(Lithuanian) Komanda ESKADRONAS

Sveiki Draugai,

šiandiena pristatau komandą ESKADRONAS. Pažįstami mes jau senai, kovėmės petys į petį jau ne kartą. Jei tektų rinktis priešininkus mūšiui, šitų tikrai nesirinkčiauu :) Esu sakęs, jog mūšio metu iškilusias problemas lengviausi spręsti ESKADRONO pagalba :)   Tai teisinga komanda su teisingu požiūriu į airsoftą. Gero skaitymo!

Už Lietuvą!

Pagarbiai, UNO

AIRSOFTO KOMANDOS LIETUVOJE

Komanda ESKADRONAS

Anketa Komandai

Pilnas Komandos pavadinimas:
Komandos pavadinimas – ESKADRONAS, 2009 m. įregistruota asociacija „Vilniaus karybos ir straikbolo klubas Saugi Sostinė“.
Komandos antsiuvas/logotipas/skiriamasis ženklas?
 • Komandos antsiuvas yra stilizuotas (pakeistas) vytis. Raitelis sėdintis ant šoliuojančio žirgo į priekį ištiesęs ranką, kurioje yra SOP (Specialiųjų operacijų pajėgų) ženklas – liepsnojantis kalavijas. Raitelis dėvi tarpukario (1918-1939) Lietuvos kariuomenės šalmą M16;
 • Komandos nariams ant kairiosios uniformos rankovės prisiūta Lietuvos vėlevėlė ir užrašas “Lietuva” arba “Lithuania” priklausomai nuo to, kokioje šalyje vyksta renginys. Ant dešiniosios uniformos rankovės nuo viršaus prisiuvami komandos nario gimtojo miesto (Klaipėda, Kretinga, Mažeikiai, Vilnius, Alytus), komandos antsiuvas ir YPK (Ypatingos paskirties kuopa) arba SGK (Sunkiosios ginkluotės kuopa) skiriamieji ženklai.
Registracijos miestas:
Vilnius
Įsikūrimo metai:
Komanda susibūrė 2006 m., o 2009 m. tapo oficialiu klubu.
2011 komandoje yra narių (sk):
18. Komanda nuolat plečiasi. Vieni aktyvūs ateina, kiti palieka komandą.
Komandos kontaktinis asmuo/atstovas/įdėjinis vadas:
Nuo pat komandos įsikūrimo komandos vadas yra Maidenas. Komandoje yra daug idėjiniu asmenybių, su tokia susibūrusia chebra galima daug ką nuveikti ;)
Komanda oficialus klubas? Taip / Ne.
Taip.
Šūkis:
Komanda turi natūraliai „gimusius“ šūkius. Visi šūkiai yra atsiradę renginių metu. Viename renginyje „ESKADRONAS“ nuskubėjo į jiems nurodytas koordinates (pozicijas), tačiau žaidimo organizatoriai atšaukė mus, kadangi dar nebuvo spėjęs įsitvirtinti priešas, taip natūraliai juokaudami ištarėme pirmąjį mūsų šūkį – „PER GREITO REAGAVIMO BŪRYS“. Antrasis „gimė“ kitame renginyje, kai „ESKADRONO“ vyrukai bandė įtvirtinti stovyklą ir pozicijas remdamiesi Lietuvos ir kitų vakarų šalių naudojamą taktiką. Gavome pastabą, kad kiti nenori žaisti „Lietuviško karo“, taip atsirado kitas mūsų šūkis – „MES ŽAIDŽIAME LIETUVIŠKĄ KARĄ“ . :)
Koks komandos naudojamos ekipuotės raštas?
Lietuvos kariuomenės naudojama uniforma. Tiksli ir profesionali LK SOP iki 2009 m. rekonstrukcija. Kol kas neplėtojame koncepcijos vydamiesi LK SOP po 2009 m.,, kadangi tai reikalauja papildomų didelių investicijų. O mūsų rekonstrukcija yra pilnai profesionali, jokių pakaitalų, viskas tik originali ekipuotė.
Kokia komandoje vyraujanti ginkluotė?
G 36 visi modeliai, UMP, MP5, M249, kiti, būtinai naudojami LK SOP.
Dėtuvės? Perėjote prie mechaninių?
Komandoje naudojamos tik mechaninės dėtuvės. Griežtai esame atsisakę vadinamųjų „bunkerinių“dėtuvių. Be abejonės, kulkosvaidininkai naudoja tai, kas ir pridera.
Kokio tipo liemenes naudojate (webingus, platecarrier, chestrigus)?
Originalios lietuviškos iškrovos liemenės.
Šalmai. Ar naudojate? Jūsų nuomonė apie jų reikalingumą:
