(Lithuanian) Leatherman Wave

Sveiki draugai,

Mūsų komandos mechanikas Sainter papasakos apie mėgstamiausią savo įrankį Leatherman Wave. Šiuo įrankiu jis surenka GB po vandeniu, užrištomis akimis… laikui. Manau kolegos nuomonė bus kompetetinga. Gero skaitymo!

Leatherman Wave yra pats populiariausias įrankis iš šios kompanijos arsenalo. Kai teko rinktis pirmąjį savo MultiTool (Toliau MT) Wave buvo vienas iš kandidatų. Žiūrint į plikus skaičius ir nuotraukas nepavyko priimti teisingo sprendimo – pasirinkau kitą MT. Žemiau papasakosiu kodėl tokios pat klaidos neturėtumėte daryti patys ir kišenėje (ar prie diržo) verta turėti Leatherman produktą.

Wave nėra pats sunkiausias MT, tačiau su savo 241 g. svoriu kišenėje guli nepatogiai, o ir ne ten jam vieta. Tai darbinis įrankis kurio tampytis su savimi tik dėl „Gal kada prireiks“ nepraktiška. Todėl jį pavadinčiau EDC (kasdieninio nešiojamo) darbiniu arkliuku.

Pats įrankio korpusas pagamintas iš labai aukštos kokybės nerūdijančio plieno, paėmus į rankas jaučiasiama kokybė. Peiliai 420 HC plieno, anglies turi mažiau už 440a ir yra minkštesni. Padoriai ašmenį laikantis, nėra trapus, lengvai pagalandamas lauko sąlygomis. Mano nuomone – plienas puikiai atitinka jam patikimą darbą – būti naudojamu bei dažnai galandamu.

Leatherman Wave turi 17-ką įrankių, trumpai apie juos:

 • Replės padarytos tiksliam sukandimui, be problemos galima kad ir plauką sukabinti, kandiklės turi dvi dalis: smulkių vielų bei didelių vinių kirpimo zonas. To dėka pavyksta tiek tiksliai patrumpinti ar atkąsti laidus, tiek nukirpti kad ir spygliuotą vielą.
 • Liniuotė yra įrėžta į korpusą. Yra centimetrinė bei colinė skalės. Nulinės atskaitos taškas- įrankio šonas.
 • Išsitraukianti kilpa pririšimui didelė ir yra tada kada jos prireikia.
 • Dedikuotas plokščias atsuktuvas – tvirtas bei gali būti naudojamas smulkių daiktų laužimui (durų apvadų, prikaltų lentučių). Keičiamų galų smulkus atsuktuvas yra pakankamai tikslus akinių ar net laikrodžių ardymui (teko panaudoti kaip viena ir kitą). Tačiau, didžiausias šio įrankio lobis yra dar vienas atsuktuvas keičiamom 2D galvutėm. Šis Leatherman užpatentuotas įrankis leidžia kompaktiškai su savimi turėti begalę galvučių, bei jas patogiai naudoti.
 • Žirklės yra patogios, tačiau daugeliui darbų per trumpos. Ypač aštrios jos labiau tinka tiksliam darbui nei žiauriam naudojimui. Labai tvirtas grąžinimo mechanizmas palengvina kirpimo darbą.
 • Skardinių atidarytuvas vienas geriausių iš matytų MT. Veikia gerai ir patogiai. Tame pačiame įrankyje yra ir laidų nuimėjas , tačiau jo nauda netenka pasinaudoti.
 • Išorėje esantys peiliai – firminis Leatherman ženklas. Pagrindinė geležtė, seruotas ašmuo, dildė, bei medžio pjūklas – gali būti pasiekiami neatlenkus įrankio ir naudojant tik vieną ranką.
  • Pagrindinis peilis yra labai tvirtas, patogios formos su gera pjaunamąja briauna. Įpjovos metale palengviną atlenkimą , fiksuojasi linerlock principu .
  • Seruotas ašmuo turi labai protingai padarytą priekinę dalį, to dėka galima užkišti peilį už drabužių, saugos diržų ir virvės nebijant įdurti. Patogumo dėlei, matoma geležtės dalis pažymėta trimis įpjovimais, kad nežiūrint į MT galima būtų rasti tinkama įrankį.
  • Dildė turi tris puses: sukryžmintos metalo įpjovos daugeliui darbų, ištisiniais pjūviais įgilinta briauna grioveliams padaryti, bei deimanto dulkėmis dengtas paviršius, tinkantis ašmenų galandinimui.
  • Medžio pjūklas yra dvigubos dantų eilės, labai švariai ir lygiai pjauna net kiečiausią medieną (su ypač minkšta medieną pasidaro sunku, nes kemšasi dantys).

