuką su keletu papildomų funkcijų (ir žinoma pagal piniginės storį).

Jei ieškote “middle duty” multi-tool’o su geru funkcionalumu, kokybe, geru garantiniu aptarnavimu ir priimtina kaina siūlau Victorinos Swiss Tool Spirit, Leatherman Wave arba šiek tiek brangesnį analogą Leatherman Charge TTi.

Na, o jei planuojate MT naudoti sunkiuose darbuose, kada reikės tikrai didelį patvarumą turinčio MT, siūlyčiau naudoti Victorinox Swiss Tool.

Tikiuosi mano patirtis padės išsirinkti tinkamą!

Sėkmės!

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

3 Comments

 1. You
  Monday October 8th, 2012
  Reply

  Turejau ta pacia problema su leatherman charge, lenkiant susiskypavo reples. Nunesiau oficialiam leatherman atstovui: Armijai ir civiliams, kurie ji issiunte gamintojui. Po menesio sulaukiau skambucio, reples buvo sutvarkytos. Taigi 25 metu garantija veikia.

 2. t0shis
  Tuesday October 16th, 2012
  Reply

  Pamirštas da vienas rimtas žaidėjas – SOG PowerLock. Jis tikrai sudaro rimtą konkurenciją tiek SwissTool’ui, tiek Charge.

  • Uno
   Tuesday October 16th, 2012
   Reply

   Kaip tik galvojau, kodėl apie jį niekas nepasakojo.

Leave a Reply