(Lithuanian) Guarder Force Recon Tactical Vest apžvalga


Sveiki draugai!

Šiandien apžvelgsiu nuo 2007m turimą, airsoftas.lt įsigytą, Guarder pagamintą, Force Recon Tactical Vest liemenę. Štai ką apie ją sako pardavėjas:

Quick Release Sistemos dizainas
Reguliuojama juosmens ir pečių sistema
1 skyrius rezervuarui gale, 2 pistoleto dėtuvių krepšiukai priekyje
6 krepšiukai M4 / M16
1 radijo krepšiukas, 1 admin krepšiukas
Modulinės kilpos gale
Balistinių užtaisai gali būti dedama į krepšiukus viduje priekyje ir gale
Gelbėjimo vilkties rankenėlę (priekyje ir gale)
Prieki ir Gale Putų paminkštinimo Plokštės, Pečių paminkštinimas.

O štai taip ši liemenė atrodo po 4 intensyvaus dėvėjimo metų:

Kaip matote, nelabai kas ir pasikeitė – išskyrus tai, jog be vidinio šarvo liemenė šiek tiek apsmuko ir ant jos prikabinau daugiau įrangos. Neiširo siūlės, nenukaro siūlai, nesuplyšo, nenusidraskė ir nenusidėvėjo. Bet pradėkime iš pradžių.

Medžiagos.

Liemenės korpusas pagaminta iš kokybiškos  CORDURA® 1000 medžiagos. Tai labai tvirtas audinys, ypač atsparus trinčiai ir dilimui. Matyt, geriausia, ką sau galime leisti šiuo metu. Vienintelis sąlyginis šios medžiagos minusas, kurį išsakau asmeniškai, tai jos kietumas. Liemenės Molle priedų varstymas per kilputes – pain in the ass.

Velcro ypač kokybiškas. Jei gerai pamenu, gaminio etiketėje buvo užsiminta apie 1000 ciklų atsparumą, reiškia, jog mažiausiai 1000 kartų atsegus ir užsegus lipočkes, jos vis dar atliks savo funkciją. Panašu į teisybę. Tikrai nemanau, jog būsiu šį ciklų limitą išnaudojęs, tačiau geri porą šimtų jau bus susidarę. Viskas veikia puikiai – kabliukai sveiki, plaušas nežymiai susivėlęs. Vienintelis labiau nukentėjęs plaušas yra liemenės vidinis diržas, kuris dėvint kankinamas diržo sagties. Išsilaisvinti iš šios liemenės po ilgo žaidimo yra nemenkas iššūkis – atplėšti šoninius velcro – kaip uošvienę nuo sofos.

Plastikinės sagtys tikrai kokybiškos – tvirta plastmasė, atspalvis atitaikytas (pigiose kopijose paprastai būna juodi ir visi vienodo dydžio), užsisega ankštai/tvirtai, teisingų dydžių. Vieno mūšio metu, šokdamas per plytų krūvą, kritau iš aukštai ant asfalto, šonu ant kurio kabo gertuvė dėklas (visu svoriu į plastikinę sagtį) – sagtis liko sveika, šiek tiek susibraižė.

Liemenės pamušalas – sintetinis tinklelis. Čia taip pat nieko blogo negaliu pasakyti. Šiek tiek apsmuko, išsipešiojo nuo užtrauktukų, tačiau visas sveikas. Dar tarnaus tiek pat.

Liemenės paralonas – paprastai jį rasite atsegę liemenę iš vidaus, skirtas apsaugoti šeiminko kūną nuo kieto vidinio šarvo. Maniškis vietomis susigulėjo, nugaros segmentas turi gerą horizontalų lūžį. Vis dar atlieka savo funkciją.

Metaliniai užsegimai – nežinau kaip juos pavadinti. Šponkės? Tebūnie. Juos velniškai sunku atsegti ir šiek tiek aprūdijo.

Konstrukcija.

Liemenę sudaro dvi pagrindinės elementų grupės, tai šarvo dėklai ir gyvas velnias diržų. Ir visas šis kolektyvas laikosi ant vieno ilgo metalinio troselio. Kaip ir normaliame daikte, reikalui esant (pvz. kai karys sužeistas ar skęstant, užsidegė liemenė ir tt.) ištraukus šį kabelį liemenė subyrą į aukščiau paminėtus elementus. Tai labai greitas būdas nusiimti liemenę.

