(Lithuanian) 235: Price of Democracy Interviu

 

Sveiki draugai,

pristatome šviežią ir klaviatūra dar kvepiantį interviu su 235 žaidimo ciklo organizatoriais!

Pirmasis klausimas, matyt, svarbus visiems planuojantiems dalyvauti -ar bus taikoma žaidėjų atranka, kaip tai buvo daroma pirmajame žaidime? Jei taip, tai kokie šios atrankos kriterijai?

Pirmajame mūsų žaidime atrankos kaip ir nebuvo. Buvo pateiktas laisvų vakansijų sąrašas, kuris buvo pildomas, gaunant iš žaidėjų pageidavimus. Kas liečia airsofto žaidėjus, tai juos priimdavom visus ir nei vieno prašymo neatmetėm. Mes labiau kreipėm dėmesį į tuos žmonės, kurie pareiškė norą užimti kokį nors vadovaujantį postą arba vaidinti svarbų vaidmenį vienoje iš pusių. Surinkę kažkiek informacijos apie kandidatą, galėjome spręsti, tinka jis, tarkim, eiti miesto mero pareigas, ar ne. Šį kartą mes darysime panašiai, tačiau norėtume iš anksto sudėti visus taškus ant „i“. Mes organizuojame vaidmenų žaidimą, LARPą, kad ir kaip baisiai galėtų tai skambėti. Bandysime perkelti žmones iš jų kasdieninio, įprasto gyvenimo į 2 paras trunkantį gyvenimą siužete minimo konflikto sąlygomis. Mes tikimės iš žmonių, kurie išreiškė norą dalyvauti mūsų žaidime, kad jie sugebės tas 2 paras pragyventi „neišeinant“ iš savo vaidmens. Realiai tu vaidini save patį, tik gyveni atominio karo išvakarėse. Tam tikra prasme, tai panašu į „milsim“-tipo žaidimą. Jeigu kam nors tai pasirodys per sunku arba nepatrauklu, geriau pasirinkti kitokį laisvalaikio praleidimo būdą. Tiesiog norime, kad žmonės, kurie nėra susidūrę su LARPu iš anksto tiksliai žinotų, kur jiems siūloma dalyvauti ir ko tikėtis iš žaidimo. Jeigu turėsite klausimų, kreipkitės, mes su malonumu į juos atsakysime (kontaktinė informacija: info@235.lt).

Antras klausimas susijęs su žaidėjų pasiruošimu – kokio lygio pasiruošimo organizatoriai reikalaus iš dalyvių? Kostiumų sudėtingumas, nuosavos dekoracijos, įranga – ką pasiruošti dalyviams prieš registruojantis?

Viskas priklauso nuo to, į kokią vakansiją žmogus pretenduoja. Jeigu jis planuoja būti kariu, tai jo apranga turėtų atitikti siužeto keliamus reikalavimus (pavyzdžiui, asmuo norintis žaisti tam tikro NATO padalinio pusėje, neturėto žaidimo metu vilkėti seną sovietinę uniformą). Priešingai, jeigu asmuo nori vaidinti, tarkim, sekretorę, tai kulkosvaidį geriau palikti namuose  Spręskite patys, ką jums pasiimti su savimi į žaidimą, pagal tai, ką būtent jūs vaidinsite.

Ar galite išduoti, kokio dalyvių skaičiaus tikitės ir koks šiuo metu yra numatomas? Ar šis žaidimas sulaukia dėmesio LARP ir Airsofto mėgėjų tarpe?

Dėmesio tikrai sulaukė. Tikimės maždaug tokio pat žaidėjų skaičiaus, kaip ir pirmo žaidimo metu – apie 200 žmonių.

Nemažai potencialių dalyviu norėtų sužinoti ir tokius dalykus kaip: 

Koks numatomas LARP ir Airsofto balansas šiame žaidime ? Kokiu santykiu planuojate juos dalinti?

Kaip ir minėjome anksčiau, tai bus LARPas, tačiau su airsofto elementais. Kažkaip atskirti tuos 2 dalykus neplanuojame. Žmogus, kuriam patinka airsoftas, ten tikrai turės ką veikti. Tačiau jeigu jis nori TIK pašaudyti ir nieko daugiau, tada šis žaidimas ne jam. Iš esmės mes suprantame LARPą ne kaip galimybę, atvažiavus i žaidynes, daryti ten nesąmones, kurių negali daryti realiam gyvenime, bet kaip galimybę išbandyti savo jėgas nestandartinėje situacijoje, išmėginti savo galimybes adaptuotis bei išgyventi. Šiais metais tikėsimės, kad visi važiuodami į žaidynes tai supras.

