(Lithuanian) BETA project PMAG apžvalga

Sveiki visi, atkeliavo dar vienas siuntinukas iš už jūrų marių, tad skubu su jumis pasidalinti savo įspūdžiais apie jį. Apie tai, kaip jam sekėsi keliauti ir kiek tai užtruko parašysiu vėliau – „Siuntu lenktynėse”, o dabar pabandysiu aprašyti tūrinį. Taigi, įsitaisykit patogiai ir pasiruoškite pasakai apie BETA project PMAG dėtuves.

Pakuotė:

Pradėsiu nuo pakuotės, nes tai pirma, ką pastebi atidaręs siuntą. Iš išorės lyg ir nieko ypatingo. Paprasta gofruoto kartono dėžutė su labai stilingais užrašais ir visa reikalinga informacija, tokia kaip: dėtuvių kiekis pakuotėje, gaminio spalva, talpa ir medžiaga. Tarp kita ko, dėžutė buvo užplombuota su holografiniu lipduku. Na, o vidinis įpakavimas labai maloniai nustebino. Atidarius dėžutę, matome penkias gražiai, viena šalia kitos suguldytas mechanas, įdėtas į atskirą celofaninį mašiuką. Tokios prabangos tikėjausi labiau iš Magpull ar kitokio garsaus Brand’o. Žodžiu – patiko…

Techniniai duomenys:

Talpa – 75 šrat.

Kaina ~ 50 $

Svoris – 110 gr.

Kiekis komplekte – 5 vnt.

Puikiai maitina (feeding) – G&P MOE; JG G36 + battleaxe Magwell; SRC (šis sąrašas bus nuolat atnaujinamas, mūsų pastangom ir su jūsų pagalba)

Palyginimas:

Geriausiai daiktai yra apibūdinami palyginant juos su kitais tos pačios nišos atstovais. Todėl nusprendžiau palyginti BETA project PMAG’ą su Magpull firmos seserimi.

Bendrais gabaritais jos yra praktiškai vienodos (aišku su slankmačiu ir liniuote nematavau). Sakau „praktiškai“ todėl, kad vienas skirtumas vis dėlto yra. Tai „galinė“ briauna. Ant BET’os ji šiek tiek trumpesnė, nei ant Magpull’e (žiūr. foto). Galvojau, kad dėl to dėtuvė labiau klibės ginklo lizde, tačiau to neatsitiko. Nesupraskit manęs klaidingai, tai visiškai nereiškia, kad dėtuvė visai nekliba. Šioks toks liuftas yra, bet jis toks nežymus, kaip ir naudojant Magpull dėtuvę. Dar vienas sunkiau pastebimas skirtumas yra tas, kad BETA PMAG turi kvadratinę (taip KVADRATINĘ) šratų padavimo shachtą. Negaliu pasakyti, kokią tai įtaką daro  dėtuvės funkcionalumui. Todėl, visų prašau, nesidrovėti ir savo spėliones pateikti komentaruose.

Ką mes dar matome? Ogi tai, kad korpuso dalis, kurioje sumontuota šratų fiksavimo spyruoklė (ta, kuri neleidžia jums visus aplinkui apipilti BB’sais) BET’oje yra trumpesnė. Pabandęs ją pastumdyti, ypatingo skirtumo nepastebėjau. Pasiprėšinimas atrodo vienodas. Taigi, fiksuoja jos vienodai gerai.

Išorėje skirtumų nedaug, tačiau jų vis dėlto yrą. Pirmas ir labiausiai matomas – BETA PMAG turi šovinių imitaciją korpuso šone (ir netgi „š0vinių padavimo spyruoklės” imitaciją). Antras, gerai matomas skirtumas, yra vaflių skaičius ant korpuso. BETA turi tik 3 didelius segmentus, kai tuo tarpu Magpull turi 4 mažesnius. Aišku, tai nėra didelis skirtumas, tačiau jei užsimanysite įsigyti specialius „ anti praslydimo” lipdukus, tai bijau, kad jie šioms dėtuvėms netiksį. Originalios dėtuvės vaflių briaunos atrodo statesnės ir gilesnės, nei BETA, tačiau tai gan sunkiai pastebima. Trade Mark’ai skiriasi tik iš dalies. Visur prirašyta apie tą patį, bet skirtingais būdais/šriftais (Magpull, PTS, PMAG, Logo ir t.t.).

BETA pagaminta iš ABS plastiko. Bandžiau pajusti skirtumą tarp dvejų dėtuvių, tačiau sekėsi man sunkiai. Aišku jaučiasi, kad BETA klono korpusas yra šiek tiek plonesnis. O gal taip atrodo tik dėl to, kad Magpull dėtuvės visais 60 gramais sunkesnės už savo kloną. Manau, kad toks svorių skirtumas susidarė dėl unikalaus Magpull PMAG’o mechanizmo, kuris leidžia sumažinti dėtuvės talpą nuo 130 iki 30 šratų. Tai atliekama svirtelės pagalba, PMAG’o dugne (galite pamatyti ant foto).

Unikalios savybės:

Prie tokių, galėčiau priskirti tik du dalykus. Tai nuimamas dugnas. Iš pradžių pagalvojau, kad tai „Dust cover“, tačiau mano džiaugsmas išblėso, kai nepavyko jo uždėti ant dėtuvės viršaus. Na ir velniop jį, vistiek nesinaudočiau ta funkcija. :D Ant Magpull mechanos tas dugnas prisuktas su varžteliu ir nuimti jo neįmanoma (dėl aukščiau aprašyto talpos keitimo mechanizmo). Ir dar vienas įdomus dalykas, tai išpjovos (grioveliai) ant galinės briaunos. Taip suprantu, kad jos skirtos fiksacijai. Tačiau nelabai suprantu, ką ir kur galima fiksuoti griovelio, kuris randasi dėtuvės apačioje, pagalba. Nuotraukos jūsų pamąstymams…

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

4 Comments

 1. Giedrius
  Wednesday February 22nd, 2012
  Reply

  Apatinę dalį nuėmus turėti užsidėti MAGPUL dėtuvių ištraukėjai.

 2. Wednesday February 22nd, 2012
  Reply

  Gera mintis. Tačiau, man tada neaišku kodėl Magpull’o PMAG’as tokių išpjovų neturi (confused).

 3. Pacifistas
  Thursday February 23rd, 2012
  Reply

  ….ad BETA PMAG turi kvadratinę (taip KVADRATINĘ) šratų padavimo shachtą…
  Manau, viskas gana paprasta. Mažesnė užsiteršimo ir strigimo galimybė. Šratukas kontaktuoja su grioveliu tik keliuose taškuose, o ne plokštuma. Dideli tarpai patekusioms šiukšlėms išbyrėti, net jei tai ir į vidų dėtuvės.

  • Thursday February 23rd, 2012
   Reply

   Kitaip tariant – BETA žengė dar toliau ir ne tik “bukai” nukopijavo PMAG’a, bet ir patobulino jį.
   P.s. Ačiu Giedrui ir Pacifistui už jų nuomones. :)

Leave a Reply