Sveiki draugai,
po tylios vasaros, kuri buvo baisia užimta ir turininga, mes vėl prabylam savo mėgstama tema – ekipuotė. Five Elevent šią vasarą mums atsiuntė nemažai kokybiškos įrangos pavyzdžių, kurių vieną šiandien ir apžvelgsiu. Pristatome jums 5.11 Tactical Series Sabre 2.0 Jacket. Tai yra antros kartos SABRE Jacket, kuri buvo patobulinta atsižvelgiant į vartotojų pastabas, taip pat papildyta naujovėmis. Šią striukę naudoju nuo vasaros vidurio, tačiau mano krašte vasara pasisekusi, tad striukės išbandymui gero lietaus ar žvarbaus vėjo sulaukiau tik rudenį. Negi pora žaidimų ar pasivaikščiojimas parke būtų tinkamas išbandymas, kai šio rūbo galimybės gerokai viršija kasdienius poreikius?
Taigi, rugsėjo antroje pusėje, Lietuvoje pliaupiant lietui, išvykau į žvarbią Suomiją ir Švediją. Kelionės metu daug laiko turėjau praleisti kelte, bei kelias dienas miestuose ant kojų su visa manta ant pečių, o orų prognozės nedžiugino – +11-14 °C, lietus ir vėjas. Nusprendžiau rizikuoti ir be SABRE į kelionę ėmiau tik maikutes trumpomis rankovėmis, bei ploną bliuskelę ilgomis rankovėmis. Dar suabejojau, ar neverta pasiimti flyso, tačiau striukė atrodė patikimai ir šiltesnių rūbų neėmiau. Ir neklydau…
Rinkdamasis daiktą, labai kreipiu dėmesį į detales. Man visada atrodė, jog jei gaminio detalėms, tokioms kaip siūlių užbaigimas ir užtvirtinimas, užtrauktuko mechanizmas, gumos, velcro, skirta daug dėmesio, reiškia ir visuma yra išieškota. Juk neužtenka ant užtrauktuko užrišti virvelės arba užtempimo troselių galus aplieti guma – viskas turi būti apgalvota. O šis Sabre 2.0 Jacket išskirtiniu dėmesiu detalėms tikrai pasižymi. Jam prilygti galėtų nebent BLACKHAWK! ar KITANICA, bet ir tai, su didele nuolaida… Jaučiasi, jog su šiuo gaminiu padirbėjo ne tik inžinieriai, bet atsižvelgta buvo ir į vartotojų pastabas bei rekomendacijas.
Žemiau straipsnyje rasite nuotraukas, kuriomis stengiausi perteikti šį produkto detalizacijos laipsnį.
Pagaminta iš 96% polisterio ir 4% elastano; Pamušalai (dviejų tipų) iš 100% polisterio ir 100% nailono.
10K ir 10K atsparumas vandeniui ir laidumas orui. Čia reikia komentaro – 10K atsparumas vandeniui reiškia, jog medžiagos skiautė atlaiko 10 000 mm aukščio vandens stulpą, kol vanduo pradeda sunktis per medžiagą. O 10K laidumas orui, reiškia, jog per 24h ši medžiaga leidžia išgarinti 10 000 g drėgmės garų. Paprastai nerekomenduočiau rinktis panašaus tipo rūbų su rodikliais ne žemesniais nei 10K ir 5K.
Nors etiketė leidžia, tačiau tokių rūbų mašina skalbti nerekomenduočiau. Jau buvau gerokai striukę ištepęs, tačiau visos dėmės lengvai nusivalė drėgnu skudurėliu.
Striukės priekyje yra 6 kišenės ir 2 ant rankovių:
- Dvi pašiltinos kišenės apačioje. Užtrauktukas užpintas siūlu, ne guminizuotas, tačiau apsaugotas audinio kloste;
- Dvi kišenės ant krūtinės. Užtrauktukas guminizuotas, užsegus pasislepia po audiniu;
- Dvi kišenės krūtinės viršuje su ištraukiamomis plačiomis(atsisega nuo velcro) audinio platformomis identifikaciniams ženklams tvirtinti – užlieti ar prisiūti. Velcro prie jos nekimba;
- Ant abiejų rankų rasite po padidintą velcro veltinį patchams tvirtinti. Taip pat po kišenę su guminizuotu užtrauktuku, kuris, vėlgi užsegtas pasislepia po audiniu.