Visi įrankiai išsitraukia lengvai, nesukibinėja su kitais ir labai patikimai užsirakina. Jokių aštrių kampų ant MT nesijaučia kerpant net ir storiausias vinis. Naudojantis peiliu lengva MT paimti stabiliai bei ilgiau padirbus nepavargsta rankos. Laikant rankose, jaučiasi įdėtas darbas gaminant bei projektuojant Wave.

Patį Wave MT įvardinčiau kaip labai striprų įrankį (Nusileidžia tik ypatingai sunkių MT kategorijai, tokių kaip Leatherman SuperTool300 bei Surge). Tekę labai žiauriai elgtis tiek su replėmis tiek su atsuktuvais. Iki lūžimo ribos pavyko (netyčia) privesti tik peilį. Su pačiu MT teko įkalinėti kuoliukus palapinei, atsukinėti labai užstigusius varžtus bei veržles – viską išgyveno su minimaliomis pasekmėmis.

Pats modelis yra dviejų spalvų: nerūdijančio plieno arba juodo oksido. Už juodintą versiją gali tekti sumokėti iki 40 Lt daugiau. Nešimo galimybių yra kelios. Komplekte būna arba su odiniu, arba su nailoniniu dėklu. Nailoniniai dėklai turi didelę problemą – greitai susidėvi velcro užsegimas. Papildomai galima įsigyti molle sistemai skirtą dėklą. Prie papildomų priedų galima būtų priskirti ir kišenės sagtį, nusegamą virvės žiedą, bei patį naudingiausią – 2D galvučių komplektą.

Reziumuojant: Leatherman Wave yra nuostabus įrankis, kasdieninis draugas bei pagalbininkas vietoje nenusėdintiems žmonėms. Ar tai būtų darbo įrankis, išgyvenimo komplekto dalis, dovana – šis MT niekados nepaves. Pati Leatherman kompanija šiuos žodžius paremia neribota garantija. Sulūžusį MT jie sutaisys nepriklausomai kas atsitiko, nereikia jokių pirkimo čekių ar garantinių lapų. Garantinio centro moto „Tu sulaužei, mes sutaisysim“.

Pliusai:

+ Puiki kokybė bei medžiagos;

+ Neribotas Garantinis aptarnavimas;

+ Universalumas, puikūs priedai;

+ Viena ranka pasiekiami peiliai.

Minusai:

– Prasta nailoninio dėklo kokybė.

Kaina:

320 Lt Stainless versija

345 Lt Juodo oksido versija

Sainter maza
Sainter
PMC Klaipėda
Lithuania

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

6 Comments

 1. Justas
  Friday August 3rd, 2012
  Reply

  Turejau “SOG B61” MT, kuris buvo ipatingai nepatogus, ir vietom nelogiskai pagamintas, po to kai praradau pastaraji, jau kelis metus naudojus Wave. Taip pat teko kalti, pjauti, lauzyti, bute keisti jungiklius ir gauti per nagus elektros, galiu patikinti irankiui – nieko ! :) Neisivaizduoju kito MT, kuri noreciau tureti.

