(Lithuanian) EMERSON kelių ir alkūnių apsaugos apžvalga

Sveiki draugai,

prieš apvalius metus buvau įsigijęs XTak antkelius. Mokėjau iki šimto litų tačiau pardavėjas atsiuntė ne tos spalvos, tad juos greitai pardaviau. Po pusmečio naujojo savininko atsiliepimai buvo labai neblogi – antkeliai patogesnis nei mums įprasti P&J antkeliai (pastaruosius jau kelis metus turiu ir aš).

Esu kelis kartus paklaustas  skaitytojų parašyti apžvalgą apie „novatoriškus“ XTak ar Emerson antkelius. Tuomet šiuos 2012 metus ir pradėsim neilga apžvalga.

XTak antkelių negavau… keliose patikrintose parduotuvėse jų neturėjo. Tačiau, man pagelbėjo AirsoftPark.com ir atsiuntė alternatyvias, panašios kainos kelių bei alkūnių apsaugas – Emerson (bent jau etiketė tą sako).

Komplektas atėjo puikios būklės, nuotraukoje matote kaip jis atrodo po bandymų.

Važiuojam:

 • Gamintojas: Emerson;
 • Kilmės šalis: Nežinome;
 • Pavadinimas: Tactical X Shape Knee&Elbow Protective Pads Set- BK;
 • Medžiaga: Nailonas, polimerai;
 • Matmenys: ankelis – 19.5cm(ilgis) x 16cm(plotis); alkūnių apsaugos – 16cm (ilgis) x 14cm (plotis);
 • Svoris: 520g
 • Spalva: juoda;
 • Kaina:  31$ su siuntimu iš AirsoftPark.com.

Taigi, pirmas įspūdis neblogas. Antkeliai lengvi, o alkūnių apsaugos atrodo miniatiūrinės ir lengvos kaip pūkas.  Pasiuvimo kokybė gera, keli kyšantys siūlių mazgai bendro vaizdo negadina. Išorės medžiaga sintetinė, slidoka, šiek tiek blizgi, atrodo tvirtai.

Antkelių apsauginis plastikas panašus į P&J, gal šiek tiek kietesnis… Tačiau per X susiaurėjimą to nesijaučia, kadangi lankstumas geras.  Užkliuvo plastiko  blizgumas – vietomis jis specialiai pašiauštas, vietomis lygus blizgus.

Apsauginis įklotas ( :) ) antkelių ir alkūnių apsaugų viduje toks pats kaip ir kituose antkeliuose, kaip ir šalmuose. – ta pati korėta pilka medžiaga, kuri nuo kūno šilumos iš minkštėja, o esant vėsiam orui yra kietoka ir formas atgauna lėtai.

Taigi, komandos padedamas atlikau šio komplekto test drive. Nuotraukose matote, jog įrangos negailėjome – kliuvo ir purvo, ir betono, ir asfalto, ir stiklo. Viename žaidime komplektą drožė kolega, kitame aš pats. Įspūdžiai prieštaringi.
Kolegai nepatiko antkeliai, bet labai patiko alkūnių apsaugos, o man – atvirkščiai, patiko antkeliai, alkūnių apsaugos nebuvo patogios.
Pagrindiniu antkelių minusu, kolega nurodė jų triukšmingumą, kai ropojo ar šliaužė asfaltu. Matyt, tai dėl plastiko kietumo, bei to, jog prie pagrindo šie antkeliai tvirtinasi kitaip nei P&J antkeliai – centrinėje dalyje sudarydami arką.  Antras minusas buvo  – šie antkeliai smunka! Alkūnės – zjbs! Lengvos patogios ir minkštos. Gerai laikosi savo vietoje, nereikia suveržti, ištiesus rankas apsaugos netrukdo.
Kai antkelius testavau aš, iš tiesų pastebėjau jog ropojant asfaltu jie groja gan garsiai. Senieji mano antkeliai panašioje situacijoje elgiasi dusliau… Bet tai man neužkliuvo. Buvo svarbu kaip laikosi ant kojos ir ar nevaržo judesių.
Nuo kelių man nesmuko – esu išmokęs užsidėti antkelius sau patogiu būdų taip, kad jie nesmuktų ir tas suveikia su visais antkeliais. Tiesa, diržai yra geru centimetru siauresni nei kitų matytų antkelių ir tamposi šiek tiek mažiau. Tai nėra labai dielis minusas, nes pats antkelis yra mažas, tai ir diržas jo siauresnis, bet žinoma, visada patogiau kai diržai platūs.
Velcro ant šių antkelių yra vidutiniškos kokybės. Tai ne tie snargliai, kuriuos gautumėte pas siuvėjas, bet ir ne tie monstrai kuriuos rasite ant Guarder liemenių.
Didžiausiais antkelių minusais laikau du dalykus. Pirmas ir pats blogiausias, kai dėl lengvo liufto antkelis juda aukštyn žemyn kai keiti stovėjimo pozą, ir sušiktas antkelis ima pešti kojų plaukus nuo kelių! Kai kam tai gali atrodyti pakankamai juokinga, tačiau žinau jog yra ir daugiau tokių plauko brolių… Antrasis minusas duodamas antkeliui tada, kai  šonuose esančios stačiakampės diržų kilpos susisuka horizontaliai ir ima ėsti kelio šoną. Tada imi simboliškai jį pastatai į vietą – vertikaliai, ištiesini diržus, bet tai tik penkioms minutėms.
Galiu apsakyti, jog šie antkeliai šių problemų nesukelia. Pirma, dėl savo išgaubtos formos antkelis nesiliečia prie kojos, ar bent jau ne taip stipriai kai keiti pozas. Antra, šie antkeliai neturi stačiakampių diržų kilpų. Diržas prisiųstas prie korpuso, o kitame jo gale yra sagtis su kilpa, kuri maunasi ant šponkės – grybuko. Turiu paminėti, jog toks užsegimas labai patogus ir praktiškas žiemą, kai dėl sniego velcro nebelimpa. Tuomet antkelį susireguliavus iš anksto, nusiimti ar užsidėti galima atsegant šių kilpų pagalba. Galiu pasakyti jog tai labai patogu, ypač kai patogiai susireguliuoji antkelius ir kas kart nereikia daryti pritapimų tikrinant kaip jie laikosi.

