Sveiki Draugai,
ar pamenate kaip prieš keliarius metus internete pasirodė ši ir dar kelios kario nuotraukos su dar nematyto rašto uniforma? Ar pamenate kiek diskusijų jos sukėlė…
Šiam reikalui gerokai įsibėgėjus, nutarėme ir mes prisiliesti prie A-TACS®.
A-TACS® sukūrė Digtal Concealment Systems, (DCS), atsakydami į geresnės ir efektyvesnės maskuotės poreikį, skirtą bet kuriai jėgos struktūrai, kariuomenės šakai ar privačiam naudojimui. A-TACS® sukurtas kaip universalus maskuotės modelis, skirtas veikti įvairioje aplinkoje bei galimybe laikantis sistemos gairių išvystyti ir kitus spalvinius sprendimus.
Daugelis modernių skaitmeninių taktinių bendruomenių naudojamų kamufliažo modelių turi trūkumų. Kvadratiniai pikseliai, naudojami sukurti iškraipymo efektą, ypač stebint per optiką, nekartoja aplinkos kurioje naudojami formų. Stačių kampų maskuotės raštai bei ribotas natūralių atspalvių kiekis tokią maskuotę kai kuriais atvejais gali padaryti lengvai aptinkama.
Taip pat, tokio tipo raštas linkęs susilieti į vientisą atspalvį žiūrint iš toliau. A-TACS® išsprendė šias problemas trim būdais:
1. Nenatūralių formų pikseliai pakeisti natūraliomis. Naudodami savo patentuotą procesą, mes sukūrėme natūralių spalvų paletes, kurios buvau gautos skaitmeniniu būdu apdorojant aplinkos nuotraukas, preciziškai reguliuojant apšvietimą. Raštai gaunami matematinių algoritmų pagalba. Rezultate gauname vis dar skaitmeninį, tačiau daug natūralesnį ir organiškesnį raštą.
2. Naudojome nedidelius raštus susijungiančius į didelias formas, kurios yra efektyvesnės stebint iš didesnio atstumo. Mažos formos susijungia į didesnes formas, o didesnės formos į ypatingą raštą, kuris neturi nei vertikalaus nei horizontalaus nuoseklumo. Toks raštas rašte padeda sunkiau aptikti maskuotę iš didesnių atstumų, efektyviau laužo žmogaus siluetą, bei išvengia spalvinio susiliejimo.
3. Kuo efektyvesnis maskuotės spalvinės gamos panaudojimas, tuo efektyvesnė ir lengviau pritaikoma tampa uniforma. A-TACS® panaudojo labai didelį spalvų pustonių kiekį, kas anksčiau techniškai nebuvo įmanoma.
By A-TACS®
Jų produkcijos pristatyme, kurį paėmiau iš jų svetainės, yra paskutinis sakinys, kurio čia neįrašiau, jog A-TACS® unikalus raštas apsunkina tokios uniformos nukopijavimą ir reprodukciją… Taip, sutinku, apsunkina – kinai užtruko metus, kai paprastai užtenka pusės.
Taigi, kelnes apžvalgai paskolino kompanijos narys Bull [Tomas]. Pirktos jos ebay, kainavo 52 svarus. Tai tikrai nemaža kaina, kurią gali sau leisti airsofto žaidėjas, tačiau už daiktą reikia mokėti, turint omenyje, jog jis tikrai išskirtinis.
Kelnės mus pasitinka didele etikete – ADVANCED TACTICAL CONCEALMENT SYSTEM.
Kitoje etiketės pusėje rasite produkto reklamą – apibūdinimą, aš ją jums išverčiau straipsnio pradžioje.
Kelnes pagamino PROPPER. Jie jau gamina ir FG (Foliage Green) atspalvio A-TACS® produkciją. Matote etiketę su įspėjimu, jog uniforma neturi NIR apsaugos. WTF? Ar mums tai aktualu? Turbūt ne. Tačiau objektyviai vertinant – už tokią kainą – galėtų. Keista, jog PROPPER asortimente kas antras daiktas tokią apsaugą visgi turi. Tiesa, ACU (Army Combat Uniform) tokią apsaugą turi…
Atkreipkite dėmesį į šių kelnių amerikietiškus matmenis – liemuo 39-42, o klešnių vidinė siūlė – 29-32. Kažkokia leika. Kolega Bullius nėra apkūnus vyrukas, tačiau paprastai jam tinkantys XL dydžio rūbai šį kartą netiko. Teko nešti pas nagingas siuvėjas, kurios liemenį susiaurino. O susiaurino taip, jog negali skirti kur gamyklinė siūlė, kur siuvėjos taisyta. Net siūlus pritaikė identiškus.