 2. Diadia
  Friday August 3rd, 2012
  Reply

  Multi-tool = no tool :)

 3. petras
  Sunday August 5th, 2012
  Reply

  Nėra jis toks tobulas. To tvirtojo atsuktuvo kampą nulaužiau elementarų užkepusį varžtą sukdamas (aišku pasitrumpinau už lūžio ir naudoju toliau, tiek bėdos), peilio geležtės plienas galėtų būti ir geresnis (maniškis iš lygaus po truputį jau virsta “seruotu” – nuo elementaraus kasdieninio darbo). Kerpant kažką replėmis nepajusit diskomforto tiesioginėms spaudimo vietoms, tiesa. Bet nesunku labai skaudžiai susižnybti delną. Už tą kainą tikėjausi daugiau…
  Tą patį galima pasakyti apie keičiamus atsuktuviukų antgalius – ne kartą teko atlenkinėti atgal. Visa laimė, kad jie keičiami.

  That said – tai vistik yra nepamainomas kasdieninis įrankis, kurį gali turėti po ranka visada. Jei neįpirksiu charge TTi – šitą damušęs vėl imsiu kitą Wave.

  Komentatoriui aukščiau siūlyčiau išsitrinti galvą, ir patylėti, jei nėra bandęs nieko geriau už kinietišką šlamštą. Taip, pigūs multitoolai yra niekam tikę. Bet ne Leathermanai.

  • Uno
   Tuesday August 7th, 2012
   Reply

   Galingai

 4. Wednesday August 29th, 2012
  Reply

  Pirmiausia, Ačiū Sainter už straipsnį!
  Multi-tool’ai labai įdomi tema.

  Pirmasis mano MT buvo dar 2004 m. JAV pirktas Gerber Recoil. Didelių ieškojimų nedariau, tiesiog aptikau Wall Mart’e, kaina buvo palyginus nedidelė – apie 40 USD. Tačiau tenka konstatuoti faktą, kad Gerber prekės tikrai nėra tokios kokybiškos kaip Leatherman ar Victorinox. Tiek surinkimo prasme, patogumo ir kitais aspektais. Aišku, jų ir kaina mažesnė. Kiekvienas renkasi ne tik pagal kokybę, bet ir pagal kišenę.

  Turiu įprotį prieš perkant rimtesnį daiktą surinkti apie jį kuo daugiau info. Ir ne vien iš pardavėjo, labiau iš žmonių kurie naudojasi planuojamu pirkti daiktu.

  EDC (Every Day Carry) multi – tool’ą rinkausi gana ilgai. Forumų neskaičiau, labiau mėgstu peržiūrėti video “review” Youtube puslapyje. Paieškoje įvedu ieškomo daikto pavadinimą ir pridedu “review” pvz. “Leatherman Charge TTi review”. Video apžvalgų tikrai daug, tačiau reikia atsirinkti kurios yra kritinio (kiek įmanoma objektyvaus) pobūdžio. Labai daug subjektyvių video apžvalgų, maždaug “kad jau nusipirkau, tai dabar girsiu kiek įmanoma”.

  Pirmasis MT (po nusivylimo naudojantis Gerber Recoil), kurį nusprendžiau įsigyti buvo Victorinox daugiafunkcinis kišeninis peiliukas. Senai svajojau apie šveicarišką kišeninį peiliuką su didesniu funkcionalumu. Dirbu ofise, tad didesnis MT (pvz. Leatherman) nelabai tiko kasdieninėje veikloje. Neieškojau pačio pigiausio. Nusprendžiau pirkti mano galva geriausiai kainos ir funkcijų santykį atitinkantį peiliuką. Taip įsigijau “Victorinox Swiss Champ”. Pirkau “Rovana” žvejų parduotuvėje. Kaina apie 200 Lt. Prie peiliuko per eBay nusipirkau originalų odinį dėklą (vis dėlto kišenėje jį nešioti nėra labai patogu). Peiliukas pasitarnavo “N” kartų. Tenka pripažinti, kad dalį funkcijų naudoju itin retai arba visai nenaudoju, tačiau supratau, kad viskas priklauso nuo improvizacijos. Tenka ir pjaustyti, karpyti, pincetą naudojau erkės traukimui, atsuktuvą kompiuterio korpuso bei durų spynos ardymui. Odiniame dirže papildomą skylę irgi pramušiau pasinaudojęs “šveicarišku čempionu”. Trumpai drūtai, turint šveicarišką peiliuką prie savęs, kad ir kaip keistai nuskambės, svarbiausia NEPAMIRŠTI, kad turi puikų pagalbininką, kuris pagelbės įvairiose situacijose (MT turi “dirbti”). Žinoma, naudojant dažnai reikia fantazijos ir improvizacijos.

