Rusijos kariuomenės maisto davinio apžvalga dalinasi Pacifistas. Mums paragauti nepaliko… :) Bet jo žodžiu mes visiškai tikime.
~
Gavau dovanu vieną įdomų daiktą. Kadangi daiktas retas mūsų kraštuose, nutariau parašyti apžvalgą apie kaimyninės šalies „neturinčia analogų“ produkciją. Todėl artimiausioje treniruotėje per pietus atlikau degustaciją, na ir kartu, fotosesiją.
Kaip jau supratote, kalba bus apie sauso maisto davinį. Šio tipo davinių yra įvairių, gaminamu vienos įmonės. Smulkesnės informacijos galima rasti gamintojos tinklapyje, kurio nuorodos yra ant komponentų pakelių. Kiek rašoma, kad gamina Rusijos gynybos ministerijai, bet konkrečių, tikslių duomenų nėra.
Šiuo atveju tai bus Малогабаритный № 1 (tiesiogiai verčiant – mažo dydžio). Pagal informaciją tinklapyje, šio tipo davinių yra 9 skirtingos komplektacijos. Kiek bandžiau ieškoti, tikslinė paskirtis nenurodyta.
Kaip matote nuotraukoje, maisto davinys supakuotas į maišą iš folijos, tiksliau, plono plastiko, padengto aliuminine plėvele. Pagal dydį kažkur kaip pusantro lietuviško davinio. Plėvelė plona, labai lengvai pažeidžiama, jau gavus, buvo viena skylė, kol parsivežiau, atsirado dar pora. Panašu, kad šis įpakavimas skirtas civilių rinkai. Nė iš tolo neprilygsta mūsų davinio pakuotės tvirtumui.
Ant pakuotės didelė etiketė, kurioje yra nurodytas pavadinimas, gamintojas ir išvardinta viskas, kas įeiną į paketą.
- Krekeriai.
- Dėžutė su konservais „Natūrali jautiena“.
- Dėžutė su konservais „Ryžių košė su jautiena“.
- Riešutinis-vaisinis batonėlis „Užtaisas-ka“ (na, toks pavadinimas :D).
- Tonizuojančio gėrimo koncentratas.
- Juoda arbata.
- Tirpi kava.
- Cukrus birus.
- Obuolių džemas.
- Druska.
- Juodieji pipirai.
- Portatyvinis pašildytojas.
- Vandeniui ir vėjui atsparus degtukai.
- Popierinė servetėlė.
- Dezinfekuojanti servetėlė.
- Vandens valymo įtaisas.
- Ledinukas.
- Kramtomoji guma.
- Plastikinis šaukštelis.
Taipogi ant etiketės yra informacija apie svorį, energetinę vertę, pagaminimo ir galiojimo datas. Nurodytos saugojimo sąlygos. Kažkiek juokingos informacijos, kuri skamba taip:
Turint tam tikrų įgūdžių, pakuotės plėvelė leidžia po atidarymo vėl hermetiškai užlituoti paketą, degtuku pakaitinus plėvelę ir ją suspaudus.
Na, ir prie viso to, nurodyta gamintoje telefonai ir tinklapių adresai. Beje, tinklapyje galima rasti papildomos informacijos ir apie kitokius maisto davinius.
Čia matosi viskas, kas buvo pakete. Kas iš karto krito į akis – didesnė dalis komponentų yra gaminami specialiai sauso maisto daviniams, nes turi vienoda žymėjimą specifiniu logotipu.
Dabar aprašysiu visus komponentus pagal sąrašą.
Krekeriai
Supakuota šį kartą į pakankamai tvirto polietileno maišelį. Pagal skonį artimesnis traškiam sausainiui. Tikrai skanesnis, nei lietuviškame davinyje.
Dėžutė su konservais „Natūrali jautiena“
Pagrindinis maistas. Supakuota į standartines skardines. Skardinės aliuminės, su šiuolaikišku atidarymu, todėl nereikalingas konservų atidarytuvas. Įdomu, kad paketo apraše yra pavadintas „Говядина натуральная“ (natūrali jautiena), o ant dėžutės – Говядина тушеная (troškinta jautiena). Gal ir smulki klaidelė, bet nesolidų ir parodo kontrolės trūkumą. Beje, konservai neturi bendrinio logotipo.