Originalūs kevlariniai LK šalmai. Taip pat naudojame praktiškai niekuo nuo LK naudojamo nesiskiriantį Bundesvero (Vokietijos kariuomenės) kevlarinį šalmą M-826. Šalmai maskuojami lietuviško camo rašto antšalmiais. Šalmai mūsų komandoje yra PRIVALOMA ekipuotės dalis.
Avalynė. Vyraujanti. Pakomentuokite savo pasirinkimą:
LK SOP naudojami Prabos firmos vandens nepraleidžiantys batai su goretex membrana.
Komandoje esančių tarnavusių narių kiekis išreikštas procentais:
Pradžioje buvo apie 75 proc., komandai plečiantis tarnaujančių procentas mažėja ir išlieka apie 30 proc.
Kas jus atvedė į airsoftą? Gal yra kas vienyja visus esamus komandos narius (pvz. darbas ar tas pats dalinys kariuomenėje)?
Airsofte mes iš meilės gamtai… Kas gali būti geriau, negu būrys draugų važiuoja ne šiaip paiškylauti, o kartu pabėgioti, pataktikuoti, pasisemti savo adrenalino kiekio, pasidžiaugti Lietuviška gamta – ežerais, miškais, jūra, pabūti netradicinėse vietose, tokiose kaip apleistose fermose, karjeruose, fortuose. Tai laisvalaikio praleidimo forma, tačiau tam, kad tobulėti mes griežtai laikomės Lietuvos kariuomenėje dirbančių mūsų komandos narių ir draugų sudaryto treniruočių grafiko. Mokomės taktikos, judėjimo, atidirbinėjame veiksmus, įgyjame tiek teorinių tiek praktinių žinių.
Komandos koncepcija? Kokia vedanti komandos idėja? Kas jus daro kitokiais nei likusios komandos?
 • Pirmiausia tai meilė Tėvynei Lietuvai. Mūsų rekonstrukcija yra Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgos (LK SOP), kurios yra labai gerai parengtos ir Pasaulyje labai vertinamos. Stengiamės airsofto žaidimuose, kituose renginiuose taip pat rodyti pavyzdį drausme, ištrvermingumu, sąžiningumu, taktika, rodome iniciatyvą;
 • Norite sužinoti, kas mus dar išskiria iš kitų – užsukite kada į „ESKADRONO“ palapinę ir sužinosite ;)
Kokia komandos vystymo kryptis? Siektinas galutinis narių skaičius? Aktyvaus branduolio dydis?
 • Mūsų komanda plėtoja įvairius projektus, tokius kaip „browning 50 cal.“,  „ESKADRONO tankas“, „taiklusis šaulys“, „Mėnulio pilnatis“, „Miegok ramiai prie -35“, taip pat rengiame stovyklas vaikams skiepindami jiems meilę Tėvynei, gamtai. Reguliariai treniruojamės ne tik taktikos, bet ir alpinizmo, išgyvenimo atšiauriomis arba laukinėmis sąlygomis elementų, bendraujame su studentais, moksleiviais, dalyvaujame airsoftą pristatančiuose renginiuose ir t.t., tam reikia begalės pastangų ir lėšų. Bandome visuomenei pristatyti, kad airsoftas nėra brutualios jėgos demonstravimo išraiška, o labai smagus ir net prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas;
 • Į komandą mielai priimame kandidatus, tačiau jiems keliame pakankamai aukštus reikalavimus, vis dėl to, norime, kad atėję žmonės įneštų ir savo indėlį į komandos vystymąsi, tikimės, kad jie bus aktyvūs, atsidavę, gerbiantys ir gerbiami ne tik komandos, bet ir airsofto bendruomenės narių žmonės. Komandoje vyrauja „savotiškas“ humoro turinys, kurį ne visi aplinkiniai supranta, tačiau vis dėl to didžioji dauguma žmonių jį priima ir gerai leidžia laiką mūsų rate. :)
Ar dažnai rengiate treniruotes? Kur?
 • Kiekvieną sekmadienį nuo pat ryto 7:00 iki maždaug 12:00 – 13:30. Taip anksti darome todėl, kad aktyviai treniruotumėmės, o tai nesikirstų su šeimų poreikiu būti kartu. Treniruotes darome dažniausiai aplinkiniuose (aplink Vilnių) miškuose, poligonuose, apleistose fermose;