  Tačiau mano pažintis su MT tuo nesibaigia. Supratau, kad MT neatsiejamas įrankis ne tik eilinės dienos bėgyje, bet ir aktyviame laisvalaikyje (pvz. airsoft’e). Taip pradėjau dairytis didesnio kalibro MT. Vėlgi, pagrindinis pagalbininkas išsirenkant buvo apžvalgos Youtube. Rinkausi iš dviejų gamintojų Victorinox (Swiss Tool) ir Leatherman (Charge TTi,brangesnis Wave analogas). Po užsitęsusių paieškų nusprendžiau įgyti Leatherman Charge TTi. Svarbu žinoti, kad MT nėra tokio pat patvarumo, kaip įprastos replės, vyresniems skaitytojams geriau žinomos “plostkių” pavadinimu. Tuo įsitikinau jau pirmoje rimtesnėje užduotyje bandant sulenkti – susukti storesnės geležinės vielos gabalą. Charge TTi (tiek ir Wave modelio) replės plonesnės, preciziškos, su rimčiausiais uždaviniais, ypač lankstant, susitvarko sunkiau. Tad prieš naudodami MT įvertinkit įrankio galimybes. Aš reples sulanksčiau t.y. išsikraipė replių galvutės – suspaudus reples abi dalys žiūri į skirtingas puses (įdomu ar gamintojo garantija padengtų šį defektą). Tačiau airsoft’o mūšio lauke gelbsti dažnai – nuo ginklo remonto ir konservos atidarymo miške. Šiek tiek nusvyliau dėklu. Nailoninis dėklas tikrai nepatogus, tiesiog tabaluoja ant diržo. Vėl išgelbėjo eBay – radau originalų odinį dėkla, kuris tvirtai prisitvirtina prie diržo. Tiesa pasakius, net nejaučiu, kad su savimi nešioju MT (patogiau nei Victorinox Swiss Champ dėklas!). Charge dažniausiai lydi mane kelionėse, savaitgalio išvykose. Tiesa pasakius, jei po darbo dienos ofise tenka kur nors išvykti, Swiss Champ’ą pakeičia Charge’as.

  Tačiau ir tuo mano pažintis su MT nesibaigia. Įsitikinau, kad su dalimi sunkių užduočių Charge’as tikrai nesusitvarko, arba tiesiog nenoriu “privesti” įrankio prie lūžimo ribos pvz. , darbuose sodyboje. Vis dėlto Leatherman Charge TTi yra “middle duty” multi-tool’as. Tad sunkesniems darbams įsigijau tikrą “darbinį arkliuką” “Victorinox SwissTool”. Šis MT priskiriamas prie “heavy duty” MT. Gal nėra taip lengvai prieinami pagrindiniai įrankiai (peilis, pjūklas), kaip Charge TTi, tačiau susidoroja su visomis užduotimis, kurios Charge būtų per sunkio. Deja, odini dėklas irgi nuvylė – pakankamai laisvas ant diržo. Įtariu vėl bus reikalinga eBay.

  Apibendrinant, kasdieniniam nešiojimui mieste (jei nedirbate sunkių darbų) pilnai pakanka turėti šveicarišką kišeninį peiliuką su keletu papildomų funkcijų (ir žinoma pagal piniginės storį).
  Jei ieškote “middle duty” multi-tool’o su geru funkcionalumu, kokybe, geru garantiniu aptarnavimu ir priimtina kaina siūlau Victorinos Swiss Tool Spirit, Leatherman Wave arba šiek tiek brangesnį analogą Leatherman Charge TTi.
  Na, o jei planuojate MT naudoti sunkiuose darbuose, kada reikės tikrai didelį patvarumą turinčio MT, siūlyčiau naudoti Victorinox Swiss Tool.

  Tikiuosi mano patirtis padės išsirinkti tinkamą!
  Sėkmės!

Leave a Reply