Sprendžiant pagal etiketę, sudėtyje nėra sub-produktų, odelių ir pan. „skanių“ priedų. Pagal svorį mėsos-riebalų 57 procentai. Saugojimo laikas – ne daugiau trejų metų. Sovietinių laikų sauso davinio konservų saugojimo laikas buvo 10 metų.
Deja, nufotografuoti, kaip atrodo atidaryti ir sušildyti užmiršau. Valgyti norėjosi. Kada atsiminiau, jau buvo vėlu.
Skonis labai neblogas. Taip įvertino visi ragavusieji. Yra mėsos gabalai, riebalai. Negalima lyginti su tuo, kas dabar pas mus parduodama su pavadinimu – troškinta mėsa….
Dėžutė su konservais „Ryžių košė su jautiena“
Konservų įpakavimas analogiškas aprašytam. Vėlgi nėra bendro logotipo.
Pagal etiketę, sudėtyje irgi nėra „valgomų“ priedų. Ši karta tik 39 procentai nuo bendros masės mėsa-riebalai. Saugojimo laikas – ne daugiau 24 mėnesių.
Dėl sušildytų konservų foto – analogiška situacija. Valgyti norėjosi, apie foto prisiminiau per vėlai. Skonio įvertinimas – geras. Skanu, maistinga. Minusas – košė gana sausa. Lietuviškų paketų pagrindinis maistas valgyti daug malonesnis.
Riešutinis-vaisinis batonėlis „Užtaisas-ka“ (na, toks pavadinimas :D)
Pavadinimas viską ir pasako. Skonis kaip džiovinto vaisinio marmelado. Man asmeniško visai patiko. Būtų puikų, jei tokie būtų ir mūsų paketuose, labai paįvairintų asortimentą.
Etiketėje vėlgi pateikiama informacija apie energetinę vertę, pagaminimo-galiojimo laiką (24 mėnesiai), sudėtį ir pan. Informacija smulki, tik neaišku, kam ji reikalinga?? Kariams jį betikslė, o sudarytojai ir taip žino, nes gamyba tikslinė.
Kaip tai atrodo, išimta iš įpakavimo.
Tonizuojančio gėrimo koncentratas
Pavadinimas ant pakelio „Адаптовит“ – tonizuojančio natūralaus gėrimo koncentratas. Skirta jėgos struktūroms. Vėlgi energetinė vertė, įmonės gamintojos rekvizitai.
Kitoje pakelio pusėje smulkiai surašyta koncentrato sudėtis ir panaudojimo būdas. Tirpinamas tik 0,2 l vandens kiekyje. Rašoma, kad pagerina imuninę sistemą, kepenų ir inkstų darbą.
Juoda arbata
Arbatos nebandžiau. Ant pakelio užrašyta, kad tai aukščiausios rūšies indiška arbata. Saugojimo laikas – 24 mėnesiai.
Tirpi kava
Vėlgi ant pakelio pilna informacija apie viską – pradedant gamintoju, baigiant gaminimo būdu. Neturi firminio logotipo. Pagal fakturą, skonį nieko ypatingo. Kava kaip kava.
Cukrus birus
Vėl smulki informacija apie viską. Kažkodėl nurodytas saugojimo laikas – 24 mėnesiai. Gal čia turima omenyje, kad pakuotė užtikrina sandarumą tik tokiam laikotarpiui?? Neaišku.
Obuolių džemas
Labai puikus maisto davinio priedas. Saugojimo laikas 24 mėnesiai. Prierašas, kad gaminama specialiai sauso maisto daviniams.
Druska
Vėlgi pilna ir smulki informacija ant pakelio. Nurodytas saugojimo laikas. Greičiausiai tai buvo tipiniai užrašai ant pakelių, neturintis nieko bendro su realiu produkto laikymo laiku.
Portatyvinis pašildytojas
Komplektas supakuotas kompaktiškai, kartu su padėklu tabletėms ir puodeliui. Pakuotė standi, sunkiai pažeidžiama. Ant viršelio smulki naudojimosi instrukcija. Pakuotės dangtelis lengvai atklijuojamas, padėklas skaitomas daugkartinio naudojimo. Sudėjus viską į pakuotę, dangtelį vėl galima priklijuoti.
Pirmasis komponentas su 5 metų saugojimo laikotarpiu.