Kišenės prisiūtos ne ant striukės, o įsiūtos į jos vidų iškerpant viršutinį audinį. Visos jų siūlės ne tik užsiūtos mašina, bet ir užklijuotos iš vidaus. Užtrauktukai vaikšto labai puikiai. Vieną guminizuotą krūtinės užtrauktuką bandžiau kankinti greitai užtraukdamas ir atitraukdamas keliasdešimt kartų, tačiau apsauginė guma liko sveika. Tą patį testą atliksiu ir lauke esant minusinėje temperatūroje, tačiau manau, jog ir tai jis atlaikys…
Priekyje striukė nusileidžia šiek tie žemiau diržo. Žmona sakė, jog visa striukė galėtų būti šiek tiek ilgesnė, per kokius 3 pirštus. Keista, tačiau aš jai pritariu. Trumpesnė striukė visada patogu, jautiesi mobilesnis, tačiau jei tarnybos metu norite nešiotis ginklą prie diržo, dalis jo kyšos iš po striukės. 5.11 deklaruoja šią striukę kaip Conceled Carry, tačiau tam jums reikės aukštesnį tvirtinimo takšą turinčio ginklo dėklo.
Striukės nugaroje yra 2 kišenės:
- Striukės nugaroje rasite vieną didelę kišenę, kuri viduje atskirta pamušalo tinkleliu. Užtrauktukas užpintas siūlu ir paslėptas po audinio kloste. Šioje kišenėje slepiama dar viena, tačiau šį kartą itin didelė audinio platforma identifikaciniams ženklams tvirtinti – užlieti ar prisiūti. Velcro prie jos taip pat nekimba, tačiau prie jos lengvai galima prisiūti velcro pagrindą;
- Viena vertikaliai užsegama kišenė striukės apačioje, prasideda dešinėje ir eina per visą strėną į kairę. Užtrauktukas užpintas siūlu ir paslėptas po audinio kloste. Ši kišenė skirta saugoti nusegtam kapišonui, arba galite įsidėti atsarginį rūbą, ką aš dariau savo kelionės metu – nešiojausi dar vieną maikutę ir kojines.
Kaip matote nugaroje striukė šiek tiek ilgesnė – labai patogu, kadangi geriau apsaugo nugarą nuo blogo oro bei striukė nepasikelia kai sėdite ar pasilenkiate.
Vidinėje striukės dalyje yra:
- Viena, gan talpi užtraukiama kišenė kairėje. Labai tinkama kelionių metu laikyti dokumentams, pinigams – net profesionaliausias kišenvagis iš šios kišenės tikrai nieko neištrauks. Užtrauktukas užpintas siūlu;
- Viena, labai talpi kišenė su tinklelio pamušalu dešinėje. Užsegama nedideliu velcro. Tinka didesniems dokumentams – lėktuvo bilietai, žemėlapiai, lankstinukai. Velcro užsegimas trumpas, todėl bus lengva ir atsegti ir tvarkingai užsegti. Turėjau striukę su panašia kišene, bet užsegama buvo su kokių 12cm ilgio velcro juosta. Kas kart būdavo vargo ją tvarkingai užklijuoti…
Kaip matote striukės pamušalas skirtingas – apatinė dalis apsiūta vientisu, viršuje – vietomis orui laidus tinklelis, vietomis ir tas ir anas.
Ši striukė turi labai daug patogių ir praktiškų kišenių. Dabar pagalvojus, į kelionę kuprinės galėjau ir neimti, pasistengęs būčiau viską susidėjęs tik į striukę.
Žemiau pateikiu detalias nuotraukas, kuriose patys matysite, koks kokybiškas tai gaminys. Nuotraukas įkėliau geresnės kokybės, tad galite drąsiai išsididinti paspaudę ant jų. Pabaigoje rasite išvadas.
„Aš esu 5.11 pamušalas!“
Pavyzdingos siūlės.
Pagrindinis užtrauktukas.
„Aerodinamika“ :)
Skausmingiausia užtrauktukų vieta. Kol kas sveika.
Pats užtrauktukas niekuo neišsiskiria, gal tik šiek tiek žemesnio profilio.
Nugaros didžioji kišenė su paslėpta identifikacine platforma viduje.
Vidinės šios kišenės siūlės papildomai užklijuotos ir apsaugo nuo kritulių.
Taip ši platforma atrodo iš vidaus – ją galima nusegti, tačiau su ja šiek tiek šilčiau.
Čia matote vidinę dešinę kišenę. Labai įdomi konstrukcija – padaryta taip, jog kišenėje esant sunkiam daiktui (mano atveju tai buvo didesnis fotoaparato objektyvas), ši nenusmuktų ir nenukartų.
Priekinės dvi kišenės ant krūtinės.
Atkreipkite dėmesį kaip jos įsiūtos į striukę. Užapvalinti kampai apsaugo nuo plyšimo.