Taigi, sistema atrodo taip: priekinio šarvo dėklo petnešos suveriamos per nugarinio šarvo dėklo antpečius ir pervėrus virvele per šiose petnešose įtaisytas metalines kilputes (skirtos keisti liemenės išmatavimams) užfiksuojamas perveriant minėtu trosu. Visi supratome. Šoniniai diržai suveriami per nugarinio šarvo dėklo šonines angas ir taip pat suveriami ant tos pačios virvelės ir užfiksuojama tuo pačiu metaliniu troseliu. Čia vėl visiems viskas aišku. Taip suveriami visi diržai – vidinis, pečių, šonų, ginklo pakabinimo diržas ir paslepiami bordačioke nugaros šarvo dėklo apačioje. Ten jie saugūs, kadangi bordačioko dangtelis ne tik prisegamas velcro bet ir užsegamas kieta šponke. Viską laikantis metalinis troselis išvedamas per antpečius ir petnešas ir tvirtinamas po vėliavos velcro su kilpa ant krutinės. Šis elementas vėlgi saugus, kadangi laikomas nemirtingo velcro. Taigi, jei jums ar kolegai reikia staigiai nulupti liemenę, užkišate dešinę ranką už liemenės ties krutine, atplėšiate velcro, tada paimate už kilpos, ir kaire ranka laikydamas už kairės (jo kairės) petnešos tempiate trosą žemyn. Liemenė subyra. Tai daug patogiau, nei bandyti ją pjaustyti ar karpyti žirklėmis ;)

Nenusegama vilkties kilpa yra ir ant nugaros, viršuje. Ramybės būsenoje ji prisegta prie liemenės vidinės pusės velcro., kad nestyrotų.

Abu šarvų dėklai ir šoniniai diržai su skydais padengti molle sistemos kilpomis. Priekinis ir nugarinis šarvų dėklai atsisega iš vidaus, čia tarp išorinio sluoksnio ir išimamo paralono galima įsidėti šarvą. Šarvas gerai prilaikomas velcro užsegimais. Aš šarvo neturiu, neturiu ir jo imitacijos (planuoju įsigyti tokį) tad liemenės formai palaikyti naudoju storus žurnalus. 2-3 tokie žurnalai savo storiu ir dydžiu labai gerai sutempia liemenę. Kadangi, liemenę kurį laiką naudojau be šiu įklotų, ji sukrito ir apsmuko ties nugara (nuo sunkaus prisegamo svorio). Dabar, su žurnalais, patogiau kabo ir molle elementai ir liemenė patogiau dėvima.

Tiesa, priekyje yra keistas diržas su plastikiniu, kurį galima išsitraukti iš po liemenės. Spėju, skirtas prisisegti nedidelį admino krepšelį.

Kad liemenė netabaluotų, ją suveržiame ne tik šoniniais diržais, bet ir atskiru vidiniu diržu po liemene. Diržas tamprus,  su patogiu plačiu velcro, tad tikrai nespaus. Ant visų diržų esančios kilpos (jų bene po 8-nias) leidžia prisitaikyti reikiamą liemenės dydį – ir milžinui ir nykštukui.

Vienas iš labai patogių šios liemenės elementų yra ginklo diržas. Diržas išvertas per pečius ir inkaruotas už nugaros kartu su visais diržais, tad visas ginklo svoris paskirstomas vienodai per liemenę. Diržo ilgis pilnai reguliuojamas ir nugaroje ir priekyje, tinka ir kairiarankiams ir dešiniarankiams. Diržas yra vieno taško ir ginklą pakabiname ant metalinės sagties. Sagtis su šmotu diržo gali būti atkabinama dviem plastikinėmis sagtimis – greitas nuėmimas. Taip prisegto ginklo nereikia laikyti rankose, užtenka prilaikyti viena ranka. Tačiau, taip pakabintą ginklą patogu nešioti kai veiksmo mažai – saugant objektą arba patruliuojant. Kai prasideda veiksmas aš ginklą nusisegu, kadangi prisisegus sunku šliaužti, lipti per langą, o jei sugalvosi nušokti iš kur aukščiau – įdūręs į žemę į prisegto ginklo buožę susilaužysi žandikaulį. Žodžiu, geras daiktas jei naudojamas protingai.

Elementai.

Visi liemenės elementai (dėklai) tvirtinami Molle sistema – varstant ant elementų esančius vertikalius darželius per horizontalias kilpeles ant liemenės, o pabaigoje šiuos dirželius prisegatn šponkėmis. Tai pirštų negailintis užsiėmimas. Ypač sunku suverti į paskutinę, prie skydo krašto, ant liemenės esančią kilpą – juosta prisiūta į vidų užlenkus.

