Sveiki draugai,
praėjusį savaitgalį išbandėme kelis smagius daiktus. Vienas iš jų – vieno taško ginklo diržas. Atvirai pasakysiu, šio diržo kainos ir kokybės santykis man labai patiko. Dabar tai mano naujas mėgstamiausias ginklo diržas. Detaliau, skaitykite toliau :)
- Gamintojas: Nežinome;
- Kilmės šalis: Nežinome;
- Pavadinimas: Single Point Rifle Sling;
- Medžiaga: diržas – panašu į mažo tankio cordurą, sagtys plastikinės, ginklo pakabinimo sagtis – metalas;
- Matmenys: diržo plotis – 37mm, maksimalus ilgis su tvirtinimo kilpa – 67cm;
- Spalva: diržas – TAN, kiti elementai juodi;
- Kaina: 9.59$ su siuntimu iš AirsoftPark.com.
Tiesa, diržas prisegtas prie taip pat iš AirsoftPark prieš porą metų pirkto diržo laikiklio. Laikiklis neblogas, tik rinkausi dviejų kilpų, kurių išties naudoju tik vieną, kairėje esančią, o dešinėje esanti lieka tuščia. Ta tuščia užstoja forward assist‘ą (nežinau kaip jis vadinasi Lietuviškai). Airsofte tai niekis, realiame gyvenime – absurdas. Neprisiruošiu aš laisvosios kilpas nurėžti.
Taigi, diržas. Pati diržo medžiaga, panaši į cordurą. Nors čia aš galvos nedėčiau, nes panašu jog tai mažo audimo tankio cordura. Viso diržo medžiaga, ir ta kuri yra su įsiūta guma, – ta pati. Siūlės nesutvarkytos, jš galuose kyšo mazginių ūsai. Tačiau, visos siūlės sudvejintos, su kryžminiu persiuvimu. Žodžiu – liux.
Sutraukimo kilpa ir dvi likusios kilpos – plastikinės. Plastikas juodas, kietas, lankstymui nepasiduoda ir braižymui tuo labiau. Veikiausiai bus airsofte populiarus aukšto tankio polimero lydinys. Tiesa, man nepatiko, jog kilpos juodos… Jei jau renkamės diržą TAN, norėtųsi jog ir jo sudedamosios dalys būtu pageidaujamo atspalvio. Nors ne paslaptis, taip gamintojui nemažai susitaupo. Nereikia kvaršinti galvos kiekvienam diržui gaminant kitos spalvos atliejas.
Diržo įsiūtoji guma tvirta, standi. Ištempta pailgėja kokiu trečdaliu. Rankomis ištempus jaučiamas nemažas pasipriešinimas, tačiau kai pakabini ginklą ir nelaikai jo rankomis, guma pilnai išsitempia. Ši guma nėra skirta amortizuoti kabančio ginklo, kadangi galios gumai trūksta. Ši guma skirta amortizuoti ginklą, kai juo yra operuojama, keičiama šaudymo padėtis ar rankos.
Ginklo tvirtinimo sagtis iš sunkaus metalo, nudažyto blizgia juoda spalva. Čia diržui kalam minusą, kadangi blizgumas tikrai erzinantis. Kadangi sagtis ir diržo laikiklis metaliniai, tai dažams išlikti ant detalių šansai minimalūs…
Sagtis pagaminta elementoriškai, daug širdies čia neįdėta ir inžinerinių inovacijų čia nerasite. Tačiau, savo darbą atlieka puikiai. Prasikeičiantys sagties žnybtai atsiveria spaudžiant liežuvėlį. Spyruoklė tvirta. Liežuvėlis nemažas, tad net ir naudojantis diržu su dėvint pirštines sagtį lengva sugraibyti, ją atsegti. Tiesa, kilpa, per kurią neriasi guma, galėtų būti ne stačiakampė, o apvali ar ovali, kadangi dabar sagtį sunkoka stumdyti ant gumos.
Apibendrinant.
Diržas man patiko, dėl savo kainos ir kokybės santykio. Sakyčiau, kaina gal net ir mažoka ( 24Lt :), palyginus su tuo ką gauni – Tssss ;) Ilgio diržui užtenka, ir naudojant jį persimetus per sprandą ir pernėrus per pažastį. Plotis tinkamas, nepjauna pečių ir kaklo. Vienintelis šio diržo minusas, kurį norėčiau pabrėžti, tai blizgi ir tarškanti ginklo prisegimo sagtis.
Nesiryžčiau ant šio vieno taško tvirtinimo diržo kabinti kulkosvaidžio, kadangi nežinia ar išlaikys sagtis ir plastikinės kilpos. Tam rinkčiausi dviejų taškų diržą, taip sumažindamas krūvį sagtims per pus.
PS.: būtų įdomu sužinoti, kokio tipo diržas populiariausias tarp skaitytojų:
Pagarbiai,
UNO
Man asmeniškai patogiausias 1 point. Kiek pastebėjau kitų diržų minusų:
3 taškų labai painiojasi tarp liemenės krepšelių, o jei dar yra kuprinė, tai išvis šakes.
2 point tikriausiai labiausiai tinka ilgam ginklo nešimui per žygį, arba, kaip straipsnyje paminėta, kulkosvaidžiui, bet gerokai varžo manevringumą/ tactical rifle handling dynamics :D palyginus su vieno taško diržu.
P.s. būtų idomu gauti daugiau info apie amunicijos diržą nuotraukose :)
Sveikas,
tai paprastas diržas, panašus į Amerikos kariuomenės, su užtempimu (be skylių) ant kurio sumautas dvigubas paučas, drop bag’as ir dar kažkokia smulkmė. Laiko ir džinsus ir įrangą :)
Varžo, jei nemoki naudotis ir susireguliuoti. Tinkamo ilgio tinkamai uždėtas elementarus 2 taškų diržas nenusileidžia vienataškiui/tritaškiui manevringume ir tame ką skambiai pavadinai “tactical rifle handling”, taip pat greitai leidžia keisti šaudymo ranką/petį nieko neatseginėjant ir nenusiimant diržo iš pradinės padėties.
Na su peties-rankos keitimu naudojant 2 taškų diržą gerokai sudėtingiau nei su likusioms dviem sistemom. Bet taip, tu teisus, 2 taškų diržas turi taip daug pliusų. Pvz vieno taško diržu niekada nebus patogu nešti ginklo „ramybės būsenoj“ kaip kad dviejų taškų diržu.
šitokį diržą naudojau ne viename žaidime, pirkdamas jį baiminausi kad gali sulūžti plastikinės kilpos arba metalinė jungtis kuria segamas diržas prie ginklo, bet nei vienas nei kitas nenutiko, pilnai pritariu – puikus kainos ir kokybės santykis.