Geras bičiulis ir atsakingas žmogus Odinas iš S8 PMC UK padalinio parašė straipsnį, kuriame pasakoja apie airsoftą Anglijoje. Daugelis iš mūsų to nežinojome…
Šratasvydis Didžiojoje Britanijoje
Taigi, nusprendžiau supažindinti Jus, gerbiami kolegos, bendraminčiai, draugai, ginklo broliai ir visi kiti, su šratasvydžiu Anglijoje. Idėja kilo po to, kai vis daugiau klausimų kildavo iš Lietuvos „airsofto“ bendruomenes: „kaip jūs tą darot?“, „kodel, taip, o ne kitaip?“ ir taip toliau… Tai va, pasistengsiu viską kuo smulkiau aprašyt taip, kad būtų įdomu paskaityt ir palygint, tiek patyrusiems, tiek pradedantiesiems… O gal tai ir padės emigravusiems kolegoms neužmiršti ir plėtoti ši sporta, kad ir toli nuo namų.
Visų pirma, jau pačioje pradžioje susiduri su kėblumais. Didžiojoje Britanijoje yra ribojama, suvaržyta prekyba tikrų ginklų kopijomis. Tai kategorijai priklauso ir Airsoft ginklai. Norėdamas jį įsigyti, turi būti pilnametis. Pilnametis gali įsigyti repliką (Airsoft ginklas), tačiau, daugiau kaip 40% ginklo, turi būti nudažyta ryškia, žalia, oranžine ar mėlyna spalva. Realistiškos replikos parduodamos tik tiems asmenims, kurie gali įrodyt savo kaip airsoft žaidėjo poziciją. Supaprastinat prekyba replikomis, Angliškoji airsoft bendruomenė įkūrė asociacija UKARA. Ši asociacija registruoja ir įtraukia aktyvius žaidėjus į duomenų bazę, kurioje, pardavėjas, prieš parduodamas repliką, gali patikrinti žaidėjo duomenis. Norint tapti jos nariu, reikia sudalyvauti trijuose žaidimus, nuomojantis ginklą, ne trumpesniu kaip dviejų mėnesių laikotarpiu, toje pačioje žaidimų aikštelėje. Užpildoma forma, ji užantspauduojama ir išsiunčiama. Poros dienų bėgyje, gaunamas unikalus žaidėjo numeris, kuris ir pateikiamas perkant replika. Kitas būdas – susisiekiant su žaidimų aikšteles administracija, jog ji patvirtintų pardavėjui, kad esate pastovus žaidėjas jų aikštelėje, taip jie visiškai prisiima atsakomybę ant savo pečių.
Žaidimų aikštelės (angl. Skirmish sites), tai kaip individualios įmonės, individualus verslas. Asmuo ar asmenys organizuojantys žaidimus, turi turėti pastovią vietą žaidimams, kuri turi būti apdrausta, ir atitinkanti visus reikalavimus, yra palaiminama UKARA ir įtraukiama į duomenų bazę kaip oficiali ir patvirtinta, galinti organizuoti žaidimus aikštelė. Jų anglijoje yra apie 200. Visos jos yra mokamos ir su savais apribojimais. Paprastu žaidimų, vadinamu „skirmish“ kaina svyruoja nuo 15 iki 30 svarų. Žaidimu pobūdis labai paprastas, vienos dienos žaidimo metu, sužaidžiama iki 4 skirtingu „misijų“, kurios būna tokios kaip: vėliavos pagrobimas, pastato užgrobimas, žaidžiama kol kuri nors pusė iššaudys priešininkus, ar zonos kontrolė. Visi šie žaidimų tipai turėtu būti pažystami visiems kas yra žaides Medal of Honor ar Call of Duty :). Keliatas, gal tik 10% visų žaidimų aikštelių, organizuoja MilSim žaidimus, kurie verti dėmesio ir yra aukščiausios klasės. Jų kaina svyruoja nuo 80 iki 95 svarų, ir vyksta nuo 24 iki 36h. Visi organizuojami žaidimai, turi tuos pačius ginklų tiuningo limitus. Dvi klasės: AEG iki 350fps, snaiperiu ginklai (tiktai single shot) iki 500fps.
Teko sudalyvaut vietinių organizuotame MilSim… Tai visas jų MilSim supratimas: jokių didės talpos dėtuvių :) Visgi atsirado individų, apsirūpinusių užsukamomis dėtuvėmis, ir maža to, orgams teko jiems aiškint, kodėl tokių jis naudot negali… Gaila tik dėl to, kad tokie žaidimai užima didžiają dalį visų žaidimų, na o sielą nuramina tik tai, kad dar yra žmonių, kurie stengiasi, ir daro žaidimus į kuriuos atvyksta žaidėjai ir iš kaimyninių šalių. Tikiuosi, kad tokio pobūdžio žaidimai greitai išpopuliarės ir Anglai galės pasigirti, nors kiek nors priartėję prie Lietuvos airsofto lygmens.
Ačiū
Laukiau šito straipsnio :) Patiko, liuks. Būtų dar geriau jeigu įmestumėte kokių nuotraukų, vaizdelių iš žaidimų, kuriuose dalyvaujate :)