Dėmesys detalėms.
Priekinės indencifikacinės simbolikos tvirtinimo platformos.
Jas galima nusegti, taip patogiau bus prisiūti / užlieti / prisegti simboliką. Tiesa, tam tinka abi šios medžiagos puses – tai dviejų sluoksnių medžiaga.
Vidinė dešinė kišenė.
Vidinė kairė kišenė.
Krūtinės ir rankų kišenių užtrauktukas parkuojasi štai taip – apsaugant užsegimo tašką nuo kritulių.
Pečių velcro labai rimtas, tankus kaip samanos. Kraštai nestyro, apipjauti arti barzdos, velcro ir prisiūtas ir priklijuotas.
Nudžiugino tai, jog jis didelis ir ant jo telpa net patys didžiausi antsiuvai.
Ps.: nutrauktoje matote prilipintą 5.11 logotipą, jis nėra prisiūtas :)
Kapišonas atsisega užtrauktuku bei dviem priekyje esančiais paslėptais velcro. Labai patogu, geriau nei ištisas užtrauktukas.
Nusegus kapišoną, užtrauktuką galima paslėpti jį užklijavus šiuo velcro.
Čia slepiasi velcro ir tvirtinamas kapišonas. Atkreipkite dėmesį į medžiaga kuri užsiverčia ant užtrauktuko. Ji šilta ir metalinis užtrauktukas nedirgina veido odos.
Per visą kapišoną, nuo priekio tie smilkiniais iki pakaušio eina gumos virvė, kurią sutempus galima sumažinti kapišoną. Įdomi konstrukcija, kadangi sumažinus kapišoną jis atrodo tvarkingai, neguli susiklostavęs ant pakaušio.
Gumos užtempiklis. Pritvirtintas prie striukės, kad nepamesti, bei labai standžiai užspaudžia gumą.
Va taip va reikia gaminti lietui atsparius užtrauktukus!
Tai bene įdomiausias šios striukės elementas. Tai – QUIXIP™ – Quick access side seam zips, skirtas greitai pasiekti prie diržo prisegtą ginklą, tiek kairėje, tiek dešinėje pusėje.
Esant reikalui, čiumpate už tos virvelės plastikiniu antgaliu ir traukiate ją į priekį, taip atsisega visa sistema – ir velcro, ir užtrauktukas. Šis užtrauktukas eina nuo šio sagties, praktiškai iki pažasties. Kai atsiveria šonas, kaire ranka prilaikote atsegtą kampą, o dešine traukiate ginklą. Pats kelis kart pabandžiau – pirmi kartai gan nezgrabnūs, tačiau sekantys pavyko puikiai. Tai labai patogi sistema, vargu ar dar galima būtų tobulinti.
Taip atrodo šios sistemos greito atleidimo užsegta sagtis.
O taip atsegta. Kodėl ne velcro, o toks daiktas, paklausite? Tam, jog apatinė striukės dalis būtų stipresne, taip ją galimą sutempti guma, be to neatsisegs užkliuvus už kokio kampo ar šakos.
Viršuje matote tris šono – pažasties užtrauktuko nuotraukas. Mažuoju atsegate pažastį praktiškai nuo alkūnės, didesnis skirtas ginklui pasiekti. Jis toks nemažas tam, jog pats slysdamas bėgiais praskirtų medžiagos klostę ir užtrauktukas atsisegtų lengviau.
Šio kablio paskirtys matyt yra dvi. Kadangi jis eina per kairę šiltą kišenę ir gali būti ten sutrauktas, jis gali būti naudojamas prisegti raktams ir laikyti toje pat kišenėje. Antru atveju, jei ginklą nešiojate ant petnešų pažastyje ir esate atsisegęs striukę, tai šiuo kabliu galima prikabinti šį striukės kampą prie kelnių diržo įvėrimo kilpos – taip pridengsite ginklą ir jis nebus akivaizdžiai matomas, tačiau išliks lengvai pasiekiamas.
Jei radau dar vieną nenumatytą šio kablio paskirtį – man priklauso prizas :)
Esant atsegtam šonui, įtempę šią gumą priekyje galite iš anksto pasiruošti ginklo ištraukimui.
Aukščiau dviejose nuotraukose matote labai protingą sprendimą. Rankogalio užsegimo velcro papildytas užspaustuku, kuris papildomai užtikrina tinkamą užsegimą. Visi žino kaip velcro prastai dirba kai ant jo patenka sniego, o toks sprendimas šią problemą išsprendžia. Užspaustukas įstatytas tinkamoje vietoje, rankogalių veržti visai nebereikia, nebent jūsų riešai labai labai ploni.