Atkreipiu dėmesį, kadangi antkelis yra mažesnis nei kiti modeliai, jo diržai yra arčiau vienas kito, tad tupint remiasi vienas į kitą kelio vidinėje dalyje.

Vienintelė skaudi vieta, kuriai sugedus būtų kapėc, yra diržo kilpos šponkė ant apsaugos korpuso. Jai ištrūkus – daiktas taptų nebenaudojamas. Tiesa, apčiuopiau, jog ši šponkė korpuse įtvirtinta į kažkokią lanksčią plastiko plokštelę, einančią per visą apsaugą. Tai šiek tiek nuramina.

Nesu tikras alkūnių apsaugų reikalingumu, gal dėl to jos man pasirodė nepatogios. Dėvint šias apsaugas norėjosi laikyti rankas gaidelio sparnelių pozoje – tarsi bijočiau jomis užkliūti pats save. Gal nesu pripratęs… Rankų jos neveržė, laikėsi vietoje gerai, tačiau, man jos nepatiko.

Tiesa, mes turime vieną aprangos kodą, kur pilnos alkūnių ir kelių apsaugos rekomenduotinos, tačiau tai išskirtinai susiję su pastatais. Dar paskirtį joms rastų musų MG boy, kadangi per pastarąjį žaidimą gerą laiko tarpą gynė bunkerio stogą ir visą laiką jam teko atsišaudyti gulint. Arba medikas, kuris šias apsaugas ir testavo, ropodamas nuo sužeistojo iki sužeistojo. Žodžiu, nors PMC ant žemės ir gulasi retai, tačiau tam tikrai specializacijai jos ir reikalingos.

Apibendrinimui.

Komplektas nėra brangus. Už panašią kainą mūsuose gausite tik antkelius. O čia dar ir alkūnių apsaugos, jei jas žadate panaudoti. Antkeliai medžiagos nėra aukščiausios kokybės, tai diktuoja jų kaina, bet tiek kiek mes juos draskėme, jie atlaikė. Manau laikys ir ilgiau,  daug ilgiau. Jei esate CQB apgriautuose pastatuose mėgėjas ar dažnai susiduriate su aukščiau mano paminėtomis problemomis ir jos jus erzina, tada rekomenduoju antkelius pakeisti į šiuos + alkūnių apsaugos.

Gal į rankas paklius kito gamintojo X tipe antkeliai, tad objektyviai palyginsime medžiagas.

Pagarbiai,

Uno

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

7 Comments

 1. Tuesday January 10th, 2012
  Reply

  Aciu Uno. Seniai laukiau sio Review. :) Tai koks tavo galutinis verdiktas? Vertas demesio gaminys ar vis del to yra rinkoje ir geresniu kelu apsaugu? ;)

  • Uno
   Tuesday January 10th, 2012
   Reply

   Duosiu pasimatuoti ir išbandyti – galėsi tu skelbti verdiktą ;)

 2. Wednesday January 11th, 2012
  Reply

  Naudoju siuos Xsus Hatch gamybos mazdaug metus. Kolkas geriausi ka esu naudojas. Esu patenkintas nors turiu ir kinu kopija.

  Hatch

  pliusai:
  Gerai laikosi an kojos del specialios neslystancios medziagos
  Neperslampa
  Tvirti uzsegimai

  minusai:
  Labai kieta plastmase praktiskai nesilanksto

  Kinas

  pliusai:
  Minksta plastmase patogiai lankstosi(kas ir turetu buti)
  Kokybiskai padaryti

  minusai:
  Nera neslystancios medziagos(aisku galima prisisiuti)
  Perslampa

  jei neklystu dar turiu pora originaliu komplektu Hatch Xtak TAN spalvos

  tiek is mano puses jei kam butu klausimu daugiau rasykite i PM

  • Uno
   Wednesday January 11th, 2012
   Reply

   Spėju, pas mus Hatch kopija, bo viduje medžiaga – tinklelis. Jei gerai pamenu, ten būna tokia sintetinė, minkšta, papūsta medžiaga, kaip ant originalių USMC antkelių.

   • Wednesday January 11th, 2012
    Reply

    manau esi teisus. nors tavo kopija nepanasi i kinu kopija kuri yra pas mane

 3. Marius
  Wednesday January 11th, 2012
  Reply

  Bet airsoft park visai afigieline, daro kopijas, vadina savo prekiniais zenklais, o Hatch logo irgi palieka :)

  • Uno
   Wednesday January 11th, 2012
   Reply

   Aš jų neklausiau, bet taip supratau, jog jie patys negamina. Perparduoda.
   Bet taip, tik parašęs straipsnį atkreipiau dėmesį į Hatch + Emerson :)))

Leave a Reply