Kokia situacija su miestu ? Papasakokite daugiau apie socialinę šio žaidimo sistemą – miestelių skaičių, mastą, kompleksiją.

Kontaktuojančių pusių skaičius? Ar turite preliminarų skaičių – pavadinimą, ar galite įvardinti?

Transportas? Galima tikėtis? Jei taip, tai koks?

Siužetą greitai galima bus pamatyti mūsų tinklalapyjewww.235.lt , ten viskas bus aprašyta. Dėl technikos – taip, ji tikrai bus, tačiau kokia ir kiek galėsime pasakyti arčiau žaidimo datos.

Nemažiau svarbus klausimas dėl poligono. Ar galite apie jį papasakoti šiek tiek daugiau? Mes nesame jo matę – ko galime tikėtis – pastatų, pelkių, tankių miškų? Koks šio poligono ar žaidimui planuojamas panaudoti plotas?

Poligonas yra prie Iecavos miestelio Latvijoje, žemėlapį rasite mūsų tinklalapyje. Anksčiau ten dažnai vyko Latvijos airsofto sezonų atidarymai ir uždarymai. Pastatų ten yra tikrai daugiau, negu Jonavos poligone, kur vyko mūsų pirmas žaidimas. Ten yra ir pelkių, ir tankių miškų, tačiau visas lokacijas galima pasiekti ir normaliu keliu. Ploto, kuris bus panaudotas žaidimui mes nematavome. Jis turėtų būti maždaug toks pat, kaip ir pirmojo žaidimo metu. Artimiausiu metu organizatoriai vėl važiuos į poligoną ir spręs šį klausimą iš esmės.

Dabar truputis logistikos klausimų. Ar šiame žaidime parūpinsite maisto ir vandens dalyviams, kaip kad buvo pirmojoje dalyje? Ar elektra bus viso žaidimo metu, ar bus skirta tik nežaidybiniams elementams – safezone, GM? Ar toli vietinės parduotuvės, jei staiga kažko pritrūktume (atvyksime pasiruošę, bet visgi…? :) Nakvynė numatyta poligone esančiuose pastatuose, ar derėtų pasirūpinti palapinėmis?

Taip, žaidėjams žaidimo metu bus nemokamai suteiktas maistas ir vanduo (keptų kupranugarių nežadame), elektra ir tualetai. Artimiausias parduotuves nurodysime tinklalapyje. Palapines siūlome paimti, nes pastatai ten su stogais, bet be langų ir nežinia, koks žaidimo metu bus oras.

Nors esame draugiški kaimynai, visgi esame skirtingi. Kokie Latvijos respublikos įstatymai svečiams tūrėtų būti žinotini , norint išvengti nesusipratimų – pvz. AEG gabenimo taisyklės, kelių mokesčiai, asmens dokumentai ir tt.?

Būtinai paimkite su savimi pasą. Tam, kad nuvažiuoti iki poligono, jokių kelių mokesčių lengviesiems automobiliams nereikia. Nesame girdėję, kad dėl airsofto ginklų gabenimo per Lietuvos – Latvijos sieną nuo įstojimo į ES, būtų kilusios kažkokios problemos. Ir mūsų, ir jų statymai to nedraudžia. Mes važinėjame pas juos, jie pas mus. Ir pasieniečiai, ir policininkai irgi žaidžia airsoftą . Tai tiek…

Ačiū

S8  

Comments

Uno Written by:

Long living airsoft dinosaur. TBOC memmber. Blogger. Designer.

2 Comments

 1. Kritikas
  Wednesday May 16th, 2012
  Reply

  Labai silpnas inteviu. Labai sveikinu Jūsų iniciatyvą, todėl linkiu pasitempti :)

  • Uno
   Wednesday May 16th, 2012
   Reply

   Ačiū už pastabą.
   Nė vienas žurnalistikos nestudijavome, nustebtumėte sužinojęs kokios mūsų tikrosios profesijos…

   Pasistengsime sekančio interviu kokybe Jus nustebinti. Kitu atveju teks užsisakyti kursus…

   Tiesa, jei galite konkretizuoti, parašykite pastabas mums el. paštu.
   Ačiū

Leave a Reply