 • Na, mes nesame labai uždara grupė, turime bendrų treniruočių, interesų su kitomis airsofto komandomis, tačiau ir „virti“ savo komandos rėmuose mums pakanka. T.y. motyvuoti, mokyti žmones ir gerai leisti laiką pažystamų rate.
Ar dažnai dalyvaujate savaitgaliniuose žaidimuose?
Kartais. Tikrai nedažnai. Šie žaidimai, mūsų manymu, yra skirti naujokams. Pripratinti naujokus prie LSB taisyklių, šio žaidimo elgesio normų, tiesiog susipažinimui. Į tokius žaidimus atvykstame „pasidairyti po naujokų airsofto padangę“ ar yra jų vertų dėmesio, kartais pasibandyti ar veikia tai ką mokėmės treniruočių metu, išbandyti save prieš rimtesnius žaidimu (BigGame).
Ar dažnai esate didelių žaidimu svečiai (BigGame)?
Stengiamės dalyvauti daugumoje BigGame. Kadangi mes esame vienas junginys, vienas „karinis“ vienetas, tad į tai atsižvelgiame dalyvaudami BigGame, t.y. jei dauguma komandos narių negali sudalyvauti, dažniausiai nesudalyvauja niekas.
Ar vykstate į užsienį? Kur?
Esame buvę tik Latvijoje, tačiau tikrai planuojame sudalyvauti Rusijos arba Baltarusijos organizuojamuose žaidimuose. Galbūt planuojame nuvykti iki Čekijos, Estijos, tačiau esame įsitikinę, kad geriausi žaidimai yra namuose – Lietuvoje. Tai mūsų nuomonė, mes galime ją turėti. :)
Kokio tipo (MilSim, Larp, Dinaminiams…) žaidimams tekiate pirmenybę? Kodėl?
Neteikiame jokio tipo žaidimams pirmenybės, nes jie visi Lietuvoje yra aukšto lygio. Pas mus žaidimų organizatoriai yra tikri profesionalai ir malonu sudalyvauti bet kokio tipo kokybiškame žaidime. Larp tipo žaidimai yra gerokai stipresni, kai juose dalyvauja „fantastai“. Milsim tipo žaidimai įdomiausi, kai juose organizatoriai ar vedliai yra kariškiai.
Kaip įsivaizduojate tolimesnę airsofto raidą Lietuvoje? Ar Mums reikia oficialumo? Ar mums reikia būti reglamentuotiems ginklų įstatymo?
 • Mes – t.y. airsofto bendruomenė esame pasiekę nemažai. Ne viena komanda vysto sudėtingus projektus, organizuoja kokybiškus žaidimus, moko kolegas karybos, turime savo taisykles ir kiekvienas pasiimame ką norime iš airsofto – vieni ateina „laimėti“, kiti gerai praleisti laiko, treti nori ir gali gerą laiko leidimą derinti su taktika, karyba, tobulėdami, trečiuosius atstovautume ir mes. Todėl, mūsų nuomone, mums labai trūksta didesnio bendravimo, veiksmų derinimo, disciplinos, supratimo tarp komandų. Vadovavimo, ryšio tvarkos ir kitų drausmės spragų taip pat labai apstu. Manome, kad mums (bendruomenei)reikėtų daugiau pasukti šia linkme;
 • Oficialumas nieko neduos, jei nėra geranoriško noro susitarti, tad bus jis, ar ne – nėra jokio skirtumo. Bus geranoriškas noras susitarti – rezultatai bus ir dideli, patikėkite, šnekame iš patirties!!! Oficialumas reikalingas būtų mus, bendruomenės narius, atstovauti valstybinėse institucijose, teismuose, kitose tarptautinėse organizacijose, kitaip tariant ginant mūsų interesus ir teises, tačiau labia abejojame ar mes suaugome iki to ir ar to realiai prireiktų;
 • Jei įstatymas reglamentuos, kad AEG nebuvo, nėra ir niekada nebus pripažintas jokios kategorijos ginklu – tuomet reikia. Kitaip tariant – AEG‘as nėra ginklas, jis neturi būti laikomas ginklu! O visuomenė su šiuo hobiu turi būti supažindinama tam tikrų renginių metu. Tai, manytume, turėtų būti dar vienas airsofto bendruomenės ir komandų prioritetas bei pareiga!