Vandeniui ir vėjui atsparus degtukai
Labiausiai patikęs komponentas – šie degtukai. Dėžutė įdėta į atskirą, atsegamą maišelį.
Jų savybės aiškios iš pavadinimo. Netestavau. Iš išvaizdos pagaminta kokybiškai. Teko turėti analogiškus, tai labai puiki priemonė uždegti ne tik heksamino tabletes, bet ir laužą. Turi gerą kaitrą, nebijo vėjo ir drėgmės.
Dezinfekuojanti servetėlė
Gana įdomus momentas. Apraše parašyta, kad tarsi viena servetėlė, realybėje – dvi. Skirtingos. Skiriasi tik aktyvaus tirpalo koncentracija. Viena skirta rankoms, kita – stalo įrankių, indų dezinfekcijai. Paskirtis parodyta ant pakelio viršaus. Vėlgi ant pakelio pilna informacija apie savybes, gamintoja ir pan.
Vandens valymo įtaisas
Supakuotas politileniniame maišelyje su užsegimu. Viduje įdėta smulki naudojimo instrukcija.
Kaip matote paveikslėlyje, dar nespėjus panaudoti, įtaisas jau yra su broku. Primena švirkštą su vamzdeliu. Viduje užpildas iš anglies tablečių ir kažkokios medžiagos. Pagaminimas nekokybiškas, kaip matote, tik išėmus, jau iškrito anglis tabletė.
Naudojimosi instrukcija:
Pavadinimas „Изделие индивидуальное для подготовки и очистки воды“ – „Individualus vandens paruošimo ir išvalymo įrenginys“.
Pavadinimas gana įmantrus tokiai paprastai cackai.
Vėlgi pilna informacija apie gamintoją, pagaminimo data, saugojimo sąlygos. Gaminiui yra suteiktas kažkoks kodas.
Kaip naudotis:
- Pripildyti gertuvę nešvariu vandeniu.
- Nupilti iš gertuvės 50 ml vandens.
- Atidaryti pakuotę su įrenginiu.
- Ištraukti iš pakuotės dezinfekavimo tabletę АКВАБРИЗ 10 ir įdėti ją į gertuvę. (komplekte tabletės nebuvo).
- Užsukti gertuvės dangtelį.
- Po 2-3minučių supurtyti gertuvę 4-5 kartus.
- Praėjus 25 minutėms, atidaryti gertuvę, įstatyti įrenginį vamzdeliu žemyn ir vėl uždaryti gertuvės dangtelį, kartkartėmis supurtant gertuvę.
- Po 20 minučių atidaryti gertuvę, perversti kakleliu žemyn, nupilti dalį vandens , iki kol pradės tekėti švarus vanduo, paruoštas naudojimui.
Juodieji pipirai
Pipirai. Kartais labai puikus maisto paskaninimas.
Popierinė servetėlė, Ledinukas, Kramtomoji guma
Čia jau prasideda linksmoji dalis. Likusieji komponentai būtent tokiame pavidale, kaip fotografijoje ir matoma. Ledinukas kaip ledinukas. Servetėlė nesupakuota, įdėta tiesiog į paketo vidų. Stovis matomas. Kramtomoji guma. Įpakavimas tokios išvaizdos, tarsi jau panaudotas. Skonio nebandžiau.
Plastikinis šaukštelis
Standartinis plastikinis šaukštelis. Jokių ypatumų.
~
Nevisai aiški davinio paskirtis. Ar jis yra vienkartinis, ar skirtas parai? Suvalgiau pietums abi dėžutes konservų (na, beveik vienas, nes buvo ir kitų degustatorių :D), išgėrus kavos su krekeriais ir džemu, suvalgius vaisinį batonėlį, jautėsi sotumo jausmas. Bet po kelių valandų buvo pojūtis, kad dar su malonumu ko nors užvalgyčiau. Ryžių košė su mėsa kažkiek sausoka.
Reziumė
Pliusai:
Skonis sudėtinių dalių geras, valgoma su malonumu.
Produktai natūralus.
Gera produktų įvairovė.
Smulkios naudojimo instrukcijos.
Minusai:
Pakuotė labai blogos kokybės.
Parai tikrai mažokas kiekis.
Bereikalingas svoris konservų pakuočių.
~
Dėkui už dėmesį.
– Pacifistas
Be First to Comment