(Lithuanian) Kuprinės Rush MOAB 10 ažvalga

Rush-Moab-10-2-2

Sveiki draugai

Jau kuris laikas (visą gyvenimą) gyvenau be rankinuko. Vyrišką terbelė ant saugos diržo – piderastkė, niekada neviliojo, o ir neturėjęs. Viską nešiojausi kišenėse – raktai, piniginė, telefonas, peilis, ruletė, tušinukas ir tt. Tokie daiktai gadina kišenes ir patogumo jokio. Todėl šiemet nusprendžiau šio netinkamo įpročio atsikratyti ir įsigyti nedidelę kuprinę. Ieškojau paštininko krepšio tipo kuprinės, tačiau visą jaunystę tokį pratampęs į mokyklą, galiausiai šios minties atsisakiau. Dviejų petnešų kuprinės taip pat neieškojau,  kadangi vieną tokią tąsiau universitete – patogu, kai triniesi viešame transporte. Tačiau nepatogu, kai užsidėti tenka trumpam – tarp namų ir automobilio ir tarp automobilio ir universiteto. Viena petneša visada nusmukusi, kita išsitampiusi, viena ranka būtina prilaikyti, nepatogu pasilenkti… Be to, mieste turistų ir taip netrūksta.

Vienam TBOC nariui parekomendavus 5.11 Tactical Rush MOAB 10 (Mobile Operation Attachment Bag) buvo mano pasirinkimas. Sekundei suabejojau ta viena petneša, bet prisiminus, jog ir mokykloje ir universitete tampiau kuprines ant vieno peties, abejonės dingo. Ooo kaip džiaugiuosi šiuo savo pasirinkimu! Žemiau paaiškinsiu kodėl.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kiekvieną ryta iki automobilio man eiti 10 metrų. Tiek pat nuo nuo automobilio iki studijos. Užsimetu kuprinę, automobilyje nusimetu. Arba nešu paėmęs už rankenos – tinka. Į darbo objektą – tinka. Susidedu vaiko įrangą ir valandai į parką pasivaikščioti – tinka. Dviračiu iki darbo – tinka. Į parduotuvę maisto – tinką. Žodžiu, kuprinė tapo toks grab and bag edc ir imu klausti savęs – kodėl anksčiau neįsigijau.

Žinoma, žmonai patiktų labiau, jei nešiočiausi ką paprastesnio. Bet iš to, ką galėjau pasirinkti, tai dar labai rami kuprinė.

Apie 5.11 Tactical Rush MOAB 10 apžvalgų internete rasite labai labai daug. Tai nėra naujas gaminys, fiveleven ja prekiauja jau kuris laikas – berods nuo 2011 metų. Jei neklystu, nesenai kuprinė buvo atnaujinta. Specifikacijas ir medžiagų aprašymą rasite čia – MOAB 10. O aš pabandysiu suminėti visus kuprinės įpatumus, kurie man imponavo. Ir keli minusai, kurie pakankamai subjektyvūs.

5.11 tactical rush moab 10

Kurpinės dydis ir talpa optimalūs mano kasdieniam naudojimui. Nešioju pustuščią, tačiau dėl geros konstrukcijos, jie niekada nekaba susmukusi. Išvykoms į užmiestį su nakvyne talpa pakankama – keli papildomi rūbai bei pora patogesnių batų telpa. Lengvai telpa ir nešiojamas kompiuteris. Planšetei kuprinėje yra pritaikyta kišenė.

5.11 tactical rush moab 10

Sukonstruota kuprinė su protu. Ir medžiagos geros ir pasiuvimas tvirtas. Užtrauktukai kokybiški, velcro kaip ant geros taktinės liemenės.

5.11 tactical rush moab 10

Petneša patogi – plati ir nespaudžia peties. Petnešos apatinę dalį galima modifikuoti, todėl kuprinė tinkama nešioti ir ant kairio peties ir ant dešinio. Pakanka apatinę dalį atsegti, sukišti į specialią kišenę ir kitoje pusėje ištraukti analogišką petnešos dalį. Du guminiai lopai kuprinės apačioje prilaiko kuprinę už nugaros, kad nelįstų į šonus pasilenkus ir judant. Pastarieji galėtų būti šiek tiek didesni.

5.11 tactical rush moab 10

Viršuje esančios dvi pagalvėlės patogios ir minkštos – nespaudžia nugaros. Nugara nešiojant šią kuprinę neprakaitavo.

5.11 tactical rush moab 10

Patogiausia kišenė visoje kuprinėje – mobilaus ir kortelių dėkas. Visada šalia, netoli ausies – visada girdėsi skambutį. Yra skylė ausinių laidui.

5.11 tactical rush moab 10

Paminkštinta kišenė akiniams – mobiliam telefonui. Laikau sulūžusius akinius :)

5.11 tactical rush moab 10

Atklijavus šį liežuvį atsiveria skylė vandens pūslės šlangai prakišti. Pasinaudoti dar nespėjau. Taip pat galima prakišti rimtesnės ryšio priemonės laidą.

5.11 tactical rush moab 10

Prie pasiuvimo ir medžiagų kokybės neprikibsi. Mano OCD sindromas, naudojant šią kuprinę, nepasireiškė :)

5.11 tactical rush moab 10

Šiuo tvirtinimo diržu patogiai prisisegu striukę, kad nenešti rankose. Jį dar galima panaudoti minkštam kilimėliui pritvirtinti. Per ilgą diržą taip užkišau, kadangi jis tabaluoja. Įsigijau web domiantor, kad pažaboti tą diržą, tačiau, matau, jog neprireiks.

