(Lithuanian) Žibintuvėlis – ką reikia žinoti renkantis

Light of life
http://everyday-carry.com/

Patarimais apie žibintuvėlius dalinasi kompanijos ginklininkas ir mechanikas – Sainter.

~

Šiandien noriu pasidalinti savo patirtimi apie šviesą. Ne saulę danguje, o tą, kuri telpa į kišenę. Ką nešioti ir kam tai daryti yra du vienodai svarbūs klausimai. Pradėkime – kodėl?

Kiekvieno EDC (Every Day Carry) mėgėjo pašonėje rasi du įrankius, jei ne daugiau. Tai peilis bei žibintuvėlis. Peiliai yra visiškai atskiros temos reikalaujantis pokalbis, todėl apie juos neišsiplėsim.

Niekam žibintuvėlio neprireikia tol, kol jis netampa būtinas. Nesvarbu, ar kažkas laša iš automobilio ir nori pamatyti kas, neveikia šviesa rūsyje ar reikia patikėti savo gyvybę šiam įrankiui. Taigi turime tris paskirtis. :

  1. Kiekvienos dienos. Kai tikrai žinai, kad teks pasišviesti darbo vietą ar kelionės kelią, gali pasiruošti. Pasiimti papildomas baterijas (netoks aktualus tampa žibintuvėlio taupumas), turėti atsarginių variantų (nesvarbus ir patikimumas). Tada atsiranda niša pigiems, ant galvos dedamiems ar rankose laikomiems žibintuvėliams. Ir tenka pripažinti, ne visada pats geriausias sprendimas yra pats brangiausias įrankis. Šiai dienai, 3W reguliuojamo galingumo žibintuvėlis kainuoja tik nuo 20-30 Lt, o naudojamos AA ar AAA baterijos guli beveik kiekvieno stalčiuje. Šiek tiek daugiau pinigų skyrus (80 Lt) galima surasti ir ypač galingų sprendimų. 5 W LED žibintuvėliai su keičiamo fokusavimo taško galimybe, ir vis dar nereikia paaukoti patogių naudojimui baterijų.

  2. Netikėtai prireikus. Turėti visada prie savęs ir reikalui esant panaudoti, pirmoje skiltyje minėti žibintuvėliai netinka. Kodėl? Dydis, patikimumas bei aplinkybės. Pigesni flashlight’ai dažniausiai būna dideli ir nešioti nepatogūs, o naudojimui patogios AA ar AAA baterijos išplečia išmatavimus labai greitai. Brangesni (pradedant nuo 150 lt) modeliai, šių baterijų naudoja žymiai mažiau (kartais netgi tik vieną), tačiau nukenčia švietimo galingumas bei laikas. Kita galimybė – brangesni tačiau kompaktiškesni ličio akumuliatoriai. Naudojant šį sprendimą galima turėti labai mažą ir galingą šviesos šaltinį, visada po ranka (tik reikia būti pasiruošus sumokėti 40-60 Lt vien už akumuliatorių). Patikimumas – antra priežastis sumokėti papildomai. Jeigu nesiruoši naudotis pirmojo žibintuvėlio, tikrai neturėsi ir antrojo. Aplinkybės: temperatūra, drėgnumas bei fizinis poveikis. Su drėgnumu susitvarko kai kurie ir iš pigesnių žibintuvėlių, tačiau fizinė apkrova ne kiekvienam įkandama. Ar reikia, kad šviesos turėtum, kad ir kas nutiktų, teks spręsti pačiam, nes pinigai taip pat keliaus iš pastarojo kišenės. Temperatūra – turi vienareikšmį sprendimą. Kokybiški ličio akumuliatoriai. Kad ir kaip džiaugiesi išleidęs 5 Lt komplektui AA baterijų, džiaugsmas iškarto surūgs klaidžiojant tamsoje su vos matoma šviesele.

  3. Kai tenka patikėti viską. Ginklo (tiek matomos šviesos, tiek IR), gebėjimo bei išgyvenimo rinkinių žibintuvėliai negali turėti kompromisų. Nedvejotinas patikimumas,kuo įmanoma ilgesnis baterijų darbas ir mažesnį svoris bei dydis. Kiekvienas iš šių poreikių prideda vertės ir aišku – kainos (kuri prasideda nuo 400-800 Lt). Deja, čia praktikos turiu mažiausiai, o teorijos iš tuščio į kiaurą pilstyti tiesiog nenoriu.

Kai aišku kam, galim pakalbėti ką. Pasidalinsiu galimybėmis kurias naudoju pats ar esu bandęs.

Pigūs:

Vienos AAA baterijos, keičiamo fokusavimo. Galios užtenka tik kaip atsarginiui ar prie raktų kabinamam žibintuvėliui. Labai dažnai užsikerta ir neįsijungia (padaužius į sieną atsigauna). Vandens atsparumo – jokio. Naudoju, kaip ir minėjau, atsarginiam pašvietimui. Ištraukiu labai retai. Su šia užduotimi susitvarko šauniai. Kaina 20 Lt.

Prisukamas žibintuvėlis. Didžiausias jo privalumas – niekada nesibaigs baterijos, taigi labai tinka ypač retam naudojimui, arba išgyvenimo rinkiniams. Dažnai turi papildomas galimybes pakrauti telefoną, įmontuotą radiją. Priklausomai kur pirksi, gali kainuoti apie 30-50 lt.

Galingi 3-5 W ir galingesni pigūs kinietiški žibintuvėliai. Kaip už kainą, turi labai geras galimybes. Dažniausi jų trūkumai: labai menki galingumo pasirinkimai (arba jokių), prastas vandens atsparumas, nepatikimumas, dideli gabaritaii. Pagal taisyklę viename gaminyje bus bent jau dvi išvardintos ydos. Labai pigiuose ir daugiau. Kaina nuo 60 Lt.

Internete galima rasti ir labai artimų kokybiškiem žibintuvėliams gaminių. Kartais jų kainos būna dvigubai mažesnės, o galimybėmis nusileidžia nežymiai. Modelių ir gamintojų įvairovė tokia, kad bandyti aprašyti būtų sudėtinga. Tiesiog verta prisiminti – gauni tai, už ką moki. O plačiuose interneto aruoduose galima rasti nuomone žmonių kurie naudojasi jūsų nužiūrėtais žibintuvėliais jau kuris laikas, bei galės pasakyti vieną ar kitą žodį.

Įdomiausias pokalbis prasideda apie patikimus ir, kai kurių nuomone, pernelyg brangius, šviesos šaltinius. Ar verta dėl vieno žingsnio tobulybės link sumokėti dar plius tiek pat, kiek verta, rodos smulkmenomis besiskirianti, pigesnė galimybė? Spęsti Jums. Aš tegaliu suteikti informaciją, ką už tokio dydžio priemoką gausit. Bet apie tai sekančiuose straipsniuose, kurie ne už kalnų. Aptarsim ne vieną įrenginį, kurių kainos šoktelį virš 200 Lt.

Ačiū

Sainter maza
Sainter
PMC Klaipėda
Lithuania

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

Be First to Comment

Leave a Reply