Su liemene gavau admino dėklą. Dėklas visas padengtas velcro. Daug velcro, labai daug, skirtas antsiuvams prisisegti. Šis dėklas savo pasiuvimu primena voką. Viršuje dangtelis, kraštuose susiūti priekis ir ir nugara, žodžiu – siaurokas. Nors viduje ir padarytos kilputės žaisliukams, tačiau jame viskas išsibarsto ir nukrenta į dugną. Iš šio dėklo visiškai nepatogu traukti daiktus su pirštine, sunku palaikyti tvarką viduje, o daugiau pridėjus, jis atvimpa nuo krutinės. Manyčiau, jog patogus jis būtų trumpesniems žaidimams ir kitokioms liemenėms. Aš naudoju tokį, labai patogų ir talpų admino dėklą:

Pistoleto dėklai gauti su liemenė kokybiški. Gal šiek tiek galėtų būti gilesni, kad apkaba giliau sukristų. Mačiau, jog kai kas įsigudrina čia susidėti M203 šovinius.

Dėtuvių dėklai nėra labai patogūs. Nors pardavėjas teigia jog į šiuos dėklus turėčiau sukišti po dvi apkabas, tą padaryti pakankamai sunku – suveržimo guma labai netampri, nors korpuso medžiagos ir pakaktų. Jei tai metalinės dėtuvės, tai traukiant vieną išsitraukia ir antra, jei tai MAG dėtuvės, monolito plastiko, tuomet šiek tiek patogiau. Pradžioje, kol dėklai buvo nauji, dėtuves laikant padavimo anga į apačią, ištraukiant tiesiog numaudavau išorinį metalinį korpusą. Teko priprasti dėtuves laikyti padavimo anga į viršų. tai nėra nepatogu, kadangi galima matyti kurios iš dėtuvių pilnos, o kurios jau tuščios. Asmeniškai rekomenduoju liemenę papildyti tokio tipo dėtuvių dėklais:

Su liemene dar gavau gertuvę su dėklu jai. Gertuvė labai kokybiška ir tvirta o dėklas modifikuojamas – galima uždaryti pilnai arba užsegti tik diržu.

Racijos dėklas gilus. Išorė paminkštinta ir šiek tiek apsaugo ryšio priemonę nuo sutrenkimų.

Prie liemenės pasigedau mediko dėklo. Tikrai labai labai reikalingas dėklas, kuris vienu metu buvo deficitinis. Tad teko nusipirkti tokį atskirai.

Komentaras.

Tai labai patogi liemenė. Sukurta dėvėti ir būti praktiška. Kadangi, kol kas tai yra vienintelė mano liemenė, ja dėviu per kiekvieną žaidimą, jau 5 metai. Esu matęs liemenių, kurios po sezono subyra, ar atrodo daug prasčiau nei ši po 5-kerių.

Šia liemene su atsigulęs ant cigaretės, bėgdamas užsikabinęs už  durų rankenos, šliaužęs ir trauktas asfaltu, griuvęs ant sagčių, peršlapęs šimtus kartų… grįžtu namo, nuplaunu su šlanga ir ji kaip nauja.

Be šios liemenės galiu parekomenduoti (atsiliepimai tik geriausi) kito gamintojo (uktactical.com) dar kelias (pigias ir geras) liemenes, aktyviai naudojamas S8 PMC OP :

Epilogas.

Taigi, įvertinimas bus 9. Atimu vieną balą už nepatogius dėtuvių dėklus. Galėčiau atimti dar vieną už kvailą admino dėklą, tačiau tai veikiau poreikio klausimas ir tai daryti būtų subjektyvu. Galėčiau parašyti ir +20 už kokybiškas medžiagas, pasiuvimą ir ilgaamžiškumą, bet tokio balo mes neturime :) Nors kaina ir kandžiojasi, didžiosios dalies šių pinigų liemenė verta. Jei ginklui išleidus 1000Lt be skausmo jį naudosite metus ar porą, tai liemenei išleidus 900Lt ją ramiai naudosite mažiausiai 5 metus. Jei gims sūnus, paliksite ją jo karjeros pradžiai :)

Pagarbiai,

Uno

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

5 Comments

  1. linas
    Wednesday December 7th, 2011
    Reply

    tikriausiai visu guarder gaminiu velcro labai tvirtai sukimba :), nes mano guarder kuprines 1 skyrius uzsektas velcro tai, kol atplesiau maniau suplesysiu siules :D.
    P.S.: labai gera apzvalga daugiau tokiu :)

    • Uno
      Wednesday December 7th, 2011
      Reply

      Ačiū Linai,
      apžvalgų bus ;)

  2. Wednesday September 18th, 2013
    Reply

    UNO kiek nešiesi lėmenėje dėtuvių? Ar žinojai, kad paprastai PMC gali turėti tik 4 dėtuves, o tas kuris jiems vadovauja pistoleta su 3 dėtuvėm. Kokia tavo nuomonė?