Ką keistumėte šiuolaikiniame Lietuvos airsofte?
Keistume tam tikrų žmonių požiūrį į airsoftą, kartais vengdami jų, kartais mokydami juos (na tą ir darome). Ką daugiau keistume sunku pasakyti…Žmonės sako, jei nori kažką pakeisti – pradėk nuo savęs, o mes nesame tokie ir blogi, kaip kažkam gali pasirodyti. :)
Kas dabar yra blogai… Žaidimų kokybė? Poligonų trūkumas? Žaidimų kiekis? Jū kaina?
Žaidimų, be abejonės, pasitaiko visokių, tačiau bendrame kontekste jie tikrai neblogi, bent jau didžioji dauguma. Prisipažinsime, tikrai suerzina būti tarp „nemirštančiųjų“, nors ir puikiai suprantame, kad jų yra tiesiog kitoks požiūris į šį reikalą. Galbūt trūksta daugiau „kviečiamojo“ pobūdžio žaidimų, t.y., kai dalyvavimui yra atrenkamos komandos ir LSB nariai, kurie nori būtent rimtesnio požiūrio (ne vien pramoginio), nori išmokti, ir nebūtinai nukauti kitą, o pasimokinti, ką galima būtų iš tos situacijos kitą kartą padaryti geriausiai.
Pabaigai…
Reikalavimai kandidatui:
Būti pasiruošusiam dalį savęs atiduoti komandai, tikrai to reikalaujame. Turėti humoro jausmą. Turėti materialų pagrindą (mums naujokų pinigai nereikalingi, reikalausime, kad pats sau susipirktų profesionalią ir kokybišką įrangą), reikia noro tobulėti, kaifuoti nuo būvimo gamtoje, nesiskųsti būnant nepatogiose situacijose, būti atspariam ir psichologiškai tvirtam. Žodžiu, normalius bičus priimame. :)
Minimalūs ekipuotės reikalavimai:
Visiškai minimalūs: LK uniforma, LK iškrovos liemenė, LK arba BW kevlarinis šalmas, antšalmis, AEG atitinkantis LK SOP ginkluotę (geriausiai kulkosvaidis J ), vėliau reikalavimų yra, tačiau laikui bėgant žmonės susiperka.
Jūsų pažadas Mums (LSB)(lasiva tema):
 • Pažadame padaryti bent porą įdomių karinių pratybų tipo žaidimų (tiek laisvai samdomiems, tiek komandoms);
 • Pažadame, kad dar jus nustebinsime; :)
 • Pažadame geranorišką bendradarbiavimą su visomis airsofto komandomis, jei tik geranoriškumas bus abipusis;
 • Pažadame bet kokio tipo pagalbą, paramą, jei tik matome pastangas ir ne tik norą pasinaudoti ja, bet ir pasiruošusiems pagelbėti, jei to prireiktų mums.
Komentaras jus sekančioms komandoms:
Tikėsimės, kad nieks neseks mūsų pėdomis, nes yra tiek daug gražių, profesionalių ir Lietuvoje dar neįgyvendintų rekonstrukcijų…Juk kiekvienas nori likti originalus! Padėti su taktika, tarpusavio veiksmų derinimu, ryšio drausme ir t.t. visada esame pasiruošę, tereikia tik jungtis prie mūsų treniruočių!
Komentaras pabaigai…
MES UŽ LIETUVĄ!

Jei susidomėjote šia komanda ir norite su ja susisiekti, apsilankykite LSB forume ir, susiradę ją komandų skiltyje, nusiųskite AŽ (asmeninę žinutę) komandos atstovui.

Jei komandos atstovas sutinka, čia, žemiau, komentarų skiltyje pats pasidalins kontaktais.

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

4 Comments

 1. Anonimas
  Tuesday November 1st, 2011
  Reply

  Lietuvos kariomenės specialiūjų operacijų pajėgos nenadoja M249 SAW. Specialios pajėgos naudoja: FN MAG, MG3, MG4 lengvuosius kulkosvaidžius.:)

  • Friday November 25th, 2011
   Reply

   LK SOP nuo siu metu oficialiai i ginkluote prieme M249 para ;)

 2. Valerijus
  Friday November 25th, 2011
  Reply

  Kur gaunat Lietuvišką iškrovos liemenę su visais dėklais?

Leave a Reply