Instrukcija jūsų žmonai ar merginai. Labai nesigilinkite…
Kelnės pilnai pagamintos iš plyšimui atsparios (rip stop) medžiagos. Medžiaga stora, standi. Ant jos nėra plaukelio, ką galima rasti ant kitų uniformų. Medžiaga storoka, manau vėsesniu oru, o gal ir žiemą jas būtų galima naudoti be pantalonų. Medžiaga ties klynu ir dalimi sėdmens sudvejinta, o centrinis siūlės suėmimas atrodo patikimai – neturėtų prairti, ar aukščiau keliant koją – suplyšti.
Yra toks subjektyviai objektyvus testas, kurį galite atlikti namuose norėdami sužinoti kiek gerai nudažytas jūsų rūbas. Tiesiog imate baltą skepetaitę ir pamirkę ją į karštą vandenį patrinate medžiagą. Šios kelnės testą atlaikė puikiai. Kaip pvz. galiu pasakyti jog MilTec maikutės ilgomis rankovėmis šio testo neišlaikė :)
Medžiaga ties keliais taip pat sudvejinta. Čia yra 10-15mm pločio mizernas velcro užsegimas, jog galėtumėte įsidėti kelių apsuaugas – paminkštinimus. Esu matęs platesnių velcro juostų ir tai paprastai pasiteisina. Šiuo atveju ir pats velcro silpnokas, kai kurie kabliai jau tiesūs, nors kelnės naujos. Tiesa, kelių apsaugų kišenės teisingai persiūtos, tad turėtų visada likti tinkamoje savo vietoje.
Kelnių klynas užsegamas sagomis. Kol kas sagų skylės neištampytos, tad užsisega ankštai. Sagos prisiūtos tiesiai per medžiagą ir kitoje jos pusėje nėra jokio inkaro. Būtų neblogai, jei sagos vidinis mazgas būtų užtvirtintas kokia plastikine šaibele, kuri neleistų siūlams lįsti ir ardyti medžiagos. Taip dažnai nutinka su pagrindine saga, jei mėgstate nešioti kelnes be diržo.
Kelnių liemenį galima suveržti įverta virvele. Virvelė stora, standi – atrodo patikimai, tačiau jos galai uždeginti grubiai. Palikti aštrūs galai dirgins odą…
Kilpos diržui ant liemens – 50mm, reiškia standartinis 2″ diržas turėtų tilpti.
Ant kelnių rasite aštuonias kišenes. Pora liemens priekyje, pora ant sėdynės, po vieną ant šlaunies ir po vieną ant blauzdos. Viršutinės priekinės kišenės didelės ir talpios – dvi dėtuvės talpa laisvai. Kišenių pamušalas pasiųstas iš plonos, tačiau, atrodo tvirtos medžiagos. Apatinė kišenės uždarymo siūlės silpnokos, galai nesutvarkyti. Negaliu suprasti, kodėl kišenių forma yra su kampu dugne. Ten mėgsta sukristi visa smulkmė ir iš gilesnių kišenių ją sunku iškrapštyti. Esu matęs civilinių kelnių, kur kampas užapvalintas – labai patogu.
Užpakalinės kišenės pasiūtos labai tvirtai ir protingai. Vidinis pamušalas toks pat kaip ir priekinių. Kišenės užsisega sagomis, o kišenių dangtelis ir kampai apie jį gerai užtvirtinti konstrukcinėmis siūlėmis – kelnėse išpjauta skylė, kurios kraštai apsiūti, o dangtelis įsiūtas iš vidaus. Paprastai į užpakalines kišenes sunku įkišti ranką, o ypač su pirštine., todėl jos linkusios kraštuose irti. Šioms kišenėms tai negresia, kadangi net kampai išpjauti užapvalinti. Gerai padirbėta!
Šoninės šlaunų kišenės milžiniškos! Jose telpa mano šuo… Kadangi jos su klostėmis, gali išsiplėsti iki begalybės. Manau ten tilps ir dujokaukė, ir tikrai telpa lietuviškas kariškas maisto davinys. Kišenių išorinė dalis prisiūta ANT kelnių, tad pamušalo čia jokio nėra. Taip jos tarnaus tikrai ilgai. Kišenės prisiūtos lygiagrečiai kojai, o MILŽINIŠKAS dangtelis – šiek tiek kampu, kad būtų patogiau į jas patekti klūpom.