Kelionės metu kelias dienas pravaikščiojau su kuprine ant pečių. Maniau, jog tai gali pažeisti pažastyse esančius užtrauktukus, ar bent jie nemaloniai trins man rankas, tačiau taip nenutiko – striukė liko sveika. O tai, kad ją kelias paras trynė kuprinė – jai visai nepakenkė. I keisčiausia, jog nė karto nesuprakaitavau. Žinoma, momentais šilta buvo, tačiau gelbėjo ventiliacija pažastyse, o nuo perpūtimo saugojo pati striukė.
Visą kelionės laiką pūtė žvarbus vėjas, mieste temperatūra siekė +14°C, o kelte vietomis tik +7°C, tačiau po striuke dėvėdamas maikutę trumpomis rankovėmis ir ploną bliuskelę, man visai nebuvo šalta. Striukė puikia apsaugojo nuo itin stipraus vėjo. Teko kelias valandas naktį sėdėti ant denio (mėgautis gėrimais…) ir nesušalau, tačiau per trumpoką striukę kartais vėjas užpūsdavo į vidų. Galiu ir klysti, tačiau kartais atrodė, jog nugaros didįjį užtrauktuką prapučia vėjas…
Įplaukiant į Stokholmo uostą stipriai lijo, tačiau nenorėjau praleisti miesto panoramos ir teko pastovėti lietuje. Visas lietus nuo striukės nubėgdavo kaip nuo žąsies. Medžiaga panašu hidrofobinė, kadangi lašai ant jos laikosi kaip perlai. Ateityje norėčiau išbandyti stipriai lyjant ir intensyviai judant, pvz. treniruotės metu – įdomu kaip atlaikys kišenių siūlės, bei keli neizoliuoti kišenių ir nugaros užtrauktukai.
Tiesa, man retai būna šalta, nesu šaltmirys, tad aklai tikėti mano žodžiais gal ir būtų neteisinga ;)
Negaliu pasakyti iki kokios maksimalios minusinės temperatūros su šia striuke dar jausčiausi komfortabiliai. Manau, jei po apačia dėvint flees džemperį, tai galėtų būti ~ -15, o gal ir daugiau. Svarbiausia, jog jos neperpučia vėjas, to tai labai apsaugo nuo žvarbos (kai dėl vėjo jaučiama temperatūra yra žemesnė nei iš tikrųjų).
Vasarą kai lauke +24, su striuke jau darosi karštoka, o ji dar juoda (yra ir DE, ir OD ir BK ir BL atspalvių modeliai). Bet labai jauku lyjant ar vėlyvą naktį. Komplekte dar rekomenduoju įsigyti šemagą, aš turiu 5.11 – juodą. Tinka prie striukės, taip pat jis didelis ir rudenišku oru galima vaikščioti prasisegus, o kaklą apsaugant šemagu.
Kelios pastabos, kurias visgi norėčiau išsakyti:
- Pažasties užtrauktukas galėtų prasidėti šiek tiek aukščiau, kadangi dabar norint prisisegti tik pažastį, jau būni atsegęs pusę rankos;
- Striukė galėtų būti šiek tiek ilgesnė – nešiojant ginklą su savimi jis būtų pilnai uždengtas;
- Šoninės QUIXIP sagtys plastikinės, todėl judant kartais triukšmauja kliūdamos arba už plastikinio ginklo dėklo, arba už džinsinių kelnių kišenių šaibų. Jas reiktų padengti guma;
- Krūtinės kišenių ir pečių užtrauktukai labai smulkūs, galėtų būti šiek tiek ilgesnėmis rankenėlėmis, nes su sužvarbusiomis rankomis sunku juos užčiuopti.
Šios striukės kaina 5.11 puslapyje yra 250$. Taip, tai nemaža kaina ir tikrai retam įkandama. Tačiau, šis gaminys stipriai viršija kasdienio dėvėjimo lūkesčius, o iš aukščiau pateiktų nuotraukų matote, jog darbo į jį įdėta su kaupu.
Kai daiktui pagaminti yra skiriama tiek daug dėmesio, tai imi jaustis pakylėtai – tave vertina. Nebuvau subjektyvus 5.11 fanas, tačiau šis gaminys mane verčia persigalvoti :) Šią žiemą dar planuoju keliauti ir tikrai žinau, jog tai bus kelionės rūbas numero uno kurį pasiimsiu nesudvejojęs.
Visos nuotraukos šiame straipsnyje yra intelektualine nuosavybe ir be autoriaus sutikimo jas naudoti griežtai draudžiama (214-10).
Wonderful.