    • S8PMC
      Wednesday September 18th, 2013
      Reply

      Sveikas Chesty, ačiū tau už neblogą klausimą.
      Tai nėra pirmas kartas, kai man yra užduodamas šis klausimas apie dėtuvių kiekį, kurį turėtume naudoti, jei „rekonstruojame“ PMC. Ar gali pasidalinti šaltiniu, kuris sako, jog „PMC gali turėti tik 4 dėtuves, o tas kuris jiems vadovauja pistoleta su 3 dėtuvėm“. Tikiuosi, tai ne nuogirdos.

      Pirmiausia, noriu tave supažindinti su ICOC (the International Code of Conduct for Private Security Service Providers). Šiuo metu tai baigiamas ruošti PMC arba PMO kontroliavimo mechanizmas, kurį ruošia tarptautinis vyriausybių konsorciumas, pilietinės visuomenės organizacijos, ir šiuo metu jau jį pasirašiusių 592 privačių saugumo kompanijų. Tai nėra aktyvus reglamentas, tačiau jo jau yra pagal nutylėjimą laikomasi.
      Šio dokumento G skyriaus 6. punkte Management of Weapons apie apie amunicijos kiekį užduoties / veikimo vietos atveju nekalbama.

      Kodėl? Todėl, jog tai nors ir tarptautinio konsorciumo paruoštas dokumentas, jis negali būti viršesnis už konkrečioje valstybėje veikiančius ginklų kontrolės įstatymus, o kitu atveju, jei valstybė nėra pasirašiusi šio reglamento, jis aplamai negali būti taikomas.

      Kad būtų ramiau, aš paklausiau vieno pažįstamo privačios apsaugos kompanijos darbuotojo, apie šį mitą (jis jau kuris laikas dirba Afganistane). Siūlau perskaityti labai įdėmiai, kad nekiltų interpretacijų:

      Hello Povilas,
      The amount of ammunition carried or allow to carry is dependent on the laws, contracts or company policy. My weapons are registered with the Afghanistan Ministry of Interior and the basic load out is 4 magazines. Within the contract is provisions to purchase ammunition at a fixed cost from the government.
      That being said, I carry 8 magazine of 30 rounds (1 on gun and 7 in my vest). The company I work for has no policy of ammunition restrictions, but uses fiscal restraint as a means of limiting ammunition (not intentionally).
      I sourced additional ammunition and magazines and the company has no issues with this.
      I hope this answers some of your questions or concerns.
      Cheers

      Dabar, jei kalbėtume apie mano dėtuves ir konkrečiai apie airsoftą.
      Aš nešioju 8 dėtuvės liemenėje, nuo senų laikų visos jos yra low cap. Labai retai užduoties metu išnaudoju daugiau nei 5. Kaip mano bičiulis Welsaidas yra pasakęs, „…jei trys dėtuvės nepadėjo, gal ne tame problema“.
      Jei vadovautis logika, jog turime ir naudojamos amunicijos kiekį maksimaliai priartinti prie rekonstruojamo padalinio ar organizacijos, tai ir dėtuvės turėtume naudoti realcap. Deja, aisofto šrato ir kulkos lyginti negalime, dėl AEG greitošaudos, šūvio nuotolio ir sviedinio efektyvumo. Todėl, jei viską traktuosime airsofto masteliais, panašus efektyvumas galimas tik ištratinus, mano manymu, 2-3 bbs. Todėl vietoj 30 dėtuvės, visiškai pateisinamos 65 ar 120 šratų dėtuvės. Taip pat ir vietoje galimų 4 dėtuvių – 8.

      Tikiuosi atsakiau į tavo klausimą.
      Sėkmės.

      • Wednesday September 18th, 2013
        Reply

        Dabar viskas aiškiau. Daugiau nebeskaitysiu komentarų YouTube’je :D Turėsiu omenyje, kad galima turėti kiek tik gali panešti dėtuvių ir toliau didinsiu savo žinias ir tobulinsiu ekipuotę :) Ačiū.

Leave a Reply