5.11 tactical rush moab 10

Kuprinė turi slaptą kišenę. Ji yra tarp mažojo ir didžiojo kuprinės skyrių. Mačiau jis naudojamas ginklui laikyti. Patogus dokumentams ar piniginei, kadangi tikrai nekrenta į akis apžiūrint kuprinę.

5.11 tactical rush moab 10

Gražu? :) Visas kelnių ir striukės turinys persikėlė į šį skyrių. Viskas savo vietose ir patogiai pasiekiama. Šį skyrių skyriau raktams, multitūlui, peiliui, žibintuvėliui, užrašinei, piniginei, vaistams, ruletei, tušinukams (vienas iš jų draugo dovana – CRKT :), vizitinėms ir tt.

5.11 tactical rush moab 10

Va taip gerai.

5.11 tactical rush moab 10

Pilnai atverti antrą skyrių galima tik atsegus šonines sagtis. Pastarosios sumažina kuprinės profilį, kai ji pustuštė.

5.11 tactical rush moab 10

Antras skyrius didelis ir skirtas stambesniems daiktams. Čia laikau rūbus (šiuo atveju – šiltą dieną papildomi marškinėliai, vėsią – šemagas).

5.11 tactical rush moab 10

Aukščiau, prie rankenos, matosi minėtas dėklas akiniams. Paprastai šiame dideliame skyriuje užsibūna sportiniai bateliai.

5.11 tactical rush moab 10

Užtrauktukais uždarytas skyrius pasiekiamas iš abiejų pusių – viduje bendra kišenė. Tinklinės kišenės atskiros – atvėrus vieną pusę pasiekiamas vienas skyrius, atvėrus kitą – kitas. Čia laikau išgyvenimo rinkinį, Rush Tier System diržus, krautuvus, baterijas ir tt. Kartais maistą. Tinklinės kišenės idealios baltos forminės duonos sumuštiniams laikyti :)

5.11 tactical rush moab 10

Skyrius vientisas :)

5.11 tactical rush moab 10

Siauri velcro lopai prisiūti kokybiškai. Kitą pusę užsegant reikia būti atidžiu, kad neprisegti tinkliuko ir jo nesuvelti.

5.11 tactical rush moab 10

Paskutinis skyrius arčiausiai nugaros. Jame papildomų kišenių nėra. Pakankamai siauras, nors ir aukštas. Išvykoms į užmiestį naudoju rūbams susidėti. Tinka, nes dėl siauros ervės rūbai nesusmunka ir nesiglamžo. Kitais atvejais jis visada tuščias.

5.11 tactical rush moab 10

Šis skyrius skirtas vandens pūslei laikyti. Skyriaus viršuje yra skylė šlangai prakišti. Taip pat kilpa pūslei prisegti, kad nesusmuktų į skyriaus dugną.

5.11 tactical rush moab 10

Nugarinė kurpinės dalyje, specialioje kišenėje, yra plastikins pakietinimas, skirtas palaikyti kuprinės formą bei leidžia jaitolygiai priglusti prie nugaros. Nesu tikras, ar čia tilptų pagrindinė šarvo plokštė, veikiausiai ne, bet šoninėms plokštėms vietos apsčiai.

Tiesa, pamiršau paminėti, jog užtrauktukų rankenėlės sugalvotos gudriai ir tinkamai naudojant apsaugos kuprinės turinį nuo pyzdabolų, kai lankysitės žmonių pilname reginyje. Taip supynus užtrauktukus, dolbajobams bus sunku juos greitai ir tyliai atpinti ir patekti į kuprinės vidų. Iliustracija žemiau.

IMG_20140702_123006

Vienintelis nepatogumas kuris mane bugina nešiojant kuprinę, yra pagrindinis jos diržas. Paliktą didelį diržo rezervą dar nesugalvojau kaip suvaldyti – laikau sulankstęs ir prispaudęs gumine juosta (buvo su petneša). Sukant kuprinę į priekį ir atgal už nugaros, šį mazgą vis užkliūnu ir jis pasileidžia. Web dominator yra skirtas molės sistemai, kadangi diržas platesnis, jie čia negelbsti. Matyt teks nukirpti ir tvarkingai užsiūti paliktą galą suformuojant stabdį (toks ant diržo jau yra).

Pabaigai noriu pasakyti, jog 5.11 Tactical Rush MOAB 10 yra patogi ir ergonomiška kuprinė, su ja jaučiuosi natūraliai, netenka jos prilaikyti ranka ar specialiai elgtis. Kaina – šimtas eurų, kaip pavadino mano bičiulis. Verta kiekvieno cento. Kasmet įsigyju kažkokį daiktą, kurį pavadinu metų pirkiniu. Porą metų iš eilės buvo PCU, dabar, taip nutiko, jog tai yra fivelevent gaminys.

Ir šis straipsnis nebuvo finansuotas. Tai mano nuoširdūs įspūdžiai ir rekomendacija jums.

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

One Comment

  1. Tuesday June 19th, 2018
    Reply

    Turiu Rush 12 galiu viens prie 1 ta pati parasyti:) o siaip 5.11 pateisino lukescius, rekomenduoju,nes atpirks kiekviena eura

Leave a Reply