Paradoksas tame, jog šio tipo kišenės, nors ir atrodo palaidos, iš jų niekada nieko nepamesit ;) Tuo gyrėsi ir stebėjosi ne vienas.
Kišenės užsegamos dviem sagomis. Kišenių viršutinėje dalyje įsiūta guma, kurią užspaustuko pagalba (pastarasis pritvirtintas prie kelnių juostele, kad nepamestumėte) galima užtraukti. Užtraukus kišenių anga tampa daug mažesnė, tam čia rasite dar vieną – trečią sagą, jog dangtelis visgi užsisegtų. Taip jūsų daiktai dar geriau apsaugoti nuo pametimo. Minusas vienas, jog gumelės galai tik uždeginti ir pervertus per užspaustuką surišti į mazgelį, kuris nė velnio nelaiko… Čia reikia riebaus gumos lašo arba plastikinės galvelės. Jau prieš apžvalgą šią gumelę teko žvejoti iš tunelio ir vėl verti į užspaustuką.
Apatinės, mažosios kišenės ant blauzdų man nepatiko… Nesupratau jų paskirties, kadangi cigarečių pakelis jose nuskęsta, o dėtuvės čia laikyti bus nepraktiška. Jos neturi klosčių, tad ten tvarkingai sulenda metalinė standartinė dėtuvė. Užsisega šiaip sau… Ten taip pat telpa ir PMAG’as, tačiau kišenė dėl platesnio dėtuvės dugno užsisega… šūdinai.
Apskritai, šios kišenės prastos – jų paskirtis neaiški, velcro apibūdinti sunku… pastarasis prisiūtas, nepatikimai, kampai nesutvarkyti, atsiknoję. Jei tokią kišenę atsegsite be pirštinės, velcro lįs jums į panages. Tokiu velcro tik vaikams pampersus užsegti…
Turiu kiniškas Emerson taktines kelnes. Jų apačioje taip pat yra kišenės, tačiau mažesnės – jos su klostėmis, puikiai tinka smulkmei, cigarečių pakeliui – dėtuvių ten vistiek niekas nelaikys. Ir velcro, nors kelnės per pus pigesnės, yra dešimt kartų geresnis.
Man iki šio lieka paslaptis, kodėl karinei pramonei, kur tinkama funkcija yra svarbiausia, klešnių apačiai užveržti naudojamos tokios keistos virvelės. Jei tokią virvelę užveržei kilpiniu mazgu – dar dar. Tačiau, jei tavo mazgas išsinėrė ir virvelės užsiveržė dviem paprastais mazgais – pyzdėc. Arba tavo kolega jas bandys atrišti dantimis, arba iš kelnių išsivaduosi tik su peiliu.
Kodėl ten neįtaisius tokios pat rimtos virvės kaip ant liemens, arba kodėl ten nėra užveržimui skirto medžiagos liežuvėlio su velcro (na žinoma, pastarasis sniege laiko prastai, bet visgi…)?
Epilogui pasakysiu taip, aš nesu reiklus žmogus. Savo taktiniame garderobe turiu įvairaus plauko produkcijos. Niekada nenusiviliu kai pigias kinietiškas kelnes gaunu be sagų, ar kai jos suplyšta tą pačią dieną. Tačiau šiuo atveju iš originalių tikėjausi šiek tiek aukštesnės kokybės ir dėmesio detalėms. Kelnių medžiaga labai gera, stora, standi tvirta, dauguma siūlų tvirtos, dvigubos, o tas jų pasakiškas raštas… Jos tikrai maskuoja. Ne veltui šuo, lapė, vilkas… voverė ar koks vanagas yra margi / rudi /pilki.
Kaip visada, sulauksiu klausimų – ar rekomenduoju. Atsakysiu TAIP. Jei gausite naudotas (o dar FG), ar per išpardavimus – tikrai imkite, nes marpat’as ar woodland’as šalia jų atrodo kaip komiksai.
Galutinį verdiktą galėsime pateikti tik jas išbandę lauko sąlygomis. Tikimės, tai padaryti greitai.
We’ll translate this review in English… soon.
Unity komandos nariai naudoja Propper’io gamybos ACU rašto kelnes. Jų pasiūvimas toks pat kaip ir šių. Geras pastebėjimas su leika :)
Reikia daug valgyti ir atitinkamai bėgioti, kad kūnas suformuotų tinkamą sudėjimą šioms kelnėms :)
http://www.magellan-pkf.ru/catalog/product/215/ – nuorodą atsiuntė vienas bičiulis. Kaži kaži…
[…] Originalios A-TACS® Camo Kelnės […]